DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 4681573,12%
Adana
22°

HAFİF YAĞMUR

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Eğitim BİR-SEN’den Fişleme Rezaleti! 

Eğitim BİR-SEN’den Fişleme Rezaleti! 

ABONE OL
03 Kasım 2014 07:46
Eğitim BİR-SEN’den Fişleme Rezaleti! 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

egitimbirsen

ACABA KOZANDA DA FİŞLEME VAR MI?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Kozan Temsilcisi Mürsel YAZICI; “Yukarıda bir utanç belgesi var, bunun devamı da var. Bugünlerde okullara yeni atanacak idarecileri belirleyecek komisyonlar adayları sözlü yapıyor. Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde Eğitim Bir-Sen tarafından hazırlanan ve sözlü sınav komisyonuna iletilen bir belge MEB’de işlerin nasıl yürüdüğünü göstermektedir. Bu belgede sözlü sınava girecek kişilerin isimlerinin karşısında görev yeri, alanı, sendikal bilgileri, siyasi görüşleri, karakter özellikleri yazmakta ve sınavda kimlerin başarılı olması gerektiği belirtilmektedir.

fişleme

Belgede isimlerin karşısında “Üye değil. Her zamanın adamı. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Tutarsız, güvensiz, ikiyüzlü, dengesiz ve paracı. Kesinlikle barajın altında kalmalı.”, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Aşırı ülkücü biri”, “Kesinlikle değerlendirilmemeli. Alevi militan biri. Barajı aşarsa ilçedeki kız lisesine kesin atanabilir. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Aktif-Sen üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi. Çok tehlikeli. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Paralelin Birecik abisi.”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli. 30 Mart seçimlerinde MHP Belediye Başkan Adayı. Türk faşisti. Militan biri. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Üyemiz karakterli biri. Sendikada aktif biri. Kesinlikle değerlendirilmeli. Halen bir lisede müdür başyardımcısı”, “Ulusalcı, Eğitim-İş Sendikası Başkanı. Kesinlikle değerlendirilmemeli”, “Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi, Değerlendirilmemeli”, “Eğitim-Sen üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli”, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”, “Hiçbir sendikaya üye değil. Dengesiz, tutarsız ve hiçbir şekilde idarecilik yapamayacak biri” şeklinde notlar yazılmıştır. Bu fişleme listesini hazırlayanlar psikolog mudur, psikiyatrist midir?

Çok merak ediyoruz: Buna benzer fişleme listesi Kozan içinde hazırlandı mı? Okul okul, ev ev gezip yapılan ziyaretlerde verilen vaatler( müdürlük, müdür yardımcılığı) istediği okula müdür olamayan malum sendika üyelerinin serzenişleri, öğretmenliğiniz elinizden alınmadı ona şükredin ifadeleri liste hazırlandığı yönünde kanaat oluşturuyor. Eğer böyle bir liste varsa yapılan tüm mülakatları iptal edilmeli, yazılı sınav esaslı yönetici atama sistemi oluşturulmalıdır. Şimdi soruyorum aşağıdaki ayetlere göre:

“Allah adaleti emreder.” “Ey iman edenler, Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır”. Vicdanları rahat mı, yaptıklarının doğruluğuna aile fertlerini inandırabiliyorlar mı?

Ne  yazık ki, insanlara mutluluk ve huzur getirme mücadelesinde olması gereken bir sendika bunun tam tersini yapıyor. Bunların yöntemi her yerde aynı, okulda, hastanede, postanede, tarımda, büroda, ulaşımda, diyanette farklı yöntemleri yok, “KORKUT VE ÜYE YAP”.Bir sendika, bu kafa ile, konjonkturel bir büyüme sağlayabilir, ancak böyle bir büyümenin, ne sendikacılığa ne de kamu çalışanlarına bir  faydası olmaz.

Kamu çalışanları, artık kabak tadı veren, bu kirli sendikal anlayışa şu cümleyi artık söyleyebilmelidir,” Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.”

Türk Eğitim-Sen olarak bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağız. Elimiz, bu fişleme dosyasını hazırlayanların iki yakasında olacak. Fişleme listesini hazırlayanların en ağır şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki girişimde bulunacağız. Yandaş operasyonu için düğmeye basanlar, operasyonu yönetenler, operasyonun birer piyonu haline gelenler hiçbir şeyden korkmuyorsa, Allah’tan korkmalıdır. Aksi takdirde bu milletin geleceği olan çocukların vebali kendilerine ait olacaktır.”

Mürsel YAZICI

Türk Eğitim-Sen Kozan

İlçe Temsilcisi


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.