DOLAR 18,6606 0.02%
EURO 19,3218 0.29%
ALTIN 1.051,150,33
BITCOIN 3152293,99%
Adana
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet’in Utanılası Açıklaması

ABONE OL
13 Eylül 2014 21:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla Twitter”deki hesabından patronlara vaaz vermiş!!!
Vaazında bir de hadis hatırlatmış!!!

Soru: Acaba Başkan Görmez neden Kur’an ayetlerinden hüküm çıkarıp sunmamış da hadis hatırlatmış?

Yolu şaşırtmayan ya da yol gösteren Kur’an dır. Anlaşılmadığı yerde, anlayabilmek için hadislere müracaat edilir. Yoksa Diyanet’in başı böyle olduğunu kabul etmiyor mu?

Şu ayet ne? “Dikkat et; O, bir öğüttür. Dileyen onu öğüt olarak kabul eder.” (Abese: 11-12. Diyanet meali)

Peki ya şu ayet? “Bu, insanlar için tebliğdir. Onunla uyarılsınlar.” (İbrahim: 52)

Başkan Görmez’in bildirdiğine göre, Sevgili Peygamberimiz, “Kimin kardeşi hizmetinde çalışırsa, yediğinden yedirsin. Onlara güçlerini aşan yük yüklemesin. Ağır işler yüklerseniz bizzat yardım ediniz” demiş.

Bu hadisi önce hükümete söyleseydi de, hükümet üyeleri, tabii gıda ile beslenirlerken, sahte katışık gıdaları vatandaşlara layık görmeselerdi!

Hem sonra, kardeşi olmayan kişi hizmetine girmişse, onlara güçlerini aşan yük yüklemek mubah olacak mı? Kardeşi olmadığına göre, yardım etme gereği de olmayacaktır, değil mi!

Patron kişi kardeşini günde kaç saat çalıştırmalıymış? Yazık ki Mehmet Görmez bunu söylemiyor. Cumartesi de dâhil 12 saat yeter mi mesela? Sonra, çalıştırdığını sigorta kurumuna bildirmese de olur mu?

Mehmet Görmez bunları açıklasaydı patronlara, peygamberinin ne kadar sevgili olduğunu göstermiş olurdu.

Bir kudsi hadise göre Cenab-ı Allah kıyamet günü üç kişinin hasmı olacağını buyuruyormuş! Mehmet Görmez öyle söylüyor! Bunlardan biri, hür bir insanı köle diye satıp parasını yiyen kimseymiş!

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gazete ve Gazetecilik

Hür olmayan bir insanı satarsa Allah’ın hasmı olmayacak mıymış?

Yuh olsun be!..

Ulemanın başı, hadis diye anlattığı bu cümle ile, köleciliğe kapı açılabileceğini kavrayamamış. Yoksa kavramış mı? AK Parti istihdam yasasına kölecilik maddesini koyduğunda Diyanet bunun için mi sessiz kalmıştı? Fehmi Koru ve Cevdet Tellioğlu”nun sert ikazları, Cumhurbaşkanı Gül’ün vetosu yüzünden AK Parti köleciliği oluşturamadı.

Cenab-ı Allah’ın sözlerinin Kur’an adlı kitapta dercedildiğini sanıyorduk. “Kudsi hadis” ifadesiyle Başkan Görmez, Allah’ın sözlerinin Kur’an’ın dışında da bulunacağını belirtmiş oldu.

Mehmet Görmez’in 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklama utanılası açıklamadır.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.