DOLAR 17,2711 0.29%
EURO 17,6066 0.3%
ALTIN 967,590,52
BITCOIN 3582062,79%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Fatih Aydın
113 okunma

Fatih Aydın

ABONE OL
12 Ocak 2015 19:18
Fatih Aydın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) Müdürü

Kozan OSB ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu röportajda bulacaksınız

          Fatih Aydın; “Kozan OSB’ye ivme kazandırdım” dedi

 • Durgun haldeki Kozan OSB’yi hareketlendirmek için bu göreve geldim
 • Kozan OSB tarıma elverişsiz bir toprak üzerinde kurulmuştur
 • Kozan OSB çökertme havuzları bazında geçirimsiz bir toprağa sahiptir
 • İlk etap tüm parsellerimiz satılmıştır
 • Şu anda Kozan OSB’nin alt yapı sorunu yoktur
 • İlk hedefimiz %40 faaliyet oranına ulaşmaktır

Röportaj: KozanBilgi.Net Haber Müdürü Şeref IŞIK – Fotoğraflar: Fatih AZGIN

Bu haftaki “Haftanın Konuğu” Kozan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) Müdürü Çevre Mühendisi Sayın Fatih Aydın. Kozan Sancak Gazetesi ve KozanBilgi.Net adına  bizi Kozan Ticaret Odası İş Merkezinde bulunan makam odasında ağırlayan Fatih Aydın Kozanlı bir değerdir. Güler yüzü ve cana yakınlığı ile sorularımızı cevaplandırdı. Ayrıca bizi kendi özel aracı ile gazetemizden alıp OSB’yi gezdirdi ve sorduğumuz soruların bazılarına da yerinde göstererek yeniden cevaplandırdı. Sorduğumuz siyasi sorulara ise gülüp geçti. Bizi ve sizleri Kozan Organize Sanayi Bölgesi hakkında soyadı gibi aydınlattığı için Fatih Aydın’a teşekkür ediyoruz.

TurkesManga_20130411164131

ŞEREF IŞIK – Merhaba Sayın Müdürüm. Sizi www.kozanbilgi.net ve Kozan Sancak Gazetesi adına röportaj yapmak üzere bu haftanın konuğu olarak alıyoruz. Bize OSB Müdürü Fatih Aydın kimdir anlatır mısınız?

F.AYDIN – Öncelikle sizlere hoş geldiniz diyorum. Ben 1978 yılında Kozan’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kozan’da tamamladım. 1995 yılında Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünü kazanıp Adana’da üniversite eğitimimi tamamladım. Hemen akabinde kısa dönem olarak İstanbul’da askerliğimi yaptım. Üç yıl Ankara’da değişik alanlarda çalıştım. 2003 yılında Dünya Bankası projesi kapsamında Tarsus İş Geliştirme Merkezi’nde çalışmaya başladım. 2004 yerel seçimlerinden sonra memleketim Kozan’da Kozan Belediyesi Çevre Mühendisi olarak işe başladım. 2011 Aralık ayına kadar Çevre Mühendisi ve Şantiye Şefi olarak görev yaptım. 2011 Aralık ayında Kozan Organize Sanayi Bölgesi’nin müdürlüğüne atandım. Durgun haldeki Kozan OSB’yi hareketlendirmek için bu göreve geldim.

ŞEREF IŞIK –  Kozan OSB’nin kuruluş hikayesini kısaca anlatır mısınız?

FATİH AYDIN – Adana İline 70  km. mesafede, Kozan’ın  kuzey batısında  Güneri Köyü Mayalı Kaş Mevkiinde, ilçe merkezine 5 km. uzaklıkta, tarıma elverişsiz bir arazide,  4562 Sayılı OSB  Kanunu’na  göre  21 Nisan 1998  tarihinde;  % 60 İl Özel İdare,  % 30 Kozan Belediyesi,  % 10 Kozan Ticaret Odası, katılımı ile  Kozan Organize Sanayi   Bölgesi    kurulmuştur. 2004 yılına kadar geçen zaman zarfında belli bir miktar kamulaştırmanın dışında ilerleme kaydedilmediğinden bakanlığın yatırım proğramından da çıkartılmak üzereydi. 2004 yılı yerel seçimleri öncesi zamanın Başbakan Yardımcılarından Abdüllatif Şener’in taahhütleri ve ardından seçim sonrası desteği ile tekrar yatırım proğramına alınmış, desteklenmiş ve bu güne gelinmiştir.

ŞEREF IŞIK – Kozan OSB Müteşebbüs Heyeti ve Yönetim Kurulu kimlerden oluşmaktadır?

FATİH AYDIN – Kozan OSB Müteşebbüs Heyeti Başkanı Adana Valisi Hüseyin Avni COŞ, Başkan Vekili İş Adamı Hilmi Baysal, Üyeler; Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Ticaret Odası Başkanı Yaşar Çelen, Özel İdare Mali İşler Dai.Bşk. Kürşat Turpçu, İl Genel Meclisi Üyeleri Kamuran Gök ve Adem Ocak, Belediye Encümenleri İdris Çevikalp, Tarık Kara, Sabahattin Arslan ve Ali Yörüger’den oluşmaktadır. Yönetim Kurulumuz ise  Başkanımız Kaymakam İzzettin Sevgili, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Ticaret Odası Başkanı Yaşar Çelen ve Kozan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü ben Fatih Aydın’dan oluşmaktadır.

TurkesManga_20130411164222

ŞEREF IŞIK – Kozan OSB’nin personel sayısı ne kadardır?

FATİH AYDIN – Kozan OSB personel sayısı bir müdür, bir muhasebe memuru ve bir evrak memuru olmak üzere üç kişidir.

ŞEREF IŞIK –  Kozan OSB ne kadar bir arazi üzerine  planlanmıştır? Ne kadarı firmalara tahsis edilmiştir?

FATİH AYDIN – Kozan Organize Sanayi Bölgesi tarıma elverişsiz 163 hektar(1,630,000. m²)   arazi üzerine planlanmıştır. Firmalara tahsis edilen miktar 627.082 m2’dir.

ŞEREF IŞIK –  Planlanan kaç parsel satılmıştır?

FATİH AYDIN – Şu an, ilk etaptaki  64 sanayi parsellerimizin  tamamı 51 adet firmaya tahsis edilmiştir.

ŞEREF IŞIK – Bu 51 firmanın sayısal olarak sektörel bazda dağılımı nasıl?

FATİH AYDIN –  Kozan OSB’den arsa tahsis edilen firmaların sektörel dağılım şöyledir;

Narenciye paketleme ve soğuk hava deposu  :   9  firma

Zeytinyağı işletmeleri                                 :  5  firma

Orman ürünleri işleme tesisleri                      :  4  firma

İnşaat elemanları üretimi ve hazır beton tesisi  : 5 firma

Mermer işleme tesisi                                   : 3 firma

Tıbbi ve aromatik bitkisel yağ üretim tesisi      : 1 firma

Yapı kimyasalları üretim tesisi                       : 1 firma

Tarım makineleri imalatı                               : 1 firma

Hurdacılık ve geri dönüşüm tesisi                   : 2 firma

Mobilya üretim tesisi                                   : 2 firma

Çinko trapez  imalatı  ve metal işleri               : 3 firma

Plastik su depoları imalatı                             : 1 firma

Gıda (süt ürünleri,şalgam imltı,bal pktleme)      : 5  firma

Güneş enerjilerinden güneş pilleri üretimi          : 1 firma

Maden işleme tesisi                                     : 1 firma

Süt sağma makineleri imalatı                         : 1 firma

Meyve suyu konsantresi ve paketleme tesisi    : 1 firma

PVC ve metal İşleri Üretimi                           : 1 firma

Yem Sanayi Tesisi                                      : 3 firma

Su Malzemeleri İmalatı                                 : 1 firma

TurkesManga_20130411164320

ŞEREF IŞIK –  OSB de şu an kurulmuş aktif işletme sayısı ne kadardır?

FATİH AYDIN – Kozan OSB’de arsa tahsisi yaptıran 51 firmadan 24 tanesi faaliyete geçmiş durumda olup,18 firma inşaata devam etmekte, 9 firma ise  proje aşamasındadır.

ŞEREF IŞIK – Birinci etapta yer alan sanayi parselinin tamamı tahsis edilmiş durumda olduğunu belirttiniz. Gündeminizde OSB’yi genişleme çalışmalarınız var mı?

FATİH AYDIN – Evet, şuan itibarı ile 1. etapta yer alan 64 sanayi parselinin tamamı tahsis edilmiş durumdadır. 2.etap olarak hazırlanan 10 parsel kısmın altyapı çalışmaları ile ilgili Bakanlığa müracaat edilmiştir. Yalnız 2. etap altyapı çalışmalarının başlaması için 1. etapta %90 inşaat ve faaliyet oranına ulaşmak gerek. Şu anki ilk hedefimiz de bu.

ŞEREF IŞIK – Kozan OSB’nin yatırımcı için avantajları nedir? Girişimciler yatırım için neden Kozan OSB’yi tercih etsin?

FATİH AYDIN – İklim olarak kış aylarında dahi ılıman olması, Kozan-Adana  arası yolun duble yol haline gelmesi, Kayseri’ye kadar uzanacak olan yol çalışmasının son aşamasına gelmesi ve yine Kayseri’ye kadar şu an kullanılan Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli yollarının genişletilmesi kısacası ulaşım. Neden tercih etsinler sorusuna ise geçici m2 bedelimizin 3 TL olması, gelişmekte olan bir bölge içinde yer alması ve yönetimimizin pozitif yönetim anlayışı içerisinde her konuda yatırımcının yanında yer alması olarak sıralayabiliriz.

ŞEREF IŞIK –  Kurulmuş işletmelerin sınıflara göre dağılımı nasıl?

FATİH AYDIN – Faaliyete geçen firmalardan 1 tanesi Soğuk Hava, Paketleme ve Plastik Kasa İmalatı yapıyor. 4 tanesi Soğuk Hava ve Paketleme yapıyor. 1 tanesi Zeytin Yağ Üretimi, Soğuk Hava ve Paketleme yapıyor. 4 tanesi Zeytin Yağ Üretiyor. 1 tanesi Bitkisel Yağ Üretiyor. 1 tanesi Helva Reçel İmalatı yapıyor. 1 tanesi Yem Fabrikası. 2 tanesi Hazır Betan Üretimi yapıyor. 2 tanesi Mobilya Üretimi yapıyor. 1 tanesi Ziraat Aletleri Üretimi yapıyor. 1 tanesi PVC ve Demir Doğrama İmalatı yapıyor. 1 tanesi Seramik İmalatı ve Dez Dolgu Üretimi yapıyor. 1 tanesi Orman Ürünleri İmalatı yapıyor. 1 tanesi Demir Oksit Paketlemesi yapıyor. 1 tanesi Hurda Geri Dönüşüm Tesisi ve 1 tanesi de Meyve Suyu Üretimi yapıyor. Bunların yanında Kozan İmar Tic.Ltd.Şti. İnşaat Elemanları Üretimi ile ve Çinko Trapez Çivi ve Boya İmalatına kısmen başlayan bir firma da istihdam sağlayarak faaliyetini sürdürmektedir.

ŞEREF IŞIK –  Kaç işletme yıl boyu faaliyetini sürdürüyor?

FATİH AYDIN – Zeytin Yağ Üretim Tesisleri dışında diğer firmalar hemen hemen yıl boyu faaliyetini sürdürmektedir.

ŞEREF IŞIK –  OSB de bugün itibari ile kaç personel istihdam edilmektedir?

FATİH AYDIN – Kozan Organize Sanayi’de bugün itibariyle 602 kişi sürekli çalışmakta 210 kişi de mevsimlik olarak çalışmaktadır. Bu sayılar diğer işletmelerin faaliyete geçmesi ile günden güne artacaktır.

ŞEREF IŞIK – Biliyorsunuz her yerin bir lideri, bir sürükleyicisi olur. Kozan OSB’nin şu anki lideri, sürükleyici firması hangisi?

F.AYDIN – İnşaatı devam edenler firmalardan meyve suyu konsantresi imalat ve paketlemesi yapacak olan Göknur A.Ş. şu an için Türkiye’de bu konuda ihracat da 1. sıradadır. Kozan OSB’de  85.000 m2 arsa üzerinde yaklaşık 17.000 m2 kapalı alanı tamamlanan firmanın 30 milyon TL inşaat, 70 milyon TL makine ve teçhizatı olmak üzere yaklaşık 100 milyon TL tutarında yatırım yapmıştır. Fabrika  Mart 2013 itibarı ile faaliyete geçmiş durumdadır. Başta narenciye ve nar olmak üzere tüm meyvelerin işlenebileceği bir tesis olacaktır. Önümüzdeki yıllarda Kozan’ın tarıma dayalı ekonomisi fabrika sayesinde çok ciddi bir ivme yakalayacaktır. Bu firma tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde 150 kişiye istihdam sağlayacaktır. Dolayısıyla Kozan OSB’nin en büyük firması Göknur A.Ş. dir.

ŞEREF IŞIK –  OSB’nin mevcut alt yapısı yeterli mi?

FATİH AYDIN – Organize Sanayi Bölgemizin alt yapısı olarak yolu var, suyu var, elektriği var, kanalizasyon yerine de  işletmeler çökertme havuzlarından yararlanıyorlar.

ŞEREF IŞIK –  OSB’nin atık sularını nereye akıtıyor veya depoluyorsunuz?

FATİH AYDIN – OSB’nin sıvı atık için kanalizasyon tertibatı yok. Az önce de belirttiğim gibi işletmeler foseptik çukurlar ve çökertme havuzları ile kanalizasyon sorununu çözüyorlar. Arazimiz geçirimsiz toprak olduğu için çevreye her hangi bir zararı olmuyor. Çevreciler gelip gezdiler. Kimyasal atık tehlikesi yok. Ben de Çevre Mühendisi olduğum için konuya hakim ve duyarlıyım. Özellikle zeytin yağ fabrikalarının atıkları için Çukurova Üniversitesi ile irtibata geçtik. Şu anda görüşme aşamasındayız. Bir proje geliştirip meydana gelebilecek sorunu çözmeyi planlıyoruz.

ŞEREF IŞIK –  Katı atıklar belediye tarafından alınıyor mu? Alınıyorsa belli bir ücret ödeniyor mu?

FATİH AYDIN – Katı atıklar Kozan Belediyesi tarafından alınıyor ve şimdilik belli bir ücret ödenmiyor. Yalnız katı atıkların Belediye tarafından Adana katı atık tesislerine taşıma projesi yakında faaliyete geçecek. Bunun karşılığı olarak katı atık tesisine belli bir ücret ödenecek. Şayet belediye uygun görürse o zaman firmalardan da alabilir.

ŞEREF IŞIK – Kozan Organize Sanayi Bölgenizin ulaşım ve lojistik imkanları nasıl?

FATİH AYDIN – Organize Sanayi Bölgemiz Adana Hava Alanına 87 km., Mersin Limanına 140 km.,  Yumurtalık  Limanına ( Botaş Petrol Boru Hattı ) 90 km., İskenderun Limanına 130 km., mesafededir.

ŞEREF IŞIK – Saydığınız bu güzergahlar bir demiryolu ile OSB’ye bağlansa daha güzel olmaz mı? Bu konuda bir çalışmanız var mı, yoksa düşünür müsünüz?

FATİH AYDIN – Olsa güzel olur tabi. Şu anda demiryolu projesi Kozan OSB için erkendir bence; ama, ilerisi için dillendirilebilir.

ŞEREF IŞIK –  Mevcut ulaşımı yeterli görüyor musunuz? Görmüyorsanız konu ile ilgili bir çalışmanız var mı?

F.AYDIN – Şu anda mevcut ulaşım yeterli; ama, ileride oluşabilecek sıkıntılara karşı ulaşım noktasında Adana yoluna direk bağlanacak yeni bir yol ihtiyacımız söz konusu ve gündemdedir.

ŞEREF IŞIK – Kozan OSB’de firmaların enerji ihtiyaçları ne şekilde karşılanıyor? Yenilenebilir enerji hakkında ne düşünüyorsunuz?

FATİH AYDIN – Enerjimizi şu anda TEDAŞ’tan almaktayız. Yenilenebilir enerji tabi ki maliyeti düşürür, imalatta ve halka ulaşımda ucuzluğu getirir. Yer verdiğimiz ve inşaatı devam eden bir firmamız güneş enerjisinden elektrik üretimi noktasında faaliyet gösterecek ve önümüzdeki yıllarda inşallah tüketeceğimiz enerjiyi buradan alabileceğimize inanıyoruz.

ŞEREF IŞIK –  Kozan OSB’de  meslek okulu kurulmasına yönelik bir çalışma var mı, varsa hangi aşamadadır? Bölgenizde kalifiye eleman sorunu yaşanıyor mu? Bu ihtiyacı karşılamak için ne gibi çalışmalarda bulunuyorsunuz?

FATİH AYDIN –  OSB içerisinde 14.723 m2 lik mesleki eğitim tesisi için alanımız ayrılmış durumdadır. Geçenlerde Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve Sanayi Bakanlığı yetkilileri olarak Özel Mesleki Teknik Lise açılması konusunda bir toplantı yaptık. Bu toplantıya Milli Eğitim Bakanlığının üst düzey yetkilileri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcısı, Kozan Ticaret Odası Başkanı, okul ve dershane müdürleri katıldık. Eğitim için arsamız hazır olunca okulun en kısa zamanda açılabileceğinden söz edildi. Bu okulu özel müteşebbüs  kurarsa öğrenci başına 3,5 ila 5 bin lira arasında hibe desteği alabilecek. Buradan bir kere daha sizin aracılığınız ile iş adamlarımızı OSB eğitim yatırımına davet ediyorum.

ŞEREF IŞIK – OSB’lerin gelir kaynakları nelerdir?

FATİH AYDIN – OSB’nin gelir kaynakları şunlardır: Müteşebbis heyete katılan kurum ve kuruluşların verdikleri iştirak payları. Arsa tahsisi yapılan veya satışı yapılan ve OSB’de faaliyet gösterecek olan ve gösteren katılımcıların ödedikleri aidatlar ile arsa ve alt yapı katılım payları ve hizmet karşılıkları.  OSB alt yapı ve sosyal tesislerinin ihalesi için hazırlanan dosyaların satış bedelleri ile bölge içinde kurulacak olan işletmelerin projelerinin tasdik ve vize bedelleri.  Yönetim aidatları.  Su, elektrik, doğalgaz, sosyal tesis, arıtma ve benzeri işletme gelirleri ile iştirak gelirleri. Arsa satışından sağlanan gelirler. Bağışlar. Bölge ortak mülklerinin kira ve hizmet gelirleri. Banka faizleri. Gecikme cezaları.  İlan ve reklam gelirleri ve diğer gelirlerdir.

ŞEREF IŞIK – Müteşebbis heyetiniz iştirak paylarını tam ve zamanında ödeyebiliyorlar mı?

FATİH AYDIN – Müteşebbis heyetimizden İl Özel İdare Müdürlüğü iştirak payını tam ve zamanında ödüyor. Yalnız diğerleri ödemiyor; ama, Kozan Belediyesi alt yapı hizmeti olarak katkı sunuyor. Mesela geçen güz döneminde Kozan’da meydana gelen 3.8 şiddetinde bir depremde kuyuların suyu kayboldu. Hemen belediyemiz faaliyete geçerek buraya özel ayrı bir su hattı döşedi. Bu hizmet için de belediye bütçesinden beş yüz bin lira harcandı.

ŞEREF IŞIK – Kozan OSB yeni bir oluşum. Buraya yaptığı hizmetlerin ve kamulaştırma bedellerinin giderlerini nereden ve nasıl karşıladı?

FATİH AYDIN – Kozan OSB Sanayi Bakanlığı desteği ile Halk Bankasından uzun vadeli kredi kullanarak bu hizmetleri verdi. Gelirlerimizle de bu krediyi geri ödüyoruz. Halen altı milyonun üzerinde bir kredi borcumuz var.

ŞEREF IŞIK – Sanayi Bakanlığının parasal bir desteği yok mu?

FATİH AYDIN – Sanayi Bakanlığı en az on işçi istihdam eden kuruluşların arsa bedellerinin yüzde atmışı kadar hibe yardımı yapıyor. Biz de bundan yararlanmak için gerekli girişimleri başlattık. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanır ve OSB’mize yeni bir kaynak olur.

ŞEREF IŞIK – 2013 yılı ve önümüzdeki yıllar için OSB’ye dair çalışma planınız var mı, varsa nelerdir?

FATİH AYDIN – % 40 faaliyet  oranına ulaşmak ve arıtma tesisi yapılması için çalışmaların başlatılması, idari bina ve sosyal tesisler için projelerimizin yaptırılması, 2. etap altyapı çalışmalarının başlaması için %90 inşaat ve faaliyet oranına ulaşmak, enerjimizin şu anki 2 nolu tarifeden 1 nolu tarifeye geçmesi için çalışmalar yapmak olarak sıralayabiliriz.

ŞEREF IŞIK – OSB dışı alanların sanayi imarına kapatılması gerektiği yönünde görüşler ifade ediliyor.  Sizce de OSB dışı alanlar sanayiye kapatılmalı mı?

FATİH AYDIN – Sektörel olarak değerlendirilmeli, bence faaliyet konusu uygunsa çevresel olarak zarar verecek bir tesis değilse OSB dışında da tesisler olabilir. Ama yeni bir tesis kurulacak ve bölgede OSB varsa kesinlikle OSB içerisinde yer almalıdır diye düşünüyorum.

ŞEREF IŞIK – Sizce Türkiye sanayide belirlemiş olduğu 2023 hedeflerine ulaşabilir mi?

FATİH AYDIN – Cumhuriyetimizin 100. yılına ülkemizin her konuda yakışır şekilde gireceği konusunda en ufak bir şüphem yok. Mükemmel bir hedef noktası belirlenmiş durumda ve hedefe başarılı bir şekilde yürüdüğümüzü düşünüyorum. Hepimizin bu hedefe odaklanarak çalışmalarımızı yürüttüğümüz takdirde başarı kaçınılmazdır.

ŞEREF IŞIK –  Kozan OSB Müdürü olarak ilçedeki yerel dinamikler ile ilişkileriniz nasıl?

FATİH AYDIN – Yerel dinamikler noktasında Yönetim Kurulu Başkanımız Kozan Kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili adeta bir Kozan sevdalısı, bir Kozanlı gibi gelen yatırımcılara her türlü konuda yanlarında olduğunu vurgulamaktadır. Yine hedefini 2060 yılı olarak belirlemiş ve Kozan’da  büyük çalışmalara imza atan, 2004’te göreve ilk geldiğinde yatırım planından çıkmak üzere olan Kozan OSB yi yatırım planına tekrar girmesini sağlayan bir belediye başkanımız var. Sayın Kazım Özgan  aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz ve  uyum içerisinde çalışmaktayız. Aynı şekilde Yönetim Kurulu Üyemiz Kozan Ticaret Odası başkanımız Yaşar Çelen Kozan Ticaret Odası olarak ve şahıs olarak bilgi beceri ve her türlü yardımını esirgememektedir.

ŞEREF IŞIK –  Kozan OSB’nin Kozan’dan; Kozan’ın Kozan OSB’den beklentileri nedir sizce?

FATİH AYDIN –  OSB Kozan’dan Kozanlı yatırımcıları beklemekte, Kozanlı da OSB’den bir an evvel bütün bacaların tüttüğü faaliyetin ve istihdamın bol olmasını beklemektedir.

ŞEREF IŞIK – Bize bu gününüzü ayırarak hem sorularımıza cevap verip okuyucularımızı Kozan OSB hakkında aydınlattınız, hem de bize Kozan OSB’yi ve en büyük tesis olan Göknur A.Ş. yi gezdirerek bilgilendirdiniz. Çok teşekkür ederiz. Son olarak okuyucularımıza bir sözünüz var mı?

FATİH AYDIN – Rica ederim. Sizin aracılığınız ile biz de halkımızı bilgilendirmiş oluyoruz. İnşallah bir Kozanlı olarak Kozan OSB’yi en iyi seviyelere getireceğiz. Tüm Kozanlılara buradan sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Hoşça kalın.


  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.