DOLAR 17,2214 1.41%
EURO 17,5386 0.33%
ALTIN 961,71-0,10
BITCOIN 3461274,94%
Adana
29°

AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Endüstriyel Mıknatıs Kullanımı
168 okunma

Endüstriyel Mıknatıs Kullanımı

ABONE OL
18 Ocak 2016 18:01
Endüstriyel Mıknatıs Kullanımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanayi Mıknatıslar ve Kullanım Alanları

Bir denizcinin pusulası manyetik terapi olarak kullanılan mıknatıs taşı – mıknatıslar uzun bir yol katettik. Mıknatıslar çeşitli şekillerde tüm dünyada çeşitli sektörlerde kullanılır.
Tıp ve Sağlık:
Manyetik Terapi

M.Ö. 2000 yıllarına kadar uzanan eski Çin metinleri akupunktur sitelerde lodestones uygulaması için referans verir. Benzer şekilde 40. yüzyılın Hindu kutsal lodestones ile hastalıkların tedavi söz. Yunanlılar Lapus-Vivas (canlı taşlar) olarak adlandırılan ve Yunanistan’ın güney manyetik taşlar mevduat zengin alanlarından çekti. Mısırlılar lodestones atfedilen bir dizi terapötik kullanır. Elektrikli yılanbalığı balık artrit ve gut tedavisinde Romalılar tarafından kullanılan ve ortaçağ doktorlar mıknatıslar melankoli artrit ve kellik tedavi edebileceğini bildirdi. Somewhere hattı boyunca alaycılık çıktı ve tıp biliminin mıknatısların kullanımı yalanladı. Ancak manyetik terapi 19. yüzyılın sonlarında yeniden canlandırıldı ve düzenli olarak ağrı kesici golf beyzbol ve futbol spor ünlüler tarafından bugün Tektonik mıknatıslar kullanılır.

Mıknatıslar da ayak tabanı acupressure erişim noktalarına şekilde ayakkabı tabanlık üzerine yerleştirilir ve bir şekilde tasarlanmıştır. Bu ayak büyük bir rahatlama sağlar ve uzun yürüyüşlere onları gençleştirir.

Manyetik yatak pedleri de vücut için çok rahatlatıcı olduğuna inanılır ve özellikle uykusuzluk yardım. Manyetik yatak görünüşe göre sinir sistemi sakin ve vücut için duygusal ve fiziksel rahatlama getirebilir. MR ve X-ışınları: manyetik terapi ‘alternatif tıp’ statüsü verilmiştir iken bile en sıkı bilim adamları X-ışınları ve MRG’de mıknatısların kullanımı inkar edemez. 1900 Edward M Purcell ve Felix Bloch hem de Amerikalı fizikçiler çekirdekleri manyetik alanını ölçmek için bir yöntem geliştirdi. Bu keşif aynı zamanda Manyetik Rezonans Görüntüleme olarak bilinen MR yol açtı. X-ışınları cilt altında hızlı bir görünüm için hala en yaygın kullanılan yöntem olmaya devam ederken hastanelerde kullanılan MRI makineleri bizim vücudumuzun içinde dokular x-ışınları daha fazla ayrıntı görmek için manyetik alanlar tepki yolu kullanan . Beyin taramaları ve kalp taramaları korkulan artık ve aslında bu doktorlar için gökten bir hediye! Elektronik
Televizyonlar

Televizyonlar onlara iş yapmak içinde mıknatıslar var. Bu katot ışın tüpleri ekran doğru elektron akışı sürgünler tüpün boyun bir elektron tabancası var. Normalde bu elektronların düz bir çizgi seyahat ve merkezi bir noktada ekran grev.

Ama tüp boyun güçlü elektromıknatıslar tüpün üst ya da alt ve sol veya sağ taraf doğru elektron saptırmak. Ekranın içinde elektron akışı çarptığında parlıyor özel bir kaplama vardır. Bu şekilde mıknatıslar bizi görüntüleri TV ekranında görmenize yardımcı.
Bilgisayar Diskler

Bilgisayar diskler bir desen küçük manyetik alanlar depolayan bir demir malzeme ile kaplı ve bilgisayar diskleri veri depolamak nasıl. Bilgisayar ekranlarında ayrıca televizyon için benzer bir şekilde mıknatıslar kullanın.
Video kasetler

Video kasetleri manyetik alanlar kaset üzerine desenler saklanmasına olanak sağlar demir preparatları ile benzer bir malzeme kullanın.
Sanayi
Manyetik Süpürücüler

Manyetik süpürgeler rıhtım ve iş sahalarında yükleme bakım maliyetlerini azaltmak ve havaalanlarında flat lastikler ortadan kaldırmak yardımcı olmak için sanayinde kullanılmaktadır.
Sorters

Mıknatıslar manyetik olmayan malzemeden manyetik malzeme sıralamak için de kullanılabilir. Mıknatıslar ayrı metal cevheri madenciliği endüstrisinde kullanılır. Gıda üreticileri gıda ile karıştırılarak küçük demir partikülleri önlemek için mıknatıslar kullanır. Benzer şekilde satıcıları diğer çöpten para ayırmak için mıknatıslar kullanır.
Ayrılık

Çeşitli türde manyetik konveyörler tabak ayırıcılar kasnaklar ve ızgaralar yüksek hacimli endüstriyel akış saf demir malzeme ayırmak için kullanılır. Benzer mıknatıslar da okyanusun derinliklerinden gelen demir nesneleri kurtarmak için kullanılır.
Çeşitli:
Maglev Trenler

Maglev trenleri tren parça ve alt elektromıknatıslar arasındaki manyetik itme nedeniyle parça yukarıda ‘float’ olarak tekerlekleri olmadan çalışır. Maglev trenleri 480 km / h (300 mph) kadar çok hızlı seyahat edebilirsiniz. Bu Maglev trenleri Japonya’da 1997 yılında başlatılan ve inanılmaz bir saatte 343 kilometre hızında!
Kredi Kartları ve Diğer Kimlik Kartları

Mıknatıslar günlük kredi kartları ve diğer formları kullandığımız kimlik yapmak için kullanılır.
Evin etrafında

Kulaklıklar Stereo hoparlörler Bilgisayar hoparlörleri Telefon alıcıları Telefon zilleri Mikrodalga tüpleri Doorbell zil sesi solenoid Buzdolabı mıknatısları şeyleri tutmak için buzdolabının kapısı etrafında Seal pil Plug-in: Mıknatıslar bazıları sayısız şeyler evin etrafında kullanılan eliminatörlerin TV saptırma bobini TV Degaussing bobin Bilgisayar monitörü saptırma bobini bilgisayar sabit disk kayıt ve okuma kafası Bulaşık Makinesi su vanası solenoid duş perdesi ağırlıkları / küvet Güç kaynağı transformatörler ve daha birçok eklemek!


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.