Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Diyanet-Sen’den İstifa Eden Üyeler Din-Bir-Sen’e Katıldı

Diyanet-Sen’den İstifa Eden Üyeler Din-Bir-Sen’e Katıldı

Diyanet-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanlığından istifa ederek Din-Bir-Sen’e katılan üyelere rozetleri takıldı.

Din-Bir-Sen’in özverili çalışmaları bu karada etkili oldu.

Diyanet-Sen’den istifa ederek Din-Bir-Sen’e topluca katılan üyeler, Diyanet teşkilatı içerisinde din görevlilerinin haklarını koruma ve görülen aksaklıkların giderilerek din görevlilerinin en iyi şekilde görevlerini ifa etme noktasında Din-Bir-Sen’in özverili çalışmalarının bu kararda etkili olduğunu ifade ettiler. Bundan sonra Din-Bir-Sen çatısı altında din görevlilerine hizmet etmenin gururunu yaşayacakları belirtildi.

İstanbul’da düzenlenen toplu geçiş törenine katılan din görevlileri, Din-Bir-Sen yönetiminin özverili çalışmalarından övgüyle bahsederken, hem sendikal mücadele hem de İslam davasına hizmet noktasında Din-Bir-Sen’in başarılı çalışmaları bulunduğuna dikkat çekildi. Her geçen gün büyüyen Din-Bir-Sen’in büyük bir aile olduğu, birlik ve beraberliğin en iyi şekilde korunarak emin adımlarla ilerlediği ifade edildi.

Diyanet-Sen ötekileştiren ve yalan söyleyen bir sendikadır.

Diyanet-Sen’in ötekileştiren bir sendika olduğunu ifade eden üyeler, din görevlisi kimliğine yakışmayan söylemler din görevlileri tarafından takip edilmektedir. İLİTAM, ROTASYON, vekil ve fahrilere 10 bin kadro verileceği sözleri yalandan ibaretti. Diyanet Hizmet Kolunda faaliyet gösteren ve yönetimini din görevlilerinin oluşturduğu bir sendikanın yalanlar üzerine sendikacılık yapması kabul edilemez. Yalanı hiçbir şekilde affetmiyoruz. Bize doğru ve gerçek olanları söyleyin ama asla yalan söylemeyin, şeklindeki sözleri toplantıya damgasını vurdu.

İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı ve Sultanbeyli ilçe heyetini haksız yere görevden aldılar.

Son olarak İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı ve Sultanbeyli ilçe heyetinin görevden alınmasını usulsüz ve hukuksuz bulan sendikaya bağlı bir grup üye, din görevlilerinin umudu olan Din-Bir-Sen’e coşkuyla katıldı. Diyanet-Sen’den istifa eden din görevlileri, Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ve Genel Başkan Yardımcıları Menderes Ateş, Şükrü Şahin, İstanbul İl Başkanı Halil İbrahim Aydın, İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsmet Güvenkaya ve Ümraniye İlçe Başkanı Halil Biçer ile bir araya geldi.

Karalama ve yıpratma girişimlerine rağmen ilkelerimizden taviz vermedik.

