Doğalgaz Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Doğalgaz Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Kozan Belediyesi ile Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. firması tarafından yapılan protokol kapsamında başlayan doğalgaz boru döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Şu an aralıksız bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirten Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk “İlçemizde kalıcı projelerin kazandırabilmesi için büyük çabalar sarf ettik, ediyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz her sözü tek tek yerine getirerek, ilçemizi yaşanır bir kent haline getirmeye çalışıyoruz.

Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Musa Öztürk yönetime geldikleri günden itibaren takipçisi oldukları Kozan’a doğalgaz kazandırma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkan Öztürk, “Halkımıza vermiş olduğumuz sözlerin arkasındayız. Hepsini etap etap yerine getiriyoruz. Belediye Meclisinde de AK Partili ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarımızın bize vermiş olduğu yetki ile Aksa Gaz ile oturup protokolünü yapmıştık. Aksa Gaz’ın vermiş olduğu taşeron firma ilçe de çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmanın üç etap halinde gerçekleşeceğini belirten Başkan Öztürk, “Çalışmanın birinci etabı 22 km’lik bir alana borular döşenip aboneler kayıt olacak ve 22 km’lik bir alan bu işten ilk olarak nasibini alacak. Arkasından ise kalan kısımlar tamamlanacak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi muasır medeniyete ulaşacak ve Kozan Doğalgaza kavuşacak.

“Doğalgaz medeniyet ve uygarlık demektir diyen Başkan Öztürk, Bu yatırım sayesinde hem vatandaşımızın bütçesi kar edecek hem de özellikle kış aylarındaki hava kirliliğinin önüne geçilecek. Çevreci, ekonomik bir yakıt olan doğalgazın Kozan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Avcı: "Devlet Bahçeli'ye hakaret Türk Milletine vefasızlıktır"

Aksa Gaz yetkilileri ilçe genelinde şu ana kadar 20 km doğalgaz borusunun döşeme işleminin tamamlandığını belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın