Esnaf Yoğun Bakımda, Destek Şart

Esnaf Yoğun Bakımda, Destek Şart

Adana Milletvekili ve Tbmm Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, son alınan kısıtlama kararlarıyla zor duruma düşen esnafın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Sümer “Esnafımızı görün, sesini duyun, onlara ilaç olun….” dedi.

Orhan Sümer, “Pazartesi günü açıklanan son kısıtlamalar ile birlikte esnafımız tamamen entübe olmuş durumdadır. Salgını durdurmak için yapılan kısıtlamalar ne kadar doğruysa, Esnafı hiç düşünmeden alınmış kararlar bir o kadar yanlıştır. KOBİ’lerin zamanında ödeyemediği kredi borçları 59 milyar lira olmuştur. Enafın artık güvenceği, ayı çeviririm diyeceği, kredi kartının ekstresi ödenmedi, borç alacağı kimse kalmadı, kredi çekecek 1 liralık dahi getirisi yok.” Dedi.

ACİL KİRA DESTEĞİ VE SINIRSIZ KREDİ ERTELEMESİ

Orhan Sümer, “Bir an önce esnaflarımız için kira desteği, sınırsız kredi ertelemesi, sicil affı ve kdv ödemeleri hayata geçirilmelidir. Aksi takdirde daralan ekonomilerde dahi ayakta kalmamızın teminatı, Ekonominin taşıyıcı kolonu ve lokomotifi Esnafımız bir daha açmamak üzerine kepenk kapatacaktır.” Dedi.
SOSYAL DEVLET İLKESİ UNUTULUYOR

Orhan Sümer, “ Küresel bir salgın olduğu ve bundan tüm ülkelerin etkilendiği gerçekliğini herkes kabul ediyor. Ancak Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlettir. Esnafı, emeklisi, asgari ücretlisi nefes alamaz hale gelmişse devleti yönetenler mutlaka buna bir çözüm üretmek zorundadır. Ayrıca bu durum sosyal devlet ilkesinin gereğidir.İktidar bu ilkeyi görmezden gelmemelidir.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Beşiktaş’ın en anlamlı şampiyonluğu… Sergen Yalçın tarihe geçti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın