Evlilik Teklifleri Hakkında

Evlilik Teklifleri Hakkında

Damat adayları, evlilik yolunda attığınız ilk ve en zor adım evlenme teklifidir. Genelde bütün erkekler bu aşamanın zorluğundan yakınırlar. Eğer siz de evlenmeye karar verdiyseniz ve bir türlü harekete geçemiyorsanız, önerilerimize kulak verin! İşte onun ayaklarını yerden kesecek ve mutluluktan uçuracak ipuçları…

Bu bölümümüzü damat adaylarını düşünerek hazırladık ama girişimci gelin adaylarına sesleniyoruz; teklif neden sizden gitmesin ki? Ne de olsa devir değişti artık!!!

Ona sürpriz yapın ama sakın dozunu kaçırmayın!
Kadınlar sürprizlerden hoşlanırlar, bu yüzden evlenme teklifinizi hiç beklenmedik bir anda yapabilirsiniz. Aman zamanlamaya dikkat edin; daha birinci ayda evlenme teklif etmeye kalkmayın. Aceleyle yapılmış bir teklif havası yaratabilirsiniz. Evlenme teklifinizi yapmanız için; bir süredir ilişkinizin devam etmesi, birbirinize aşkınızı ilan etmiş olmanız ve en önemlisi hayat görüşlerinizin uygun olması gerekir. Eğer durum böyleyse evlenme teklifinizi planlamak için en doğru zaman.

Ona hayallerindeki teklifi yapın…
Evlilik teklifiniz kız arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi, saygı duyduğunuzu, anladığınızı ve istediğinizi göstereceğiniz andır. Red cevap riskini minimuma indirmek için, teklifiniz, sizden ziyade hayalindeki gibi olmalı… Unutmayın yanlış bir teklif tarzı, belki de onun kararını bile etkileyebilir.
Eğer sizinle evlenmeyi istiyorsa size mutlaka nasıl bir tekliften hoşlanacağının sinyallerini vermiştir. Tek yapmanız gereken onu dikkatle dinlemek, belki de tatlı tatlı ağzını aramak olacaktır. Böylece ona hayatı boyunca unutamayacağı ve sizin de gurur duyacağınız teklifi yapabilirsiniz.

Mükemmel yeri seçin!
Evlenme teklifini yapacağınız yer de en az teklifiniz kadar önemlidir. O an ikiniz için de mükemmel olmalı. Tabii mükemmelden kastımız illa ki tropikal bir ada ya da Boğaz’da lüks bir restoran değil. Teklifi yapacağınız yer ikiniz için de özel olan ve önem taşıyan bir yer olmalıdır. Mesela, ilk tanışma mekanınız, ilk buluşmanızda gittiğiniz yer ya da ona hazırlayacağınız romantik bir akşam yemeği eşliğinde teklifinizi yapabilirsiniz. Teklifinizle kız arkadaşınızın gözünü boyamayı değil, ruhunu okşamayı hedefleyin. Zaten gerçekte önemli olan da bunu başarabilmektir.

Teklifinizin saatini önceden belirleyin.
Evlenme teklifi için tek bir doğru zaman yoktur. Damat adayları kendine ve kız arkadaşına en uygun zamanı belirlemelidir. Bazıları için sabah uygunken, bazıları içinse mutlaka gece olmalıdır. Ama eğer gece teklif etmeyi düşünüyorsanız, kız arkadaşınızın ailesini arayıp bu mutlu haberi paylaşmak isteyeceğini de göz önünde bulundurun.
Bizim size önerimiz romantik bir akşam yemeği ya da gün batımında deniz kenarı. Tabii illa ki onu yerinden sıçratmak istiyorsanız, gece yarısı arayıp

telefonda da teklif edebilirsiniz!
Kız arkadaşınız bundan hoşlanmayacaksa teklifinizi şahitler önünde yapmayın!!!
Bazı kadınlar duygularını insanların önünde yaşamaktan çekinmezler, hatta mutluluklarını şahitlerin önünde dile getirmek onlar için büyük bir hazdır. Eğer kız arkadaşınız bu kategoriye giriyorsa ona ailesinin ya da arkadaşlarının yanında beklenmedik bir teklif yapabilirsiniz. Ama eğer kız arkadaşınız çekingen bir yapıya sahipse, yalnız olduğunuz bir ortamı seçmenizi tavsiye ederiz. Hem sadece ikinizin olduğu ortamda daha romantik ve içten olabilirsiniz.

Kalbinizin Sesini Duyurun!
Yapılabilecek en kötü evlenme tekliflerinden biri de yüzeysel ve şüpheci olanıdır. Teklifiniz spekülatif ya da şartlı olmamalıdır. “Sana evlenme teklif etseydim ne yapardın?” ya da “Evlenmek ister miydin?” gibi teklifler kız arkadaşınızı mutlu etmez sadece üzer, ve hakkınızda negatif bir etki yaratır. Teklifinizi yaparken kalbinizin sesini dinleyin.
Dürüst olun, açık olun ve en önemlisi kendiniz olun.

Bazı geleneklere önem verin.
Günümüzde kadınlar ne kadar modern görünseler de, duygusal beklentileri her çağdaki kadınlardan daha farklı değil. Ailesine saygı gösteren ve evlilik için onların rızasını alan bir erkek bütün kadınların hoşuna gider.
Bir demet çiçek, baş başa yenilen bir yemek çok klasik gibi görünse de birçok kadın için gerçekten çok etkilidir.
Eğer çekinmezseniz evlenme teklifinizi yapmadan önce, babasını arayıp onay alabilirsiniz. Bu davranışınızla hem babasının hem de müstakbel eşinizin gönüllerini fethetmiş olursunuz. ( Tabii babasından onay aldıktan sonra, kızına durumu belli etmemesini rica etmeniz gerekecektir.)
Herşey mükemmel olmak zorunda değil…
Evlilik teklifi yapmak için kafanızda bir plan yapmış olabilirsiniz. Bu anı hayalinizde mükemmel bir mekanda, doğru zamanda canlandırmışsınızdır.
Ancak, gerçek hayatta bazen ufak tefek aksilikler olabilir. Trafikte kalarak, günlerdir planladığınız o özel yemeğe gecikebilirsiniz, ya da Uludağ da bembeyaz karların arasında teklif yapmayı arzularken, oraya vardığınızda hiç kar yağmamış olduğunu görebilirsiniz. Boşverin tüm aksilikleri ; şartlar planladığınız gibi gitmese de unutmayın önemli olan sizin sevginiz, içtenliğiniz ve doğal olmanızdır.

Eğer teklif etmeye karar verdiyseniz çok beklemeyin!
İşleri aceleye getirmek istemeyiz ama eğer evlenme teklifi sizi korkutuyorsa bunu mutlaka yenmelisiniz. Mesele ilk adımı atmakta, gerisi kendiliğinden gelir. Unutmayın zamanlama çok önemlidir; ilişkinizde artık o noktaya geldiyseniz kız arkadaşınız bunu sizden mutlaka bekliyordur ve her romantik ortamda ağzınızdan o iki kelimenin çıkacağını ümit ediyordur. Bunu her ertelemeniz onun bir kez daha hayal kırıklığına uğramasına sebep olacaktır. Hadi durmayın söyleyin: “Benimle Evlenir misin?”

Her kadın farklı tepki verebilir…
O an büyük bir an. Bütün cesaretinizi toplayıp kız arkadaşınıza evlilik teklifinizi yaptınız. Ama heyecanınız hala sürüyor, çünkü onun cevabından emin değilsiniz. Bu konuda kendinizi fazla şartlandırmayın. Evlenme teklifine siz daha önceden hazırlanmıştınız, oysa kız arkadaşınız için bu tamamıyla büyük bir sürpriz. Beklenmedik bir teklif karşısında ilk tepkiler kişiden kişiye değişebilir.
Kız arkadaşınız sevinçten ağlamaya ya da sinirleri bozulup gülmeye başlayabilir, hatta sessiz kalıp hiçbir tepki de vermeyebilir. Bu sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Olabilecek en kötü şey kız arkadaşınızın sizi reddetmesidir. Durum böyle olsa bile hemen pes etmeyin ve ona bunun nedenlerini sorun. Zamana ihtiyacı varsa, ona zaman verin. Eğer umut yoksa yolunuza devam edin. Evlenmeye hazır ve hayatının kadınını arayan bir erkeği bekleyen birçok kadın bulunduğunu sakın unutmayın ve vazgeçmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN