Farklı Okul 100. YIL İLKOKULU

Farklı Okul 100. YIL İLKOKULU

14 Şubat 2016 tarihinde 118 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen ve özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapılan Bilim Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavını Kozan’dan kazanan iki öğrencinin ikisi de 100.YIL İLKOKULU öğrencisi oldu. Üstelik Kozan’dan katılan ilkokullar içerisinde sadece 100. Yıl İlkokulu başarı gösterdi.

100. Yıl Öğrencileri Elif Merve Kartal ve Ebrar Yılmaz 2016-2017 eğitim öğretim yılında başarılarından dolayı Adana’ya gitmeyecekler ve Kozan’da açılan Kozan Bilim Sanat Merkezi’ne kayıt yaptıracaklar.

BİLSEM NEDİR?

Ülkemizde özel yetenekli öğrenciler için en kapsamlı eğitim modeli “Bilim ve Sanat Merkezleri”dir. Bu merkezlerde öğrenciler uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark ettirme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi/yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alınırlar.

Bilim ve Sanat Merkezlerinin 69 ilde 83 bilim ve sanat merkezi bulunmaktadır. Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan kurumlardır.

KozanBilgi.Net Yönetimi olarak başta Okul Müdürü Muhammed Yıldırım olmak üzere Elif Merve Kartal ve Öğretmeni Hasan Kara’yı, Ebrar Yılmaz ve Öğretmeni Turan Özer’i tüm öğretmen ve öğrencilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Motosiklet çarpıp kaçtı… Ünlü oyuncu Lisa Banes hayatını kaybetti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın