DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321816-0,93%
Adana
30°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Fehmi Haytaoğlu
158 okunma

Fehmi Haytaoğlu

ABONE OL
14 Ocak 2015 19:28
Fehmi Haytaoğlu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadirli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Hani bazı insanlar için derler ya “Adam gibi adam” diye. Bu hafta bu sözler sanki onun için söylenmiş Kadirli ilçesinin gururu çalışkan bir yöneticiyi KozanBilgi.Net’e konuk ediyoruz.

Sayın Fehmi Haytaoğlu’nu Kozan Gaziköy İlköğretim Okulunun yeni bina yapımı için Kadirli Aydınlar Köyü İlköğretim Okulunun projelerini almak amacı ile ziyaret ettim. Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geldiğimizde önce çok sevdiğim, yöremizin insanı eski Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şu an Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mutlu Canbolat ile bir süre sohbet ettik. Mutlu Beyin sevgili oğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir trafik kazası geçirdiği için geçmiş olsun dileklerimizi ve üzüntülerimizi belirterek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Haytaoğlu’nun yanına geçtik.

Sayın Haytaoğlu gerçekten mükemmel bir insan. Konuşması tavırları ve bizlere yardımcı olmak için çırpınışları anlatmakla bitmez. Bize kısa yaşam öyküsünü anlattıktan sonra uzun yıllar Feke ilçesinde görev yaptığı için Kadirlilerin kendisinini “Feke’li” müdür diye tanıdıklarını Aslında Kadirli’nin bir evladı olduğunu belirtiyor. Sayın Fehmi Haytaoğlu’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mutlu Canbolat ile birlikte Kadirli’de yapmış oldukları örnek çalışmaları için soru yöneltiyorum.

Fehmi Bey, şu an İlçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü olarak, yatırım, onarım ve bütçe ve öğretmen evi ile görevlisiniz. Biz Kozan’da duyuyoruz, öğretmen evi olarak çok başarılı işlere imza atmışsınız ve kendi yemekhanenizde taşımalı okulların yemek ihtiyacını karşılıyorsunuz. Bize kısaca bu çalışmanızdan bahseder misiniz?

“Türkeş Bey, şu an öğretmen evimizde sizin de dediğiniz gibi 41 taşımalı okulumuzun toplam 6.150 öğrencisinin yemek ihtiyacını biz karşılıyoruz. Bu gerçekten çok büyük bir çalışma ürünü. İsterseniz mesai de bitti öğlen yemeğini buyurun öğretmenevinde birlikte yiyelim ve size yemekhanemizi de göstereyim” dedi.

Müdür Beyin davetini seve seve kabul ettim ve öğretmen evine arkadaşlarımızla birlikte geçtik. İlk önce arka kapıdan yemeklerin üretildiği yemekhane bölümüne geçtik. Devasa boyutlu kazanlar yemek malzemeleri ve ter temiz hijyenik koşullara uyan bir mekan.

“İşte yemeklerimiz burada hazırlanıyor” dedi Fehmi Bey. “Yemeklerimiz o kadar kaliteli ki siviller de buraya gelip ücretini ödeyerek yemek yiyorlar. Mutfağımız Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından onaylı. Yemeklerimiz sürekli olarak gıda mühendisinin kontrolü tarafından yapılıyor.” dedi.

Eee tabi böyle temiz bir ortamda böyle güzel yemek kokularının arasında insan dayanamıyor. Hocam artık çıkalım da yemeğimizi yiyelim dedim.

Üst kata çıktığımızda öğretmen evinin çok gelişmiş içerisinde bir çok birimi bünyesinde barındırdığını gördük. Ve lokanta kısmına girdiğimizde de tahmin ettiğim gibi tertemiz bir mekanla karşılaştık. İzleyicilerimizin canını çektirmemek için uzun uzun anlatmayayım yemeğimizi yedikten sonra sayın müdürüme teşekkür ederek dışarıya çıktık.

Bu arada merak ettiğim için sormaktanda kendimi alamıyorum. “Sayın müdürüm yemekhaneniz gerçekten çok güzel bir şekilde çalışıyor peki elde etmiş olduğunuz geliri ne yapıyorsunuz.”

“Türkeş Bey, buradan elde etmiş olduğumuz geliri tamamen okullarımızın ihtiyaçlarında, ana okulu ve öğrenci yurdu yapımında kullanıyoruz” dedi.

Fehmi Bey bize ayrıca her ay emekli öğretmenlerimizi bir araya getirerek onlara ücretsiz yemek servisi yaptıklarını ve onları önemsediklerini ifade ederken düğün salonu olarak da hizmet verdiklerini söyledi.

Gerçekten de Kadirli Öğretmen Evi ve Aso Müdürlüğü Kadirli’de bu başarılı çalışmalarından dolayı göz dolduruyor. onları buradan tekrar kutluyorum.

Fehmi Beyle kadirlinin simgesi olan turp anıtının önünde resim çektirerek vedalaşıyoruz. Kadirli için çok değerli bir ilçe milli eğitim müdürü ve çok değerli şube müdürüleri var. Onlar Kadirli için canla başla çalışıyorlar ve Kadirli’nin haklı gururu olmuşlar. Dileğimiz Kadirli’nin de bu çalışkan insanların elinden tutması ve onlara sahip çıkması.

Bu hafta sözlerimizi KozanBilgi.Net’in yazarlarından, değerli şairimiz, müdürümüz Sayın Recep Çağlar Hocamın bir şiiri ile tamamlamak istiyorum.

FEHMİ HAYTAOĞLU

HAYTAOĞLU Fehmi beyim,
Simdi size ben ne deyim,
Anlatayım kimsin neyin,
Şimdi size ben ne deyim.

İzzete ikram bol edersin,
Muhabbeti bal edersin,
Her gönüle yol edersin,
Şimdi size ben ne deyim.

Kadirli’den karstansın,
Seminerden kurstansın,
Kötülüğe terstensin,
Şimdi size ben ne deyim.

Güler yüzün samimi,
Hep okursun tamimi,
Ol insanlık tanımı,
Şimdi size ben ne deyim.

Anlatırsın daim kıssa,
Dinleyenler kapar hisse,
Kimler ne der ise derse,
Şimdi size ben ne deyim.

Oğuzsoylum der illallah,
Terfi edersin inşallah,
Gına getirttiler billah,
Şimdi size ben ne deyim.

Ormancık-24/02/2009
OĞUZSOYLUM (Merhum Recep Çağlar)


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.