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri’ndeki gerçekleşen katılım toplantısında bir konuşma yapan Genel Başkan Yusuf Özdemir, Din-Bir-Sen’in kuruluş sürecini anlattı. Din-Bir-Sen’in büyümesini ve çalışmalarını hazmedemeyen bazı çevrelerin sürekli sendikayı ve Yönetim Kurulunu karaladığını ve yıpratma kampanyaları yapıldığını söyledi. Din-Bir-Sen’in atılan çamurlara, her türlü iftira ve isnatlara karşı büyüyerek devam ettiğini belirten Özdemir, “yolumuz birdir. Davamızdan asla dönmedik. İlkelerimizden taviz vermedik. Dimdik ayaktayız. Allah’ın izniyle Diyanet’in en büyük sendikası olma yolunda ilerliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Biz, koltuk için adam satanlardan değiliz.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, konuşmasında şunları söyledi: “Öğrencilik yıllarımızdan itibaren teşkilatlarda görev aldık. Kendimizi İslam davasına hizmet yolunda yetiştirdik. Teşkilatçılığı öğrendik. Siyasetin içerisinde yer alarak bugünlere geldik. Ülkemize kimlerin zarar vermek istediğini, kimlerin bu ülkeyi kalkındırmak için çalıştığını görüyor ve biliyoruz. Bu nedenle bugün milli iradenin yanında yer alıyoruz. Milli irade diyen, kalkınma, büyüme ve gelişmeden söz eden siyasetin yanında dimdik duruyoruz. Bu söylemlerde bulunan tek insanda kefeni giyip yola çıktığını söyleyen Sayın Cumhurbaşkanımızdır. O, sadece bizim değil, milletin reisidir. Reis önümüzde olduğu müddetçe biz onun yanında yer alacağız, onu destekleyeceğiz. Biz, şahsi menfaatleri için ne siyaseti satarız, ne de din görevlilerini… Biz, Diyanet’i de satmayız, adamı da satmayız, davayı da satmayız. Biz, koltuk için adam satanlardan değiliz.

75 bin üyesi olan bir sendika niye endişeleniyor?

Birileri bundan rahatsız oluyor. Seçildiğimiz günden beri rüyaları karıştı. 75 bin üyesi olan bir sendika niye endişe duyuyor? Biliyorlar ki Yusuf Özdemir ve yönetimi sağlam bir şekilde yürüyor, hiç kimseden çekinmiyoruz. Mecliste, külliyede, diyanet’te doğru bildiğimiz davada hiç kimsenin önünde eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz. Bu vatana bu millete hizmet edenleri seveceğiz ve saygı duyacağız. Bugün bizlere çok büyük görevler düşüyor. Sendika sadece araç. Bizim asıl gayemiz var. Davamız var. Bu dava İslam’a hizmet davasıdır. Yol uzun ve de meşakkatli ama biz korkusuzca yürüyeceğiz.”

Din-Bir-Sen yıkılırsa din görevlileri sahipsiz kalır.

Diyanet teşkilatlarında çalışan herkesin Din-Bir-Sen’e sahip çıkması gerektiğini belirten Özdemir, “Eğer Din-Bir-Sen yıkılırsa din görevlileri sahipsiz kalır. Din görevlileri haksızlıklara uğrar. Mobbing, haksız uygulamalar ve birçok adil olmayan uygulamalarla karşı karşıya kalırlar. Bu nedenle sadece din görevlileri değil, Diyanet’te çalışan herkesin Din-Bir-Sen’e destek olması, üye olarak güç vermesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Yanlışı bende yapsam arkamda durmayın.

Özdemir, konuşmasına şöyle devam etti: “Eğer Yusuf Özdemir yanlış yaparsa, verdiği sözü tutmazsa, sözünün arkasında durmazsa, din görevlilerinin hakkını savunamazsa, bütün samimiyetimle ifade ediyorum; hiç kimsenin tesiri ve esareti altında kalmadan istifa edeceksiniz. ‘Bu sendikanın arkasında durmam diyeceksiniz’ Cesur olun, yürekli olun arkadaşlara da anlatın. Korkmasınlar.”

“Diyanet-Sen bizim için bitmiştir.”

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’in ardından söz alarak kürsüye gelen din görevlileri düşüncelerini açıkladılar. Diyanet-Sen’de yaşadıkları sorunları ve İstanbul 4 No’lu Şube’de uygulanan adaletsizliği dile getirerek Diyanet-Sen’in artık kendileri için bittiğini belirttiler. Din görevlileri, bu katılımın sendikal mücadele açısından önemine işaret ederken, aynı zamanda İslam davasına hizmet etmek için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirttiler.

Toplantı yeni üyelerin rozet takımı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN