Erdoğan’dan Biden’a tebrik mesajı

Erdoğan’dan Biden’a tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de başkanlık seçimini kazanan Joe Biden’a tebrik mesajı gönderdi. Erdoğan mesajında “Ülkelerimiz arasındaki güçlü iş birliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de başkanlık seçimini kazanan Joe Biden’a tebrik mesajı gönderdi.

Erdoğan, “Sayın Seçilmiş Başkan” diyerek başladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

* Seçim sonuçlarının, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

* Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır.

* Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır.

* Önümüzdeki dönemde ABD yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum.

* Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum.

Seçim zaferini geçtiğimiz günlerde ilan eden Joe Biden’ı Erdoğan’ın tebrik etmemesi bugün çok sayıda uluslararası medya kuruluşu tarafından haberleştirilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kızılay’dan Başkan Özgan’a Teşekkür Belgesi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın