Doruk Mahallesi Fidanla Buluştu

Doruk Mahallesi Fidanla Buluştu

DORUK FİDAN DAĞITIM (1)

BAŞKAN ALEMDAR ÖZTÜRK: “ORMANLA KARDEŞ DORUKLU HEMŞEHRİLERİM FİDANLARA SEVGİLERİNİ KATACAKTIR”

Ceyhan Belediyesi tarafından başlatılan ‘160 bin hemşehrimize 160 bin fidan’ kampanyası çerçevesinde şehir merkezindeki çalışmaların ardından belde iken yeni büyükşehir yasası ile mahalleye dönen Doruk mahallesinde de devam edildi.

Doruk mahallesinde farklı noktalara kurulan stantlarda vatandaşlara fidan dağıtan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “ merkez mahallelerimizdeki çalışmalarımızın ardından merkeze bağlanan ve ormanla kardeş olan Doruk mahallemizde de fidan dağıtımına başladık. Doruklu hemşehrilerimin, dağıttığımız fidanları sevgilerini de katarak geleceğe en güzel şekilde bırakacaklarına inanıyorum” dedi.

DORUK FİDAN DAĞITIM (2)

‘Ceyhan içinde yeşil değil, yeşiller içersinde daha güzel Ceyhan’

Başkanı Alemdar Öztürk, konuşmasında şunları söyledi:

“Daha önce Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıl dönümü nedeniyle hatıra ormanı oluşturduk; devamında ilçemizde yaşayan her bir vatandaşımıza bir fidan dağıtarak 160 bin hedef sayımıza ulaşmayı planlıyoruz. Ücretsiz olarak dağıttığımız fıstık çamı, harnup, defne, mazı ve yasemen türlerindeki fidanlara sevginizi de katarak geleceğe daha güzel bir çevre bırakacağınıza inanıyorum. Hedefimiz ‘Ceyhan içinde yeşil değil, yeşiller içersinde daha güzel bir Ceyhan’ sloganını gerçekleştirmektir. Bu vesile ile gösterdiğiniz ilgi ve teveccühten dolayı hepinize çok çok teşekkür ediyorum.”

DORUK FİDAN DAĞITIM (5)

Fidan dağıtım stantlarını ziyaret ederek vatandaşa fidan dağıtan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ağacı ve ormanı korumanın da her vatandaşın görevi olduğunu anımsattı.

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’e duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Remzi Ümit Atay: Hedefimiz iktidar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın