Ege Bağatur özlemle ve saygıyla anıldı

Ege Bağatur özlemle ve saygıyla anıldı

ADANA-  Dürüstlüğü, şeffaf ve hesap veren yönetim anlayışıyla belleklerden silinmeyen eski Adana Belediye Başkanı Ege Bağatur, ölümünün 25. yıldönümünde ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi Adana il Örgütü,  CHP’li Belediye başkanları, meclis üyeleri ve dostları tarafından mezarı başında anıldı.

CHP Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’ın da hazır bulunduğu anma töreninde Ege Bağatur için dualar okundu.

EGE BAĞATUR

Eşi Yıldız ile oğulları Çağrı ve Artuk Bağatur, anılarını paylaştıkları Ege Bağatur’un yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu ve O’nu çok özlediklerini söylediler.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise 30 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçilip mazbatasını aldıktan sonra ilk olarak Ege Bağatur’un mezarını ziyaret ettiğini belirterek Bağatur’un namuslu, dürüst ve örnek bir belediye başkanı olduğunu vurguladı.

EGE BAĞATUR3

Bağatur’un dürüstlüğü ve yiğitliğiyle anıldığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, “Eski Adana Belediye Başkanımızın onurlu adı anılarıyla yaşıyor, rahat uyusun” diye konuştu.

1973-77 yılları arasında Adana Belediye Başkanlığı yapan Ege Bağatur 16 Kasım 1990 tarihinde vefat etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanları - Dr. Aykut Şahin, Müjgan Atıcı, Mehmet Çoban
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın