DOLAR 18,6362 -0.05%
EURO 19,2834 -0.7%
ALTIN 1.047,26-0,42
BITCOIN 300878-2,05%
Adana
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Evliliği Kötüye Gidenler Okusun

Evliliği Kötüye Gidenler Okusun

ABONE OL
09 Ağustos 2021 20:49
Evliliği Kötüye Gidenler Okusun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evliliğin Kötüye mi Gidiyor? O Zaman Oku!!!!
Nevzat Tarhan stresle ilgili tüm bilinmeyenleri anlatıyor…

Bunların çoğu birer belirtidir. Gerçek sebep sevgi, saygı ve güven bağlarını zayıflatan herhangi bir şeydir. Evliliği bir arada tutan harcın malzemeleri sevgi, saygı ve güvenden oluşur…

Sevgi ateştir, ilgilenmezsen söner

Sevgi bir ateştir. Sürekli yakılması ve beslenmesi gerekmektedir. İlgilenilmediğin de ateş nasıl sönerse sevgi ateşi de öyle söner gider. Sevgiyi ateşleyen birinci şey ilgidir. Ateşe değer vermektir, bakımını yapmaktır. Herkesin yaşadığı bir evi vardır. Evi yıkılmaktan, yıpranmaktan korumak için sürekli bakım ve ilgi gerekir. Bırakılırsa ev dağılır. Tamiri ertelenirse bozulmalar başlar. Belirli aralıklarla boya badana gerekir. Bir eşya bilgisizlikten tahrip olabildiğine göre insan ilişkilerinde en önemli bağ olan sevgi de sürekli bakım ve ilgiye alınmazsa dağılıp çürüyecektir.

Kalbinizi sakın eşyaya yönlendirmeyin

Evlilikte insanlar birbirlerine ilgilerini yitirdiler mi kalben ilgilerini başka şeylere yöneltirler. Çocuklara, kariyere, evin eşyasına, spora, modaya, ev temizliğine, araba tutkusuna, şöhrete, zenginliğe… Böyle durumlarda evlilik ihmal edildiği için bakımsız kalacaktır ve yıpranmalar, arızalar, yani sorunlar başlayacaktır.

Eğer erkek bencilse sorunlar başlar

Kendisini iş başarısına odaklamış bir kişi evlendiğinde eşine zaman ayırma ve ilgilenme gibi “gerçek dünya” ile karşılaştığında zihinsel bir pişmanlık hissedebilir. Eğer erkek bencilse sorun başlayacaktır. Evine zaman ayırmama gerekçesi olarak şöyle der “Ben zaten sizin için çalışıyorum, ekmek kavgası başka çarem yok”. Kısa da olsa kaliteli bir beraberliği, hem iş hem ev başarısını beraber götürebileceğini düşünmezse fırtınalar başlayacaktır.

Diplomalı hizmetçilik mi?

Evini otel ve restoran gibi kullanan bir erkek eve geldiğinde “Nasılsın?” demeyi ihmal edecektir. Sevgi dolu bir bakışı, bir tebessümü esirgeyecektir. Bütün gün çocuklarla, mutfakla uğraşmış bir kadın kendisine değer verilmediğini hissettiği an evliliği sorgulaması doğal bir hakkıdır.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kadın Hakları

Kadınlardaki sorun

Eve, eşyaya kendisini kaptırmış veya çocuklarla ilgilenmekten kocasına “Hoş geldin” demeyen eşler nadir değildir. Bütün gün bakımlı ve göz alıcı bayanlarla bir arada olan erkek evde iyi bir anne, iyi bir ev hanımı ama iyi bir eş ve arkadaş olmayan kadınla uzun süre beraberse evliliği sorgulamaya başlayacaktır.

İyi işadamı olmak yetmiyor, İyi koca olmak gerekiyor

Evlilik danışmanına gelen bir danışana eşi ile ilgili bilgiler sorarız; kişisel geçmişi, zevkleri, nefret ettiği şeyler… Bu bilgileri alırken eşinin göz rengini bilmeyen erkeklere rastlamak mümkündür. İyi baba, iyi iş adamı olmak yetmiyor, iyi bir koca da olmak gerekiyor.

Dostluk mu, evlilik mi?

Evliliğin uzun sürmesi için tarafların eşit ve denk olması önemlidir. Bunun tek istisnası vardır, “Dostluk duyguları”. Yan yana durduklarında karı koca diyemeyeceğiniz kişiler öyle paylaşımlar içindedirler ki beraber olduklarında kendilerini çok mutlu ve güvende hissederler. Böyle kişilerde sevgi yakalandıktan sonra bazı adet ve davranışlarla beslenebilmiştir.

Dostluk davranışının en önemli özelliği, ‘onu’ memnun etmeye çalışmaktır. Onun zevklerine, isteklerine ve beklentilerine uygun çabalar içinde olmak. Küçük hediyeler almak. En önemli hediyenin ona ayrılan zaman olduğunu bilmek. Kendi çıkarını ikinci planda tutmak. En önemli içten, karşılıksız, samimi sevgi. En iyi aşıkların en duygusal insanlar değil, birbirlerine en çok zaman ayıran insanlar olduğunu unutmayalım.

Sağlam ailenin 3 özelliği

1-BİRLİKTE ZAMAN
İş, eğlence, yemek gibi birçok alanda beraberler.

2-ÖVGÜ ve TAKDİR
Aile üyeleri karşılıklı ruhsal okşamalar içinde oluyor.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kadın Hakları

3-DİNE BAĞLILIK
Düzenli ibadet ediyorlar.

— Sonraki mesaj —

1-2 kuşak öncesinde evlilikler gerçekten ancak çok ciddi meselelerden yıkılıyordu,aldatma,dayak kumar gibi..
şimdilerde boşanmalara baktığımızda şunu çok duyuyoruz”ay bunlar nasıl olur ayrılır,ikisi de cok sakin cok iyi insanlar”
şimdi artık evlere net girdi gireli aldatmalar dışarı taşmıyor,kahve olayı kalmadı,kadınlar da erkekler de vakit geçirecek ortamı kolayca bulmuş oldular.
bakıyorsunuz başı yerde evden işe,işten eve gidip gelen adam eşiyle boşanma noktasına gelmiş,evet dışarıdan görünüm bu ama evde eşine zaman ayırmıyor,ilgilenmiyor yemiyor içmiyor net başında..kadın için de geçerli,nette muhabbet uğruna yemek yapmayan kadınlar var..problem aslında teknoloji falan değil,problem kişilik problemi;kişiliği oturmamış insanların elinde teknoloji zarar veren bi unsura dönüşüyor
.bir haberde okumuştum,Mardin’in sınır köylerinden birinde bir köylü evine net bağlatmış klavye kullanmayı öğrenince chat ortamlarına girip Tunus’tan bir kızla konuşup anlaşıp ona bekar olduğunu söyleyerek kızı kuma getirtmiş(orda yerel halk yoksulluktan öyle bıkmış durumda ki türkiye onlar için avrupa gibi,yeter ki kendimi burdan kurtarayım amaçlı bi düşünceyle bu tür arkadaşlıklara zaten hazırlar denize düşen yılana sarılır hesabı)bunu gören diğer köylüler de hemen net bağlatıp bu şekilde kumalar getirtmişler,gelenler bakmış ki adamlar evli,geri de dönemiyorlar,içlerinden birinin şikayeti üzerine bu haber çıkmıştı.
yani kişiliği gelişmemiş insanlar için net sadece içgüdüsel amaçlara hizmet eder olmuş durumda..faydalı alanlarda kullananlara sözüm yok elbete..


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.