Feke ziyaretinden kareler

Feke ziyaretinden kareler

Geçtiğimiz Salı günü Kozan Sancak Gazetesi olarak Feke’ye yaptığımız ziyarette eski dostlarla kucaklaştık, hasret giderdik.

Kozan-Feke yolu üzerinde bulunan, Kozan’ın sevilen simalarından, başarılı iş adamı Şinasi Tutar’a ait Çulluuşağı Dinlenme Tesislerinde bir çay molası verdik. Sabah erken saatlerdi. Her taraf pırıl pırıl temizlenmiş. Bizi Şinasi Tutar karşıladı. Kendisiyle bir çay içimi sohbet ettik, yolcu yolunda gerek dedik ve bizi aracımıza kadar uğurladı.

Feke’ye gelmiştik; ama Feke’yi es geçtik. Doğru Süphandere köyüne gittik. Feke’ye 18 km. mesafedeydi. Orada dostlar vardı, yeni dostlar edindik. Kuyuluk köyünden Mehmet Kınalı, Pekmezci köyünden Ümmü Liman öğretmenlerimizle tanıştık. Diğer öğretmenlerimizde cana çok yakındı. Eski dostlar göründü kapıda derken. Sarmaş dolaş olduk Niyazi Gedik hocamla. Derken Mehmet Yasa müdürümüz geldi her zamanki güler yüzüyle. Çaylar yudumlandı, sıcak ve hararetli sohbetler yaptık. Doyulmasa da dostlara yolcu yolunda gerek.

Feke’de kaldığım sürede ve her ziyaretimde mutlaka tatmak istediğim Düşmüş Lokantasında ızgarada alabalık zevkimden vazgeçmedim. Yanında bir de acılı şalgamdan. Eline sağlık Soner, lezzetini yitirmemiş aynı tat. Çok anılar, çok dostlar gelip geçti bu tesisten.

Feke Belediye Başkanımız bizi bekliyordu makamında. Hasretle kucaklaştık, sarıldık; tanıdık başka dostlar da vardı orada. Siyasetten, işten konuştuk. Hala ilk gün ki gibi heyecanla çalışıyor başkan. Tapan’da yamaç paraşütü etkinliklerinde mutlaka olmak istediğini söyledi. Zaman su gibi akıp gidiyordu. En kısa zamanda buluşma ümidiyle ayrıldık zorunlu olarak. Çıkarken Feke Belediyespor’un çalım ustası Yusuf’u gördük. Aşağıda İsmail Gaffaroğlu, Basri Bucak’a birer selam.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ayhan Yılmaz'dan Türkeş Manga'ya Ziyaret

Feke’de sekiz yılımı verdiğim İlçe Milli Eğitime uğramadan olmazdı. Şube Müdürüm Fehmi  Haytaoğlu’na sürpriz olmuştu. Görünce çok mutlu oldu ve  şaşırdı. Yazılarımı ve röportajlarımı ilgiyle okuyup takip ettiğini söyledi. Çok iltifatlar etti. Bir de kendisinin yazmış olduğu “Karacaoğlan Fekelidir” kitabını imzalayıp verdi. İltifatları bir eğitimciden ve özellikle bir edebiyatçı-yazardan duymak çok güzel. Nuri Hayta hocamda oradaymış. Ergül, Tamer, Derya hala oradalar. Hoşça kalın benim canım mesai arkadaşlarım. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Bey’i de ayak üstü gördük.

Ecz. Saffet Yurdadoğ asil bir insan. Feke Belediyespor’un da başkanı aynı zamanda. Spordan staddan konuştuk. Mehmet  Ali’de iyi insan. Doyamadan ayrıldık oradan.

Murat Bey’e sözümüz var, Yılmaz Eczanesinde sıra. Ooooo!.. Mahmut Şevket Aksoy Hocam burada. Benim ilk ilçe Milli Eğitim Müdürüm kendisi. Eğitimci-Yönetici-Tarihçi hala araştıran ve yazan biri. Aynı şecereye mensubuz, bu konuda çalışmaları var. Sabırla bekliyorum sonucu sayın müdürüm. Ecz. Murat Bey benim son yıllarımda açmıştı eczanesini Feke’ye. Eşi de Kozan’da eczacıdır. Gökhan değişmez elemanı, Barış’ı da almış eski eczacılardan.

Ahmet Arık, Zürhan Kurt ile ilçe dışında. İbrahim kocaman olmuş maaşallah, aratmıyor artık babasını. Saygılı ve beyefendi, hem de güler yüzlü. Böyle kal delikanlı.

Zaman doldu dost çok. En kısa zamanda yine geleceğim. Hoşça kalın dostlar.

Hoşça kal Feke.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın