Emine Altıntaş – Haftanın Konuğu

Emine Altıntaş – Haftanın Konuğu

İl olmaya aday ilçe yapısıyla Kozan’da her gün yeni iş yerlerinin, kurumlarının açıldığını görüyoruz. Bu gün ziyaret edeceğimiz iş yerleri de yeni açıldı. Diğerlerinden farklı olarak eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri veren bir iş yeri.

Hayırlı olsun ziyaretlerine geldiğimde bizi Sayın Emine Altıntaş karşıladı. Güler yüzü, misafirperverliği ile KozanBilgi.Net’i konuk etti.

KozanBilgi.Net Yönetimi olarak Sayın Emine Altıntaş’a hayırlı olsun dileklerimi paylaştıktan sonra merak eden okurlarımız için sorularımı yönelttim.

Sayın Altıntaş, öncelikle okurlarımız merak ediyorlardır. Bu yüzden sormak istiyorum. Emine Altıntaş kimdir?

Türkeş Bey öncelikle bizleri Saygıdeğer KozanBilgi.Net okurları ile buluşturduğunuz ve onlarla tanışma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ben 12.01.1976 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğdum. Kozan da Şabanata İlköğretim Okulu, Kozan Orta Okulu ve Kozan Ticaret Meslek Lisesini bitirdim.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Maliye Muhasebe Bölümün den mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim. Yüksek Lisansımı Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nde yaptım.

1993-1995 yılları arasında Mali Müşavir Ofisinde çalıştım, 1997-1999 yılları arasında Siirt Yataş Mağazalarının Muhasebesi işlemlerini yürüttüm, 1996-2006 yılları arasında Adana, Siirt ve Niğde’de farklı branşlarda öğretmenlik yaptım. 2006-2008 yılları arasında Niğde nin Ulukışla İlçesinin Darboğaz Kasabası’nda ‘’Cafe Gamzeli’’ isimli Lokanta-Cafenin İşletmeciliğini yaptım. 2008-2009 yıllarında bir kozmetik firmasında Orta Düzey Yöneticilik yaptım.

2009-2013 yılları arasında Niğde Niğtaş Mikronize Kalsit-Mikrokal Kalsit Sanayi’de Genel Müdür Asistanlığı yaptım. 2013-2016 yılları arasında Kozan Yusuf Baysal Grup Şirketi Hazır Beton Tesisin de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevi yaptım. Kısa bir süre Niğde Kendirli Grup Calmio Süt Ürünleri Firmasında Yönetim Kurulu Başkan Asistanlığı yaptım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şırnak’ta askeri helikopter düştü: 13 şehidimiz var

Nevşehir AS-YALI Bims Firmasın da Satış Müdürlüğü yaptım. Niğde- Bor Özbak Geri Dönüşüm Firmasında Satın alma görevi yaptım. 2011-2012 yıllarında Kırıkkale Mikrokal Kalsit Sanayi de Beyaz Yaka ve Mavi Yaka çalışanlara Etkili İletişim ve Takım Çalışması Eğitimi verdim.

2 çocuk annesiyim, Emine Altıntaş Danışmanlık Firması’nın kurucusu ve yöneticisi olarak Yönetim Danışmanlığı ve Eğitmenlik yapmaktayım.

Dolu dolu bir yaşam sizi kutluyoruz. Aldığınız Eğitimler Nelerdir?

• Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon

• AB Hibe Fonlarına Yönelik Proje Döngüsü Yönetimi

• Yönetim Danışmanlığı

• Profesyonel Yönetim Becerileri

• Yönetici Asistanlığı Uzmanlık

• Yönetici Asistanlığı Zirvesi

• Eğiticinin Eğitimi

• Etkili İletişim

• Takım Çalışması

• Satış Teknikleri

• Satışın Şifreleri

• Emlak Danışmanlığı

• ISO 9001:2008 K.Y.S. Temel

• ISO 9001:2008 K.Y.S. İç Tetkikçi

• Girişimcilik

• Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenliği

Başladığınız günden bu yana ilgi nasıl? Vatandaşlarımızın tepkileri olumlu mu? Olumsuz mu? Okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Ben normalde bu işi zaten home office şekilde yapıyorum. Hem eğitim hem danışmanlık. Artık iş yerimiz, yerimiz belli olsun istedim ve o kararla bu iş yerini açtık. Normalde Temmuz, Ağustos gibi iş yerime yerleşir, Eylül-Ekim gibi faaliyetlerime başlarım diye planlarken iş yerimizi açıp levhamız asılmadan maşallah bir yoğunlukla karşılaştık. İlkokul, ortaokul, lise okullarımıza hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize hem de velilerimize eğitim talepleri var. Ayrıca zaten özel şirket patronlarına danışmanlık hizmetlerimiz devam ediyor. Toplu eğitimlerimiz başlayacak yakın tarihlerde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Askeri helikopter düştü: Şehit sayısı 11’e yükseldi

Kozan Kolejinden başlıyoruz. Kozan Kolejinin kırk tane öğretmenine etkili iletişim eğitimi vereceğiz. Gayet güzel çok hızlı başladık, inşallah çok hızlı da devam edecek.

İsterseniz hangi konularda eğitim verdiğinizi de okurlarımıza anlatalım.

Normalde üniversite ve üniversiteden sonra iş hayatına aslında alıştırmaya gayret ediyoruz. CV doldurmaktan, iş mülakatından arkasından ilk iş gününden başlayarak satın alma, satış, muhasebe, finans, mali işler, idari işler departmanlarından yönetici asistanları ayrıca eğitiyoruz. Hangi birimde çalışırsa çalışsın kişi mutlaka kendinde eksik gördüğü ya da katmak istediği bir şeyler olacaktır. Bunlar nedir? Etkili iletişimdir. İnsanlar arasında en önemli şey, etkili iletişim, takım çalışması. Biliyorsunuz özel şirketler bir takımdır, kurumlar bir takımdır. Tek başına işlerini tek başına yürütemez.

Toplantı yönetme, dosyalama ve arşivleme teknikleri, yönetici asistanlığı, yöneticilik, liderlik, bu tarz eğitimlerimiz ve danışmanlığımız var.

Eğitim verdiğiniz kişilere sertifikasyon olayınız var sanırım?

Katılım belgesi düzenliyoruz.

Peki, buradan gelmek isteyen insanlara bir duyurunuz var mı?

Lise mezunu ve liseden sonra üniversiteye giden ya da gitmeyen, üniversite mezunu olup işe girebilen yada giremeyen her kesi bir tanışmak üzere bekliyorum. Mutlaka kendilerine katacağımız bir şeyler vardır. Kendileri zaten benimle konuştuktan sonra kararlarını vereceklerdir.

Sayın Emine Altıntaş’a verdiği bilgiler için tekrar teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın