Dr. Müzeyyen Şevkin: “Karataş’ta teşvikten, yatırımdan eser yok”

Dr. Müzeyyen Şevkin: “Karataş’ta teşvikten, yatırımdan eser yok”

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, Karataş’ın sorunlarına kayıtsız kalan hükümetin görevinin 24 Haziran’da sona ereceğine inandığını vurguladı

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin Bakanlar Kurulu’nca 2006 yılında ‘Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ ilan edilerek ‘Turizmi Teşvik Kanunu’ kapsamına alındığını, bölgeye gelecek yerli ve yabancı yatırımcılar için bir yıl içerisinde yer tahsisinin yapılmaya başlanacağının açıklanmasına rağmen sahil şeridinde teşvikten, yatırımdan eser olmadığını vurguladı.

KADERİNE TERKEDİLMİŞLİĞİNE İNAT…

Aradan geçen 12 yıla rağmen bölgede yeni yatırımlar olmadığı gibi Karataş Belediyesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne feribot seferi talebinin de hükümet tarafından kabul görmediğini dile getiren Dr. Şevkin, “Kaderine terkedilmişliğine inat, iktidarın verdiği sözleri tutmamasına inat Karataş’ı hak ettiği değere Belediye Başkanımızla, ilçe örgütümüzle 24 Haziran’dan sonra ulaştıracağız” dedi.

HASAN AMCA, HUZUR İSTEDİ!

Çalışmaları kapsamında Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileriyle birlikte Karataş’ta kurulan semt pazarını adım adım gezen, ilçe merkezindeki esnaf ve sanatkarlarla dertleşen, ardından Yemişli Köyü halkını ziyaret eden Dr. Şevkin, Karataşlı pazarcı esnafı Hasan amcanın “Biz kimseden bir şey istemiyoruz. Sadece huzur istiyoruz” sözleri karşısında, “Artık tamam diyoruz. 25 Haziran sabahı huzurlu bir Türkiye’ye uyanacağız” diye konuştu. Karataş’ta ayak basmadık yer bırakmayan pazarcı esnafı Karataşlı Hasan amcanın, “Biz kimseden bir şey istemiyoruz. Sadece huzur istiyoruz” sözleri karşısında duygulanan Dr. Şevkin, vatandaşların 24 Haziran seçimlerinde hükümetin görevini sonlandıracağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

KARATAŞLI YALNIZ BIRAKILDI

Karataş’ta aydınlık Türkiye için, çocuklar için kıraathaneleri gezen, tavukçuda, balıkçıda, tamircide, elektrikçide tek tek hemşehrilerinin elini sıkan, Millet İttifakı’na destek isteyen Dr. Şevkin, şunları söyledi:

Reklama Tıklayarak Bize Destek Olun
“Köylü, çiftçi yalnız bırakıldı. Türkiye tarımında üretim planlaması yok. Esnaf ve sanatkar çoğu zaman siftahsız kepenk kapatıyor. İşçi-memur hayat pahalılığı altında eziliyor. Karataş’taki Devlet Hastanesi ek bina şeklinde çalışıyor. Tabiri caizse bisikletten düşen Adana Şehir Hastanesi’ne sevkediliyor. Karataş-Yumurtalık sahil bandı Türkiye’nin en önemli sahili ancak iktidar yönünü buralara dönmüyor. 2006 yılında teşvik bölgesi ilan edilen sahil şeridi 12 yıldır yatırım bekliyor. Karataş Belediyesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne feribot seferi talebi reddedildi. Tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Çiftçinin suya erişimi engelleniyor. CHP iktidarında Su Bakanlığı kurulması için girişimlerde bulunacağız. Huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir toplum oluşturmak milletimizin elinde. Milletimizin bu imkanı doğru kullanacağına inanıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın