KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

FETÖ’yü Musallat Edenler Onunla Mücadele Edemez

FETÖ’yü Musallat Edenler Onunla Mücadele Edemez

İçtüzük görüşmelerinde konuşan CHP’li Özdiş:
FETÖ’YÜ MUSALLAT EDENLER ONUNLA MÜCADELE EDEMEZ

ANKARA / TBMM – Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, “Ülkenin başına FETÖ’yü musallat edenler onunla mücadele edemez” dedi.

TBMM’deki İçtüzük değişiklik görüşmelerinin sürdüğü oturumda konuşan CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, bir dayatmayla karşı karşıya olduklarını söyledi. Meclis kürsüsünden ülkenin bir diktatörlüğe götürülmek istendiğini, içtüzük değişikliğinin de bunu perçinlemek için yapılmak istediğini söyleyen Özdiş, AKP’nin “Ben yaptım olduğu” mantığıyla hareket ettiğini kaydetti.

NE İSTİYORSUNUZ GÜZELİM ÜLKEDEN?
Konuşması zaman zaman AKP’li vekiller tarafından kesilen CHP’li Özdiş, AKP sıralarına “Ne istiyorsunuz bu güzelim ülkemizden? Niye bölüyorsunuz? Niye “Ben yaptım” anlayışıyla hareket ediyorsunuz? Niye bunu yapıyorsunuz, niye bu kötülüğü yapıyorsunuz? On beş yıldır iktidardasınız, çeşitli kereler söyledik, hangi yasal düzenlemeyi getirdiniz de bu Parlamentodan çıkaramadınız?” sorularını yöneltti.

TEK ADAM REJİMİ
Ülkenin tek adam rejimine, diktatörlüğe sürüklendiğini vurgulayan Özdiş, İçtüzük değişikliğiyle de bunu perçinlemeye çalışıldığını ifade etti. CHP Adana Milletvekili Özdiş, “Ülkeyi getirdiğiniz nokta belli. Bugün, burada “Bu ülke 15 Temmuza nasıl geldi?” diye konuşmalıydık. Her şeyi açık seçik ortaya dökmeliydik. Bu ülkede toplumsal mutabakat sağlanmadan, 16 Nisanda referandumun niye yapıldığını konuşmalıydık. Ancak sizlerin, daha doğrusu saraydaki muktedirin talimatlarıyla maalesef bu Meclisi işlevsiz hâle getiriyorsunuz. Bu ülkeye büyük kötülük yapıyorsunuz.” Dedi.

FETÖ İLE BÖYLEMİ MÜCADE EDİYORSUNUZ?
Konuşmasında hükümetin FETÖ ile mücadelesine de değinen Özdiş, konuşmasını şöyle tamamladı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TÜSİKON’dan Vali Elban’a ziyaret

“Değerli milletvekilleri, daha dün Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde hak, hukuk, adalet adına bu ülkenin dışlanmışları adına, ötekileştirilmişleri adına, haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayanları adına bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kimi zaman on binlerle yürüdük, kimi zaman yüz binlerle yürüdük, milyonlarla da Maltepe Meydanı’nda, Maltepe sahilinde bu yürüyüşümüzü taçlandırdık. Diyorsunuz ki: “Olağanüstü hâl var, FETÖ’yle mücadele ediyoruz.” Bu ülkeye FETÖ’yü musallat edenler, iktidarı, millî iradeyi FETÖ’yle paylaşanlar, FETÖ’yle mücadele edemezler. 3-5 garibanla mücadele ediyorsunuz. Bank Asya’da parası olduğu için, havale gerçekleştirdiği için Silivri zindanlarında, cezaevinde hayatını kararttığınız insanlara hiç acımıyor musunuz? Peki, ben size soruyorum: 317 kişilik AKP Grubunda siz de ben de çok iyi biliyoruz ki byLock kullanan kıyamet milletvekili arkadaşınız var. Niye bunların bir tanesi ortaya çıkmıyor, niye çıkmıyor?

DİRENME HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ
Bu ülkede Darbe Komisyonunun başına televizyon televizyon dolaşarak FETÖ’yü öven adamı getirdiniz. Ondan sonra “Biz FETÖ’yle mücadele ediyoruz.” Diyorsunuz, güldürmeyin adamı. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı’nı ve Mit Müsteşarı’nı Darbe Komisyonu’nda ifadeye bile çağıramadınız. Kimi kandırıyorsunuz?

Ancak biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak Anayasa’dan, yasalardan, uluslararası sözleşmelerden olan direnme hakkımızı sesimizi buralarda ne kadar keserseniz kesin hakkımızı, hukukumuzu arayacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın