Engelli gelin ve damada başkan Öztürk sahip çıktı

Engelli gelin ve damada başkan Öztürk sahip çıktı

Engelleri aşan genç, başkandan düğün sözü aldı.

Fiziksel engeli bulunan Bayram Keskin ve Sümeyye Baysu isimli engelli gençler birbirlerine gönüllerini kaptırdılar.

Çiftin engelli olması nedeniyle, aileler evliliklerine karşı çıktı.Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen birbirlerine karşı olan sevgilerinden vazgeçmeyen çift, başta aile engelini aşarak onları ikna etmeyi başardılar. Gönüllerin edilmesinin ardından nikah masasına oturan gençler hayatlarını birleştirdiler.

İçersinde bulundukları maddi sıkıntılardan dolayı düğün merasimini gerçekleştirmekte güçlük çeken, Bayram ve Sümeyye çiftinden haberdar olan  Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk gençleri makamında ağırladı. Gerçekleşen ziyarette içersinde bulundukları ekonomik sıkıntıları Başkan Öztürk ile paylaşan engelli gençlerin, düğün masraflarını Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk üstlendi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Öztürk ” aşk engel tanımaz” dedi.

Öztürk ” bu iki pırıl pırıl  gencimiz, gönüllerini birbirlerine kaptırıp evlenme kararı almışlar. Bizlere de saygı duyarak bu gençlerimize destek olmak düşer. Bir dizi ekonomik sıkıntı çeken gençlerin önündeki maddi engeli de biz kaldırıp düğün masraflarını üstleniyoruz. Kozan Belediyesi olarak bugüne kadar sosyal anlamda birçok icraatta bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Engel tanımayan gençlerimizin mutluluklarına mutluluk katmak bizlerin asli görevidir.” diyen Öztürk gençlere ziyaretin anısına fincan takımı hediye etti.




Ziyaret sonunda Başkan Musa Öztürk’ e teşekkür eden Sümeyye ve Bayram çifti ” başkanımız bizi çok mutlu etti,önümüzdeki tüm engelleri kaldırdı.Kendisine çok teşekkür ediyoruz,hayal etiğimiz düğünü başkanımız sayesinde gerçekleştireceğiz.Bu mutlu günümüze herkesi davet ediyoruz” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

Bayram ve Sümeyye çiftinin düğün merasimleri 17- 18 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın