KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Din-Bir-Sen Ümraniye İlçe teşkilatının geleneksel pikniği sendikacıları bir araya getirdi

Din-Bir-Sen Ümraniye İlçe teşkilatının geleneksel pikniği sendikacıları bir araya getirdi

Din-Bir-Sen Ümraniye İlçe teşkilatının her yıl geleneksel olarak düzenlediği piknik, farklı sendika başkanlarının bir araya gelmesiyle şenlik havasında geçti.

Din-Bir-Sen Ümraniye İlçe Teşkilatının, “Bu birlikteliği sendikaların genel merkezlerinde de görmek istiyoruz” dedirttiği piknikte sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın rüzgârı esti.

Pikniğe, Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Genel Başkan Yardımcıları Menderes Ateş, Şükrü Şahin, Marmara Bölge Başkanı İsmail Binici, İstanbul il Başkanı Halil İbrahim Aydın ve il yönetimi, Müftü Vekili Müslüm Yıldırım, Müftülük Şefi Muhittin Ersoy, Müftülük Murakıbı Kenan Çavuşoğlu, Müftülük memurları, Din-Bir-Sen ilçe başkanları, Diyanet Sen, Türk Diyanet Vakıf Sen ve Din-Büro-Sen İlçe Başkanları ve din görevlileri katıldılar.

Burada bir konuşma yapan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Ümraniye İlçe Yönetiminin her yıl düzenlediği geleneksel piknikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Farklı sendika temsilcilerinin bir araya gelmiş olduğunu görmek beni memnun etti. Sendikalar, çalışma barışını ve işyeri huzurunu sağlamak zorundadır. Bu tür etkinlikler kardeşliğimizi pekiştirir. Selam ile aradaki kırgınlıkları, kızgınlıkları ve düşmanlıkları atabiliriz. Bizler din kardeşleriyiz. O halde birbirimize selam verelim ki önce insan olduğumuzu hatırlayıp birbirimiz için çalışalım. Sendika araçtır. Amacımız, mesleki, sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarımızı çözmek için birbirimizden destek almamız, birbirimize projelerimizle destek vermemizdir. İlçe teşkilatımızın düzenlemiş olduğu bu pikniğe katılan diğer sendikaların temsilcilerine teşekkür ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  DEVA Kurucular Kurulu Üyesi Yıldırım kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Din-Bir-Sen Ümraniye İlçe Başkanı Erdem Tokkal’da yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek, birlik ve beraberliklerinin daim olması temennisinde bulundu.

Piknikte duygusal anlarda yaşandı. 15 Temmuz gazisi Yavuz Yanmaz‘a ‘şükran plaketi’ verildi. Plaketi Ümraniye Müftü Vekili Müslüm Yıldırım takdim ederken, ‘En Güzel Ezan Okuma Yarışması’nda İstanbul Bölge Birincisi olan ve aynı zamanda 6 Ağustos’ta Gaziantep’te yapılacak olan Türkiye finalinde İstanbul’u temsil edecek olan Mustafa Alphayta’ya ödülünü de Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın