DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 4681573,12%
Adana
22°

HAFİF YAĞMUR

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Selvi, Sendika Üyelerini Onore Etti

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Selvi, Sendika Üyelerini Onore Etti

ABONE OL
06 Mayıs 2017 16:38
Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Selvi, Sendika Üyelerini Onore Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, sendika üyelerinin büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, “Rekabetli bir ortamda dünyanın hiçbir yerinde bütün hizmet kollarında veya iş kollarında yetkili başka bir konfederasyon yok” dedi. Selvi, Eğitim-Bir-Sen’in Adana’da yetkili sendika olduğunu da hatırlatarak, “Hep birlikte alkışı hak ediyorsunuz çünkü sendikacılık yalnızca yöneticileriyle ifade edilen çalışma değil; hep birlikte tüm teşkilatlarıyla, üyeleriyle, hep birlikte aile yapılarıyla verdikleri mücadelenin başarı öyküsüdür” şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve sendika üyelerinin katılımıyla dün Ramazanoğlu Camii Konferans Salonu’nda “İşyeri Temsilcileri ve Okul Yöneticileri Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, Adana’da yetkili sendika olma başarısını gösterdikleri için sendikacı arkadaşlarına teşekkür etti.

Memur-Sen’in 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine Adana olarak katkı sunmak için herkesten birer üye beklediklerini bildiren Sezer, bugüne kadar yaptıkları sendikal çalışmaları anlattı. 25 yıllık sendikal mücadeleleri ve yetkili sendika oluş öyküsünü içeren bir kitap hazırlığında olduklarını da sözlerine ekledi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise Adana’nın Büyükşehir olduğunu hatırlatıp, büyük hizmetleri ve büyük başarıları gerçekleştireceğini belirterek, “Bu anlamda Adanamız sendikacılığımızda da önemli bir kilometre taşıdır. Önemli sendikacı arkadaşlar yetiştirdi ve önemli başarılara imza attı. En son gerçekleştirdiğimiz başarı da Eğitim-Bir-Sen’i yetkiye taşıdığımız yıl oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Hep birlikte alkışı hak ediyorsunuz çünkü sendikacılık yalnızca yöneticileriyle ifade edilen çalışma değil; hep birlikte tüm teşkilatlarıyla, üyeleriyle, hep birlikte aile yapılarıyla verdikleri mücadelenin başarı öyküsüdür. Kat edilen mesafe ve elde edilen başarı son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

Sendikacılığın emeğin karşılığının alınması ve insanca yaşanabilir bir ortama kavuşmayı içerdiğini vurgulayan Selvi, şöyle devam etti:

“Onun için de emek ve özgürlük mücadelesi yan yana gelir. Eğer bir yerde insanlar emeğinin karşılığını alamıyorsa, orada özgür bir toplumdan söz etmek mümkün değildir. Özgürlük mücadelesi verenler eğer emeği küçümserse ve insanların açlığıyla, yokluğuyla, geçimiyle ilgilenmezse orada özgür bir toplum üretemezsiniz. Her bir arkadaşımızla özel ilgilendiniz. Zaman zaman terslendiğiniz, dışlandığınız oldu. Bazen reddedildiğiniz oldu, gönlünüzün kırıldığı oldu ama yılmadınız. Kararlılıkla mücadeleye devam ettiniz ve sonunda bu başarı öyküsü ortaya çıktı. Rekabetli bir ortamda dünyanın hiçbir yerinde bütün hizmet kollarında veya iş kollarında yetkili başka bir konfederasyon yok. Bu konfederasyon başarısının örgüsü sizin emeğiniz ve mücadelenizin sonucudur. Verdiğiniz emeği asla küçümsemeyin. Çok büyük bir başarıya imza attığınızı bilin. Bu verdiğiniz mücadele hem kamu çalışanları için hem ülkemiz için hem de bize ümit besleyenler için yeni bir çıkış noktası olacaktır. Bunu da hep birlikte ileri hedeflere taşıyacağız inşallah.”


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.