DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 4681573,12%
Adana
22°

HAFİF YAĞMUR

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Ege adalarının işgali nedir?

Ege adalarının işgali nedir?

ABONE OL
22 Aralık 2017 19:52
Ege adalarının işgali nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege’de adalarımızın işgal edildiğini ilk defa bir televizyon programında açıklayan Namık Kemal Zeybek idi. Zeybek üç adanın işgal edildiğini açıklamıştır. Sonra, Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Albay Ümit Yalım, 18 adamızın AB’nden gün almak karşılığında 2004 yılından itibaren Yunanistan’a verildiğini açıkladı. 156 adet ada ve kayalık Yunanistan tarafından işgal ediliyor, AKP üç maymunu oynuyor. Fazla dillendirildiğinde ise, her zaman yaptıkları gibi inkar ediyorlar.

Şu anda Ege Denizi bir Yunan denizi olmuş durumdadır.

AKP ülkemizi adım adım işgal ettiriyor.

Bülent Arınç o adalarımızın işgal edilmeye başladığı yıllarda;

“Ege’de kıta sahanlığı konusu savaş nedeni sayılmamalıdır” demiştir. Meğer minareyi çalmışlar, kılıfını hazırlıyorlarmış.

Şaşırmıyorum. Neden mi? Şu yüzden:

-Hatırlayınız. AKP Trabzon’da bulunan ve müze olarak kullanılan Sümela Manastırı’nı ayine açtı. Açmak için de, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Rum İmparatorluğunu yıktığı 15 Ağustos tarihini seçti. 15 Ağustos tarihinin seçilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in şahsında Türk Milletinden rövanş almak değil de nedir?

Açılış günü Yunanistan’dan gelen Rumlar, üzerinde Rum Pontus Devleti haritası olan tişörtler giymişlerdi. Manastırda görev yapan devlet memuru bir Bayanı da darp ettiler. Peki, polis kimleri gözaltına aldı? Türk Bayraklı tişört giyip açılışı protesto eden Türk Gençlerini… Bir gazete bu durumu Türk Gençlerini suçlayıcı bir manşetle duyurdu.

-Yunanistan Rum-Pontus soykırım anıtı diktiği gün, zamanın Başbakanı Erdoğan Yunanistan’da bulunuyordu. Anıtın dikilmesine hiçbir tepki vermedi. Ziyaretine hiçbir şey olmamış gibi devam etti.

-Erdoğan Başbakan olduğu dönemde bir konuşmasında; “Yıllarca bu ülkede bir şeyler yapıldı. Farklı etnik kimlikte olanlar ülkemizden kovuldu. Acaba kazandık mı? Bu aslında faşizan bir yaklaşımın neticesiydi.” diye konuşmuştur.

Yunan basını, bu sözleri “tarihi itiraf” başlığı ile yayınlamıştır.

-Yetmedi!!  AKP’nin Afyon Belediye Başkanı Afyon’da Yunan şehitleri(!) anısına anıt dikmeye kalktı. Büyük bir tepkiyle karşılaşınca amacına ulaşamadı.

-Arslan Bulut (“Balyoz” gibi tesadüfler!) başlıklı makalesinde;

“1996 yılında, Kardak kriziyle beraber, Genelkurmay bünyesinde, Yunanistan-Kıbrıs Daire Başkanlığı kurulur. Daire’de 1500 kişi çalışmaktadır. 2012 yılında Yunanlılar Ege’de Koyun, Hurşit, Fornoz, Eşek, Nergizçik, Bulamaz, Kalolimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Adacık ile Akdeniz’de Gavdos, Dhia, Dionisades ve Koyfonisi adalarını fiilen işgal eder. Genelkurmay ise sessiz sedasız söz konusu Daire Başkanlığı’nı 10 kişinin çalıştığı Yunanistan Şube Müdürlüğü’ne dönüştürür.

Bu Daire Başkanlığı’nı kuran ve görev yapanların başına ne geldi biliyor musunuz? Hepsi,

Balyoz Davası kapsamında askeri cezaevlerine tıkıldılar!” (Yeniçağ Gazetesi)

***                        ***                      ***

Bir de Van Akdamar Adasında bulunan bir kilisenin milletin cebinden onarılarak ibadete açılması var. Önce senede bir gün ibadet yapılacak dediler. Sonra üzerine haç asıp, Ermenistan’ı açılış için davet ettiler.

Peki bu adanın özelliği neydi? Bu ada Ermeni kalkışması olduğunda Ermenilerin Müslüman Türk kadınlarına tecavüz ettiği, erkekleri Van Gölüne attığı adadır. Ada o dönem tecavüz adası olarak adlandırılmıştır.

Tecavüz kilisesini milyonlara onarıp, üzerine haç asanlar, kilisenin açılışını protesto eden Türkleri göz altına aldı. Akdamar Adasına orada şehit edilenlerin anısına heykel dikmek isteyen ASEF’e(Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği) izin verilmedi. Neden olarak da, Ermenistan ile olan iyi ilişkiler(!) gösterildi.

– Dışişleri Bakanlığı, yıllık olarak çıkardığı ajandasına Erivan’da bulunan sözde soykırım anıtının fotoğrafını koymuştur.

-Dört milyona yakın Suriyeli mülteci ülkeye alındı. Mülteciler Antep, Kilis gibi kritik illerde mülteci nüfusu yerli halkın nüfusunu katladı. Yani, örtülü olarak işgale uğratıldı.

-Ömer Çelik, 2013 yılında Moskova’da iken bir çağrı yapmış ve “Geçmişte yapılan bazı yanlışlıklar yüzünden ülkemizi terk etmiş Hıristiyan ve Yahudiler var. Hepsine ‘Ülkenize geri dönebilirsiniz’ diyoruz.” demişti.

-Davutoğlu Rus kızlarıyla evlenen Türk erkeklerini övmüş, evlilikleri teşvik eden sözler söylemiştir.

Bir Genelkurmay Başkanımız; “AB suni azınlıklar yaratarak Türkiye’yi bölmek istiyor” diye açıklama yapmıştır.

Türkiye’de hükümet edenler o suni azınlıkları yaratmak için epey enerji harcadı.

AKP döneminde Türkiye’nin;

Bankaları, akarsuları,  tarım arazileri, ticareti, borsası, Ege Adaları işgal edilmiştir. Bu işgale direnen kim varsa ya tutuklandı, ya dava edildi, ya da terörist ilan edilerek dışlandı.

Bugün Ege Adalarının işgaline inanmak istemeyenler, dün Sümela işgal ettirildiğinde neredeydi? Başımıza ne geldiyse, Sarı Öküzü vermekten geldi.

 

Günün sözü: “Korumakla görevli olanların yıkmaya karar verdikleri bir devleti kimse kurtaramaz.” (Platon / Devlet)

 

Zahide UÇAR – 22.12.2017


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.