DOLAR 16,7691 0.35%
EURO 17,4789 -0.41%
ALTIN 970,680,10
BITCOIN 3255881,78%
Adana
29°

HAFİF YAĞMUR

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dr. M. Emin Zararsız
49 okunma

Dr. M. Emin Zararsız

ABONE OL
12 Kasım 2020 20:57
Dr. M. Emin Zararsız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bu da kim yahu” dediğinizi duyar gibiyim.

Geçenlerde üzerinize afiyet eşim rahatsızlandı. Onu ilçemizde bulunan özel tıp merkezlerinden birine götürdüm. Hasta kabule kimliği uzattık. Sekreter “Emekli misiniz” diye sordu. “Evet” cevabını alınca “Yedi lira vereceksiniz” dedi. Yedi lirayı ödeyip sıra fişimizi aldık ve ilgili doktora muayene yaptırdık. Doktor teşhis için röntgen istedi. Tekrar aynı sekretere döndük; doktorun röntgen istek fişini uzatınca “On lira vereceksiniz” dedi. On lirayı da verdik. Röntgen çekildi, tekrar doktora gösterdik. Doktor teşhisten sonra reçetesini yazdı. Reçetede üç kalem ilaç vardı. En yakın eczaneye gittik ilaçları almak için. İlaçları verdikten sonra “Borcunuz iki lira kasaya ödeyiniz” dediler.

Emekli bir memur olarak o gün cebimizden on dokuz lira sağlık harcaması yaptık. Maaşımızdan ne kadar kesilecek henüz bilmiyoruz.

Hükümetin en çok övündüğü kurumlardan biri olan sağlık teşkilatında devrim yaptıklarından dem vuruyorlar. Benim ilgimi çeken şu; Sağlık kuruluşlarına her gidişimizde farklı bir ücret uygulaması gördüm. Hiçbir gittiğimiz diğer gittiğimizi tutmadı. Bunu muayene ücreti bazında söylüyorum. Katkı payı bir var, bir yok. Bir az, bir çok. Sağlık uygulaması yap boz tahtası gibi.

Gerekçe ne biliyor musunuz?

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) zarar etmesi. Yani eskiden ayrı ayrı olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığının birleşik hali olan ortak adıdır.

Neymiş sağlıktaki yap-bozun nedeni?

SGK’nın zarar etmesiymiş.

Eveeeet!

Şimdi saadede gelelim.

Dr M.Emin Zararsız’ı tanıyor musunuz?

Hayır hayır, eşimi muayene eden doktor değil o.

Dr M.Emin Zararsız, kendi işini en iyi yapmaya çalışan üst düzey bir bürokrat.

Şu zarar ettiği söylenerek zırt pırt halkla dalga geçer gibi sağlık uygulamaları ile oynanan kurumun başındaydı.

Devrim yaptıklarını ispat etmeye çalışırcasına her gün yaptıklarını yeniden deviren uygulamaların gözü, kaynağı olan kurumun.

Yani SGK’nın başkanıydı. Şimdi başarılı çalışmasından dolayı terfi etti. O şimdi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı.

Kısaca hükümetin aldığı kararları başarıyla uygulayan bir memur Dr M.Emin Zararsız.

Kurumun karda mı zararda mı olduğunu ilk bilecek adam oydu.

Kardaysa çok güzel. Ama zarardaysa hükümeti uyarmak için ilgili bakanlığa rapor üstüne rapor yazar. Yapacak başka bir şeyi yok. Çözüm politikasını hükümet üretir.Halk tanımaz zaten Dr M.Emin Zararsız’ı. Hükümeti bilir.

Demem o ki, seçim öncesi acımasızca ve bile bile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü iken kurumu zarara uğrattığı iddialarıdır.

Dr M.Emin Zararsız neyse Kemal Kılıçdaroğlu’da oydu. Yani her ikisi de mevcut hükümetlerin politikalarını uyguladı ve uygulamak zorunda.

Düşünüyorum da ne kadar ucuz politika yapmışlar seçim öncesi.

Halkımız çok seviyor bu tür propagandaları.

Sazan gibi atlamışız tabi biz de millet olarak.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.