Dünyanın Ve Türkiye’nin Önemli Fotoğraf Sanatçıları Adana’da Buluşuyor

Dünyanın Ve Türkiye’nin Önemli Fotoğraf Sanatçıları Adana’da Buluşuyor

19-25 Mart tarihleri arasında Adana, Mersin, Antakya Tarsus, Silifke, Bodrum, Brighton, Sydney şehirlerinde aynı anda başlayacak olan 12.Uluslararası Sanat Günleri içerisinde Adana Rotary Kulübü ve Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu işbirliği ile Rusya’dan Elena Martinyuk, Kıbrıs’tan Gazi Yüksel, Türkiye’den Reha Bilir, İsa Çelik ve Erdal Kınacı Adana Altınoran Galeri’de sergi, gösteri, workşhop ve söyleşilerden oluşan etkinlikler yapacak.

Etkinlikler ayrıca Mersin Fotoğraf Derneği’nin desteğiyle Mersin’e de taşınacak.

Adana Rotary Kulübü Başkanı Lutfi Soyupak; “ Adana Rotary Kulübü’nün çeşitli sanat etkinlikleri düzenleyerek, festivaller kenti olan Adana’da kent kültürünün gelişmesine katkı sağladıklarını” ifade ederek, dünyadan ve ülkemizden çok önemli fotoğraf sanatçılarını Adana ve Mersin ile buluşturmaktan mutlu olduklarını söylemiştir.

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu Başkanı Tansu Hastürk ise; 12. Uluslararası Sanat Günleri’nin fotoğraftan edebiyata, sinemadan müziğe, resimden video sanatına kadar geniş bir yelpaze içerisinde onlarca etkinliği 3 ülke, 8 kente aynı anda izleyici ile buluşturan önemli bir etkinlik olduğunu söyleyerek, Adanalı sanatseverleri Altınoran Galeri’ye davet etmiştir.

Çukurova Sanat Günleri’nin çok sayıda sanat kurumunun “Çukurova Sanat Girişimi” adıyla bir araya gelerek, kendi alanlarında etkinlikler yaptığı kolektif bir çalışma olduğundan bahseden Çukurova Sanat Girişimi’nin kurucu başkanı Çetin Yiğenoğlu ise; bir çok sanat kuruluşunun çeşitli etkinliklerle Çukurova Sanat Günleri içerisinde yer aldığını söyledi.

Çukurova Sanat Günleri içerisinde Adana Rotary Kulübü ve Altınoran Platformu’nun organize ettiği etkinlikler şunlardır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

21 Mart 2018 Saat 19.00 Elena Martinyuk Masterclass Workşop

22 Mart 2018 Saat 19.00 Reha Bilr Fotoğraf Gösterisi ve Gazi Yüksel Resim Sergisi

23 Mart 2018 Saat 19.00 Erdal Kınacı Videoart Workşopu

24 Mart 2018 Saat 10.00 15. Adana Rotary Kulübü Uluslararası Fotoğraf Yarışması Halka Açık Jüri Toplantısı

25 Mart 2018 Aynalıgöl Mağarası’na fotoğraf gezisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın