En Öncelikli Beklenti Kalkınmada Öncelikli Bölge

En Öncelikli Beklenti Kalkınmada Öncelikli Bölge

İsmail Küçüközen

Bir yıl önce bu yazıyı yazmıştım. Şimdi yine tekrar yayına koyuyorum. Hem de Kuzey Adana olarak bildiğimiz Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerimizde dâhil.

Çanakkale ilinin iki ilçesi Bozcaada ve Gökçeada ilçelerimiz bakanlar kurulu kararı ile teşvik kapsamına alınmıştı.O gündür bu gündür bu konuyu örnek olarak alıp Kozan’ı, Feke’yi, Saimbeyli’yi ve Tufanbeyli’yi kapsayacak bir şekilde kalkınmada öncelikli yöre statüsüne aldıracak olan siyasetçilerdir.Burda Ak parti İlçe teşkilatlarına görev düşmektedir.Bu teşvik kapsamını ateşleyecek olan yerel ziyaretçilerdir.Buradan sizler fitili ateşleyinki,Ankara ateşi görsün ve hissetsinki,onlarda gerekli mercileri sıkıştırsın.Bakin kozan organize bölge yatırım bekliyor.Kuzey Adana olarak Bölgemiz dağ ve yayla turizmine oldukça elverişlidir.

Kozan ve bölgede 100 kişilik ve daha yukarı rakamlarda misafir ağırlayacak restoranlar açılmaya başladı. Buralara yetişmiş kalifiye eleman gerekli. Bu yüzden Turizm Meslek Lisesi açılması için siyasi iktidar uğraş vermelidir.Kuzey Adana olarak tabir ettiğimiz, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli bölge Halkı olarak bunu istemek hakkımız olduğunu da bilelim.Hadi bakalım 6 ilçe başkanları, çiçeği burnunda Ankara’ya gönderdiğimiz sayın vekiller, sıvayın bakalım kolları da verin bakalım bölge halkına müjdeli haberi. Sevgili Bölge halkı şahıs değil, toplumsal olarak isteğimizi isteyelim. İstemek bizden, siyaseten isteğimize cevap vermek değerli büyüklerimizden.

Şu MYO’ları da artık Saimbeyli ve Feke’ye açılmalıdır.

Bu konuda bir iki kelam da özellikle Ak Parti Feke ve Saimbeyli İlçe Başkanlarına olsun. Değerli başkanlar, şahsınız ile ilgili ilçenizde Belediye Başkanlığına adaylığınız dedi koduları yayılmakta, şimdi siyasi ikballerinizi bir kenara bırakın ve MYO’nuzu açtırmanın uğraşını verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SEN DÖNÜNCEYE KADAR!

Sizin için önce zaman Feke ve Saimbeyli zamanı olmalı.

Saygıyı hak edenlere saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın