KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Evcilik mi oynuyorlar sanıyordunuz?

Evcilik mi oynuyorlar sanıyordunuz?

Bu haftaki yazıma başlamadan önce son bir hafta içinde şehit olan otuzun üzerindeki polis ve Mehmetçiğimize Allah (c.c)’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Ayrıca vatanımın güzide bir parçası Van ve Erciş’te depreme mağlup olan insanlarımıza da Allah (c.c)’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Bu ülkeyi yönetenler hep ben, hep bana, hep bize, sade ben, yalnız bize dediği müddetçe, daha çok ciğer yanacak, daha bıçak kemiğe çok dayanacaktır anlaşılan.

Bir ülkede terör varsa, özellikle ülkenin belli bir bölgesinde insanlar rahatça yaşayamıyorlarsa, orada güvenlik güçleri denetimini artırır.

Biz ne yapıyoruz? Güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlıyoruz.

Nasıl mı?

Güvenlik güçleri bir operasyona çıkabilmek için o ilin valisinden yazılı emir almak zorundadır. Vali bey emri verir veya vermez o ayrı bir konu. Bu talep valiliğe geldiği andan itibaren haber terör örgütüne uçar. Uçmaz diyen varsa söylesin. Özerkliğini ilan etme cesaretini gösteren KCK çoktan ilgili valiliklere bir çaycı, bir odacı, bir katip, bir basın temsilcisi ve hatta belki de bir yönetici yerleştirmiştir bile.

Yalan mı?

Güvenlik güçleri aldıkları bir ihbarı değerlendirmek veya rutin yol kontrolüne çıkmak için mahkemeden karar çıkartmak zorunda.

Düşünün ülkenin belli bir bölgesinde terör kol geziyor, kaçakçılık hat safhada, uyuşturucu trafiği buradan yönlendiriliyor, sen tutup bir genelgeyle yol kontrollerini kaldıracaksın.

Yol kontrolünü kim yapıyor şimdi?

Terör örgütü tabi.

Düşünün yol kontrollerini terör örgütüne bırakmışız.

Terör örgütünün özerklik ilan ettim dediği bölgede sen güvenlik güçlerine yol kontrolü yaptırmazsan birileri yapar tabi.Silah sevkiyatı da yapılır. Patlayıcı sevkiyatı da yapılır. Sigara kaçakçılığı da yapılır. Uyuşturucu zaten adamların para makinesi.

OHAL olmasa da güvenlik güçlerinin elini güçlendirecek yasal düzenlemelerin bir an önce çıkması şart. Güvenlik güçleri karakollarda çakılı kalmasın. İstihbari bilgilere göre kendi inisiyatifi ile araziye çıksın, yol kontrolü yapabilsin, sorumlu olduğu alana hakim olsun.

Eğer bir görevi suiistimal, bir insan haklarını ihlal görürsen al o amiri, komutanı Silivri’ye mi atarsın, İmralı’ya mı atarsın nereye atarsan at helal olsun. Ama, elini kolunu bağlama, bırak görevini yapsın.

Başbakan, muhalefet teröre çözüm konusunda öneri getirmiyor diyor.

Sayın başbakan,

Dokuz yıldır siz o koltukta oturuyorsunuz. Daha hiçbir muhalefet partisi lideriyle özel görüşmeniz olmamış. Açık oturumda bulunmamışsınız. Ben her şeyi bilirim havasındasınız. Bir de kalkıp muhalefet öneri getirmiyor diyorsunuz.

Ya sağır olmalısınız, ya da duymak istemediğiniz öneriler geliyor galiba.

“Yeni seçimden çıkıldı hükümet istifa etsin denir mi” diye yaygaralar koparılıyor.

Be  hey kardeşim!

Seçim öncesi terörü durdurabiliyorsun da, seçim sonrası niye tırmanıyor?

Hani güzel şeyler olacaktı?

Aylarca açılım açılım dedin; ama, açılımın içinde şunlar şunlar var diyebildin mi?. Muhalefetin ağzına baktın durdun. Sonra da muhalefet öneri getirmiyor diyorsun.

Seni yüzde elli oyla boşuna mı seçtiler? Hani her şeyi biliyordun!

Muhalefetin önerisi ile olacaksa bu iş al sana öneri. Bahçeliden yedi öneri, CHP’den sekiz öneri, BDP’den öneri üstüne öneri. Barış ve Demokrasi Partisi ya, her ağzını açtıklarında “barış, barış, barış” diyorlar. Ama icraatları hiç barışı göstermiyor tabi.

Eskiden on bin askerle Kuzey Irak içlerine kadar girilirdi. Şimdi on bin asker Çukurca’nın etrafını temizliyor ancak. Bunlar burada yuvalanırken neredeydiniz? Katırlarla uçaksavar, roketatar ve cephanelerini taşırlarken evcilik mi oynuyorlar sanıyordunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın