DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

343 okunma

Dr. Yılmaz Tunç

ABONE OL
12 Eylül 2014 21:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dr. Yılmaz Tunç
SİS Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

Bu gün haftanın konuğunu sizlere tanıtmak üzere Kozan’da hizmet veren Kozan Sis Tıp Merkezine gidiyoruz. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen büyük bir kalabalık, büyük bir yoğunluk görüyoruz. Girişte Dr. Yılmaz Tunç Beyle görüşmek istediğimizi söylüyoruz ve aşağıda müdüriyette olduğunu belirtiyorlar. Küçük olmasına rağmen pırıl pırıl tertemiz bir ortamdan aşağıya iniyor ve müdüriyete gidiyoruz. Burada Kozan Sis Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yılmaz Tunç tanışıyorum. Tanışıyorum tanışmasına ama konuşmamız imkânsız görülüyor, çünkü o kadar çok soran ziyaret eden hastası var ki, hayret ediyorum. Az sonra tempo biraz yavaşlayınca sohbete başlama fırsatımız oluyor. Tüm haftanın konuklarına yönelttiğimiz soruyu ona da yöneltiyoruz.

Kısaca Dr. Yılmaz Tunç kimdir, nasıl bir aile babasıdır, neden Kozan’ı tercih ediyor ve boş vakitlerinde ne yapıyor ?
1998 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1998 yılında Saimbeyli ilçesine geldim. Yaklaşık 11 yıldır buradayım. Kozan’ın suyundan içen buradan vazgeçemiyor, bu yüzden buraya yerleştik. Eşimde burada. Eşim Kozan’da Şirinler Kreş’i işletiyor. Kozan’da bulunmaktan çok memnunuz. Hizmet verdiğimizden dolayı mutluyuz. Kozan gerçekten Kozan aşığı bir ilçedir.

 

Kozan’da bütün boş vaktimiz burada geçiyor. İki tane çocuğum var. Boş vakitlerimde onlarla Kozan’da geziyoruz. Buraya geliyoruz. Kreşe gidiyoruz. Kitap okumayı çok severim. Bilgisayarla vakit geçirmeyi ve kitap okumayı seviyorum. Her halde benden çok kitap okuyan yoktur. Tüm boş vakitlerimde çocuklarımla beraber buradayız. Kozan’dayız, gezmeyi seviyoruz. Balıkçılık hobim yok. Bilgisayar çağındayız, her kes bilgisayara bakıyor ama kitap okumalarını da tavsiye ediyorum. Herkes kitap okusun, kitap okusun, kitap okusun…

 

Şu an ilçemizde hizmet veren büyük bir sağlık kuruluşunun başındasınız, Merkeziniz kaç personelden oluşuyor?

 

Kozan Sis Tıp Merkezi 31 personel ve yardımcı personel, hemşire, teknisyen, tıbbi sekreter, aşçı vb. olmak üzere 31 tane çalışanımız var.

 

Peki, doktor kadronuzun durumu nedir? Konularında uzman kişilerden mi oluşuyor?

 

12 tane doktorumuz var. Bunların 8 tanesi dallarında uzman doktorlar. Yani toplam 43 personelle Kozan ve Bölge halkına hizmet verme çalışıyoruz. Uzman doktorlukta çok geniş kadromuz var. Göğüs hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, çocuk, kadın doğum yanı sıra 4 tane pratisyen doktorumuz var. Mustafa Ziya Korkut,  Enver Tuncer, Yılmaz Tunç, Mehmet Aktuğ ağabeyimiz, Biyo kimyada Tuncay Sarıcan, Radyolojide Derya Şirin, Diş Hekimi Çiğdem Temiz olmak üzere gayet zengin bir kadromuz var.

 

Sis Tıp Merkezinde insan, para ilişkiniz nasıl? Bazı yerlerde parası olmayanlar kapıdan çevriliyor, sizde kapıdan çeviriyor musunuz?

 

Biz durumu müsait olmayan hastadan para alma taraftarı değiliz. Kesinlikle hastadan bir kuruş ücret talep etmiyoruz, almıyoruz. Ne ihtiyacı varsa gereken her şey yapılıyor. Burada, Sis Tıp Merkezinde ÖMD, Ultrasonumuz, Düz grafilerimiz yani radyoloji olarak görüntüleme merkezimiz en üst seviyede ücretsiz olarak her kesin hizmetinde. Bizim amacımız öncelikle memur, ayakta kalabilmek için, daha iyi hizmet sunabilmek için, insanlar sıra beklemeden memurlara yönelik öğretmen arkadaşlarımıza, kamuda çalışan tüm memur arkadaşlarımıza önceliği onlara vermeye çalışıyoruz çünkü Hükümetin sisteminden dolayı, Hükümetin şu an sağlık politikası çok kötü. Normalde bir SSK lı 21 milyon verirken 10 milyona eczaneye alıyor amacı kendisine on milyona, on bir milyona hastayı muayene ettirmek.

 

Parası olmayan fakir insanlar için elimizden ne gerekiyorsa yapıyoruz. Az önce sizin de gördüğünüz gibi hiç güvencesi olmayan bir amca geldi buraya, tüm tahlilleri  yapılacak, gerekli tedavisi uzman hekimlerce düzenlenip yollanacak.

 

Sis Tıp Merkezinin Kozan Halkının ve müşterilerinizin (hastalarınızın) gözünde pozisyonu nedir?

 

Sis Tıp Merkezini ve Dr. Yılmaz Tunç’u bilenler gerçekten ödeyeceğimiz para nedir bilirler. Yani hizmet olduğu için insanları da kazanıyoruz. Doktorlarımıza da çok güveniyoruz. Sistemimize çok güveniyoruz. Gerçekten de iyi bir sistem kurduk. Sis Tıp Merkezi olarak daha gelişeceğiz. Daha büyüyeceğiz. Tabi ki amacımız hastane açmak, büyümek. Onun için şu aşamada çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ama hükümet politikasının, Sağlık politikasının değişmesini bekliyoruz. Sonuçta burası bir iş yeri. Kazanması lazım. Ama Devlet bu son politikasıyla bu yerlerin kapanmasını istiyor. Bir nevi öyle yorumluyoruz. Burası kapandığı zaman 31 sigortalı işçinin çıkartılması onların ekmeklerinin elinden alınması demektir.

 

Sayın Tunç Bey inanın size daha çok şey sormak istiyoruz, ama dışarıda bekleyen hastalarınızı gerçekten gördüğümüz için onlara saygısızlıkta bulunmamak ve sağlık sorunlarına bir an önce çözüm bulabilmek amacıyla sohbetimizi müsaade ederseniz burada kesmek istiyorum. Sohbetimizi keserken Kozan’a bir hastane çalışmanız var mı diye son olarak tekrar sormak istiyorum.

Ciddi reformlar yapılırsa büyüme ve Kozan’da hastane açma çalışmalarımız var.

 

Sayın Yılmaz Tunç Bey’e teşekkür ederek ayrılırken kendisinden sitemiz hakkında övgüler de alıyoruz. İnanın başka birisi olsa başlamış bir sohbeti hiçbir zaman kesme taraftarı olmayız. Ama sonuç olarak gördüğümüz ve tedavi olmak için gelmiş ve bekleyen bir sürü hastaları var. Biz kendilerine Cenab-ı Allah (c.c.) ın yardımcı olmalarını diliyor, Tüm Sis Tıp Merkezi Çalışanlarını ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tunç Yılmaz’ı tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.

 

Bu röportaj 5 Ocak 2010 tarihinde yapılmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.