Erkek ne istemez

Erkek ne istemez

Trafikte araba kullanmayı beceremeyen 5 dakika deyip 55 dakika bekleten topuklu ayakkabılarıyla davul çalan kadınlar erkekleri çileden çıkarıyor. Aslında tüm bunlar ne erkek ne kadın meselesi. ‘İnsan’ olarak birbirimize tahammül noktasında ‘küçük’ görünen ‘büyük’ imtihanlarımız.

İkinci viteste 80 ile gitmeye çalışan kadın: Erkeklerin büyük çoğunluğu kadınların trafikte olmasından hoşnut değildir. Bir de araba kullanmayı yeni öğrenmiş bir kadın trafiğe çıkarsa felaket. Risk almamak için ikinci viteste giden kadın hiçbir zaman ibrenin 80’e yaklaştığının arabanın ‘yeter artık üçe at’ diye bas bas bağırdığının farkında olmaz. O etrafına gülücükler saçarak trafikte ilerleyedursun geriye kalanını sanayide mesai yapacak koca düşünsün.

Pantolonda çift çizgi bırakan kadın: İşe geç kalmak üzere olan adam aceleyle giydiği pantolonda iki çizgi görürse ne yapar? Sinirinden patlar. Kısa süre sonra kabahatinin farkına varan kadın ‘Sen bir çizgi istedin ben iki çizgi yaptım fena mı?’ tarzında bir espriyle olayı geçiştirmeye çalışabilir. Ne denir ki? Çizgisiz işe giden adama Allah sabır versin.

İş dönüşü çok soru soran kadın: Gün içinde yoğun stres altında çalışan erkekler eve dinlenmek için kendilerini atarlar. Velhasılı kelam kapıda onu yüzlerce soru karşılar. Bugün ne yaptın? İşler nasıl gidiyor? Öğlen ne yemek yedin? Hepsi en iyisinden seçilmiş bir ton soru. Erkeğin son cümlesini söyleyelim mi: Yeter be bir dakika rahat bırak!
Teker büyüklüğünde küpe takan kadın: Kadınların takı merakı erkeği çileden çıkarır. Yolda yürürken bile teker büyüklüğünde küpe takan avize büyüklüğünde kolyeler kullanan kadın erkeğin öfkeli bakışlarına maruz kalabilir. İnsanoğlunun kendisine neden bu işkenceyi yaptığını düşünür durur. Not: Cevabı henüz bulunamadı.

Bugün üçüncü diziyi izleyemedim diyen kadın: Kadınlar bir televizyon eleştirmeni gibi bütün dizileri takip eder. Hangi akşam hangi kanalda ne var hepsini bilir. Birini kaçırdılar mı başlarlar şikâyete: Geçen ilk dört bölümü anlatmıştım. Sence bu bölümde neler olur? Erkeğin gözü kumandadadır aklında ise şu düşünce: Bu hafta maç saatinde güç bende olmalı.

5 dakika deyip 55 dakika bekleten kadın: Erkekler ile kadınlar vakit konusunda anlaşamaz. Kadın beş dakikanın yanına her daim bir beş daha koyar. ‘Bir daha seni beklersem iki olsun.’ diyen erkek her seferinde pazarda alışveriş merkezinde WC girişinde kuaförde telefon başında asansör önünde istisnasız hep bekleyen olmuştur.

Altına metal çakılmış topuklu ayakkabı giyen kadın: Bu ayakkabıyı giyen kadınlar işyerinde gürültü sokakta görüntü kirliliği yapar.

Eşinin ayaklı takvim olmasını isteyen kadın: Özel günler; tanışma nişan nikâh evlenme doğum günü diye devam eder. Siz 365’e tamamlayabilirsiniz. Erkeğin tek çözüm yolu var. Ya özel gün mantığını hepten hiçe saymak ya da her güne özel olarak hazırlanmak. İsteyen 365 günün 6 saatini doya doya yaşayabilir.

Kibrit ya da bavul büyüklüğünde çanta taşıyan kadın: İçine sadece cep telefonu giren ya da eskici dükkânı giren çantayı bir kadın neden taşır? Erkek bu durumda ya ‘Yanıma şunu alsa mıydım?’ diyen kadını teselli etmeye çalışır ya da bavulu sırtına alıp arkasından mağaza mağaza dolaşır. Özel bir günde temel ihtiyaçlarının sığdığı bir çanta almaya karar verir daha sonra pahalı olduğu için vazgeçer.

Fabrika bacası gibi tüten kadın: Sigara kimsenin eline yakışmaz. Kadınların eline ise hiç yakışmaz. Sigara öldürür sigara içen kadın ise adamı öldürür.

Pazar sabahı elektrikli süpürgeyi çalıştıran kadın: Erkek bütün hafta dinlenmenin kadın temizlik yapmanın hayalini kurar. Pazar sabahı elektrik süpürgesinin sesi bütün apartmanı ayağa kaldırır. Adamın bir uyku keyfi vardı o da gitti. Kadın bir de bugün beni biraz gezdir diye tutturursa vay haline.
Daktilo gibi not tutan kadın: Ders anlatılırken ortaokul heyecanıyla derse katılmaya çalışan her soruya cevap vermek için bilmeden parmak kaldıran kişiler pek sevilmez. Hele bir de kadın ise. Ancak erkekler bu konuda temkinli davranır. Çünkü sınav döneminde eksiksiz not alan kişilere işleri düşecekleri için hoşnutsuzluklarını belli etmezler. Ama bu tür kadınlardan hoşlanmadıkları su götürmez bir gerçektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN