KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Duran: Ayıptır, çirkindir

Duran: Ayıptır, çirkindir

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin “Adana’nın yerel yöneticilerine güvenmiyorum” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin “Adana’nın yerel yöneticilerine güvenmiyorum” şeklinde bir gazetede yer alan sözlerine tepki gösterdi.

HAZIMSIZLIKTIR, AYIPTIR, ÇİRKİNDİR

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Sayın Fikret Yeni’nin Adanalı hemşehrilerimizin, Adana’da yaşayan vatandaşlarımızın yerel seçimlerde ortaya koymuş olduğu iradeyi yok sayma anlamında sarf ettiği sözleri kabul edilemez. Adanalı seçmenlerin rey vererek güvendiği yerel yöneticilerimize yönelik kullanılan bu söz, başta hemşehrilerimize, sonra da yerel idarecilerimize hakarettir. Sayın Fikret Yeni, ‘Adanalı seçmen tercih etmeyi bilmez. Vatandaşın aklı yetmez, ben bilirim’ diyor. Her zaman ‘milli iradeye saygı’ edebiyatı yapan bir zihniyetin, hele hele hukukçu kimliği taşıyan bir zatın şimdi halkın hür iradesini yok sayması, hazmedememesi, ayıptır, çirkindir.”

“ÖN YARGILI VE HAKKANİYETTEN UZAK”

“Ulaştırma Bakanlığı’nca üstlenilmesi halinde Metro borcunun Adana’da yaşayan 2 milyon 250 bin vatandaşın üzerinden alınıp 80 milyon vatandaşa yükleneceği sonucunu çıkaran ve bunu sağlıklı bulmadığını” belirten Fikret Yeni’ye, Başkan Sertan Duran, şu cevabı verdi:

“Ankara’da, İstanbul’da, Antalya’da, Bursa’da AKP’li büyükşehir belediyelerinin yükünü alıp Ulaştırma Bakanlığı’na devreden, yani 80 milyon insanın sırtına yükleyen siyasi iktidarın ‘Adana İl Temsilcisi’ sıfatını taşıyan Sayın Yeni, kendisinin ve ailesinin de yaşadığı söz konusu Adana olunca yan çizmesi de, büyük bir haksızlıktır. Sayın Yeni’nin değerlendirmesi, ön yargılı ve hakkaniyetten çok uzaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Binlerce ton patates çürümeden kurtarılsın”

ADANALI “GÖLGE ETMEYİN YETER” DİYOR

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, açıklamasını şöyle bitirdi:

“Adana, kavgalarla, gerilimlerle bir yere varamaz. Adana; elbirliği, güç birliği ve hizmet istiyor. Adanalı, kendilerine hakaret edilmesini değil, 6 yıl önce Metro yükünün Ulaştırma Bakanlığı’na devredileceği yönünde verilen sözün yerine getirilmesini bekliyor. Adanalı, siyasi iktidarın yanlış yerlerde yanlış konumlandırma ile yapılan kamusal yatırımlar yüzünden felç olan trafiğin açılması için zorunlu olan Devlet Bahçeli Köprüsü’ne finansal engel çıkarılmamasını istiyor. Adanalı, özel şirketlere rant sağlayan Şehir Hastanesi’ne zorunlu yönlendirmenin iptal edilip devlet hastanelerinin kapatılmamasını istiyor. Adana; barış, huzur, üretim, iş, aş ve adalet istiyor. İhsan’dan vazgeçen Adanalı ‘Bari gölge etmeyin yeter’ diyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın