Fatura Dolandırıcılığı

Fatura Dolandırıcılığı

fatura-dolandiriciligi-6475138_6590_o

Adana’nın Kozan ilçesinde fatura ödeme merkezine ödediği elektrik faturasının ilgili kurumuna yatırılmadığını öğrenen vatandaş, dolandırıldığını iddia ederek cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

5 senedir kirada oturduğunu söyleyen ve çiftçilikle uğraşan Fuat Tıraşoğlu (55), geçtiğimiz temmuz ayında evine 79 lira 60 kuruş elektrik faturası geldiğini belirterek, “Son ödeme tarihi gelmeden postane kalabalık olduğu için fatura ödeme merkezine giderek ‘elektrik faturası alıyor musunuz’ dedim. Onlar da ‘alıyoruz’ dediler. Benden 81 lira 10 kuruş para aldılar. Faturamı yatırdım. O faturadan bir ay sonra tekrar evime elektrik faturası geldi. Bu sefer 124 lira geldi. Fakat gelen faturanın altında ’79 lira 60 kuruş ödenmemiş faturanız var’ diyordu. Ben de faturamı alarak elektrik şirketine gittim. ‘Bana böyle bir fatura geldi, ben bu faturayı yatırdım’ dedim. Oradaki görevli bizi ‘bağlamaz’ dedi. Oradaki görevli dinlemedi. Ben de ‘yasal yollardan hakkımı ararım’ diyerek oradan ayrıldım. Gittim dilekçemi yazarak Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum” dedi.

Daha sonra faturayı yatırdığı iş yerine gittiğini fakat o iş yerinin kapalı olduğunu gördüğünü söyleyen Tıraşoğlu, “Adamlar kaçıp gitmişler. Benden başka böyle dolandırılan var mı bilmiyorum. Vatandaşlarımızdan ricam böyle sahtekarlara kapılmasın ben dolandırıldım başkaları dolandırılmasın” diye konuştu. – Adana

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Kızılay'ından Kaymakam Gürçam'a nezaket ziyareti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın