KozanBilgi.Net
Düziçi’nde Skandal Karar Sosyal Ağa Bomba Gibi Düştü
Sosyal Medyada Paylaş
8 Ekim 2020
TÜRKEŞ MANGA

Düziçi’nde Skandal Karar Sosyal Ağa Bomba Gibi Düştü

Ak Parti Düziçi İlçe Başkanlığı, skandal bir gerekçeyle Düziçi Belediyesi ve Yarbaşı Belediyesine, baskı uyguladı.

Düziçi Ak Parti İlçe Meclis Üyelerinin imzalı, mühürlü onayıyla,  Düziçi ve Yarbaşı Belediyesine İŞKUR’dan işçi verilmemesine resmi olarak karar verdiler. Sosyal ağlara düşen resmi kararın gerekçesi herkesi şaşırttı.

İŞSİZLERİN SUÇU NE?

DÜZİÇİ BELEDİYESİ VE YARBAŞI BELEDİYESİNE NEDEN BASKI UYGULANIYOR?

Düziçi Ak Parti İlçe Başkanı ve İlçe Meclis üyeleri, hem Düziçi Belediye Başkanına, hem de Yarbaşı Belediye Başkanına skandal niteliğinde karar çıkarırken, İŞKUR kapılarında iş arayan işsizlere de acımadı. Düziçi Belediyesine ve Yarbaşı Belediyesine İŞKUR’dan işçi gönderilmeyeceğine dair resmi karar çıkardılar.

Gizli resmi karardaki gerekçeli sebep, herkesi şaşırttı. Peki, skandal kararda kimin adı geçiyor?

RESMİ TUTANAKTA NE YAZIYORDU?

Sosyal ağlara bomba gibi düşen gerekçeli sebebin nedeni, seçilmiş ve başarılarıyla halkın sevgisini kazanan TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH MAÇOĞLU olarak gösteriliyor.

Tutanaktaki yazı;

“Gelecek olan İŞKUR konusunda İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Belediye Meclis Üyelerinin vermiş olduğu karar ile İŞKUR Düziçi İlçe Belediye Başkanlığına TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET MAÇOĞLU’nun ziyaret etmesidir.” diye yazmaktadır.

2019’da görev alan Ak Parti Düziçi İlçe Başkanlığındaki Meclis üyelerinden, Ergül Taş, Ali Çam, Mehmet Çillem, Ahmet Kürşat Kargan, Mehmet Bekmezli, Salih İnce, Bekir Sail, Mustafa Ede, Nevzat Sarı, Abdullah Şen, Mustafa İba, Cengiz Şen, Hacı Eslik, Bekir Mutlu, Selim İdiz, yukarıda yazılan gerekçeli kararın altına imza atarak, her iki Belediyeye İŞKUR’dan işçi gönderilmesine engel oldular. Bu karara imza atan Düziçi Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Çillem, şaşırtan karar hakkında bir açıklama yapacak mı merak konusu oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Gemi batmak üzere’ demişti! Görevden alındı
HER İKİ BELEDİYEYE DE İŞKUR’DAN İŞÇİ VERİLMİYOR

Yarbaşı Belediyesinin sevilen Başkanı Mustafa Kaynar; İŞKUR’dan işçi gönderilmemesini üzüntüyle karşıladığını açıkladı. “Hem Belediyemizin, hem de iş arayan insanların mağdur edilmesini üzüntüyle karşılıyorum. Halkımıza ve beldemize hizmet etmek için elimizden geldiğince ve kısıtlı imkânlarla mücadele verirken bu tür baskılarla Belediyemize değil, halkımıza ve beldeye zararları olur. Bu tür yasaklar karşısında da asla yılmayacağız. Ayrıca beldemize konuk olarak ziyaret eden seçilmiş Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nun gerekçe gösterilmesi de oldukça üzücü ve düşündürücü. Beldemize misafir gelene sırtımızı dönmek, örf adet, geleneklerimize ve insani yanımıza yakışmaz. Böyle bir gerekçeli karara imza atan arkadaşlara hiç yakışmadı” dedi.

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2006-2021 KozanBilgi.Net - İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni: Türkeş MANGA