Eğitimci/Yazar Lütfi Şahinden Örnek Davranış!

Eğitimci/Yazar Lütfi Şahinden Örnek Davranış!

Eğitimci/Yazar Lütfi Şahin sahipsiz sokak hayvanlarına dikkat çekmek için bir kampanya başlattığını belirtti.

KozanBilgi.Net’e gönderdiği basın açıklamasıyla Şahin şunları söyledi;

“Sıcak havalar son derece etkin bir şekilde devam ederken sokak hayvanları hem yiyecek bakımından hem de su bakımından sıkıntı çekiyorlar. Hepimizin hem insani olarak hem de dini yönden o emanetlere sahip çıkmamız gerekmektedir.

Olayın ciddiyetinin farkında olarak sokak hayvanları için dört aydır dönerci dükkanlarından topladığım artık dönerleri sokak hayvanlarına ulaştırmaya çalışıyorum. Cihanbeyli ‘de bana destek olan hayırsever esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Yardım-severliklerinden dolayı kampanyama destek oluyorlar. Ben de bu yardımları çaresiz, zavallı aç sokak köpeklerine ulaştırıyorum.

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in “Her kim merhamet etmezse ona da merhamet edilmez” hadisi şerifini kendime ilke edindim. Tüm Cihanbeyli’de ve hatta ülkemizde bu etkinliği vatandaşlarımızla beraber sürdürmek istiyorum. Konya/Cihanbeyli Belediyesine dilekçe yazdım, ağaçların diplerine su kapları koymak için izin amaçlı dilekçemizi verdim. Olumlu sonuç çıkarsa sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının yanı sıra su ihtiyaçlarını da karşılayacağım.” Dedi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Milas’taki yangın Bodrum’a sıçradı! Denizden kaçıyorlar
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN