Dr. Şevkin: “Binlerce Adanalıyı işsizliğe mahkum ettiler”

Dr. Şevkin: “Binlerce Adanalıyı işsizliğe mahkum ettiler”

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin,  iktidar, 16 yıldır Adana’ için verdiği sözleri yerine getirmiyor

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, toplumun tüm kesimlerinden olumlu geri dönüşler alıyor. Mahalle ve köy gezilerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşlarıyla da mutlaka istişare edileceğini belirten Dr. Şevkin, “Sorunların takipçisi olacağım. Adanamız için hep birlikte tüm milletvekilleriyle çalışmaktan çekinmem” dedi.

AYAMDER ZİYARETİ

Çalışmaları kapsamında Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Nadir Vurankaya ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Dr. Şevkin, “Adana’ya sanayi teşviği verilmedi. Sanayiciler ve iş insanları çevre illere yatırım yapmak zorunda bırakıldı. Fabrikalarımız kapatıldı” diye konuştu.

“ÇOK SORUNUMUZ VAR”

Dünyanın sayılı 3. büyük mümbit topraklarında neredeyse tarımın bitirilme noktasına geldiğini ifade eden Dr. Şevkin, “Saman, hayvan, canlı et ithal ediyoruz. Tütün üreten bölgelerde tütün bitirildi. Tekel fabrikaları kapatıldı. Binlerce Adanalı işsiz kaldı. Adana’da ulaşım master planı yapılmadı. Çok sorunları olan bir kentteyiz. Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kağıt üzerinde kaldı. Karataş-Yumurtalık sahil bandı turizm teşvik bölgesi ilan edildi. Yıllardır çivi bile çakılmadı” dedi.

Reklama Tıklayarak Bize Destek Olun
BİRLİKTE HAREKET ETME ÇAĞRISI

Eşit şartlar oluşmayan bir ortam yaşandığına, yapı müteahhitlerinin sorunlarını bildiğine dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi: “Kentsel dönüşümlere bütünlüklü olarak planlama çerçevesinde bakmak lazım. Mevcut durumda yapılan çalışmalar binaların yenileme işlemidir. Bize sunacağınız raporlar doğrultusunda mecliste çalışma yapacağız. Kentsel dönüşümlerin belirli bir plan ve düzen içerisinde yapılması önemlidir. Adana’da ciddi trafik sorunu var. Sorunlara hep birlikte çözüm aramak istiyoruz. Kimin, nasıl müteahhitlik yapacağının belirlenmesi de gerekiyor. Bu nedenle Müteahhitlik Hizmet Yasası’nın çıkması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. En büyük hedefim tüm milletvekilleriyle Adana’nın kangren halini almış sorunlarına çözüm aramak olacaktır. Ortaya iyi bir irade koymamız gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanı - Birsen Avan

VURANKAYA’NIN AÇIKLAMASI

Adana’nın üçte ikisinin imara kapalı olduğunu söyleyen AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya ise, “Rekabet etme şansımız çok azaldı. Parti gözetmeksizin milletvekillerinin hepsinin Adana’nın kalkınması için mücadele etmesini diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın