Erdoğan-çipras Görüşmesi Sona Erdi

Erdoğan-çipras Görüşmesi Sona Erdi

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Türkiye ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü. Erdoğan, Çipras’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, 1 saat 7 dakika sürdü.

ÖNCE DAVUTOĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Aleksis Çipras, Erdoğan’la görüşmesinin öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla bir araya gelmişti. Çankaya Köşkü’nde, basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından ikili çalışma yemeği yedi. İki lider yemeğin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

ÇİPRAS PATRİKHANEYİ DE ZİYARET ETTİ

Öte yandan Alexis Çipras, sabah saatlerinde Fener Rum Patrikhanesi’ni ziyaret etti. Saat 08.30 sıralarında patrikhaneye gelen Çipras için geniş güvenlik önlemleri alındı. Basına kapalı yapılan ziyaret 1 buçuk saat sürdü. Çipras ve Patrik Bartholomeos ziyaretin ardından birlikte patrikhaneden çıktı. Gazetecilere kısa süreli poz veren Çipras daha sonra aracına yöneldi. Patrik Bartholomeos, Çipras’ı aracına kadar uğurladı. Uğurlamanın ardından patrik Bartholomeos gazetecilerin “Ruhban okulu gündeme geldi mi?” sorusuna “Okul bekliyor. Her zaman bekliyor” yanıtını verdi.

BATI TRAKYA TÜRKLERİ: ONDA ERDOĞAN’IN IŞIĞINI GÖRDÜK

Hatırlanacağı üzere Batı Trakya Türkleri, yüzde 75 oyla destekledikleri Yunanistan’ın Başbakanı Aleksis Çipras için “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ışığını gördük” yorumunu yapmışlardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anavarza'nın ünlü Şairi Aşık Kul Gürbüz (Gürbüz Ali Güvenç)'i ziyaret ettik
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın