Galatasaray Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Sona Erdi

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu Sona Erdi

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu sona erdi

Dursun Özbek Adayı en kısa sürede sosyal tesis olarak hizmete sunacağız

Demokratik bir ortamda olağanüstü genel kurul yaptık

Spor Toto Süper Lig Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Başka çalışmalar da devam ediyor

Kadir Çetinçalı İstanbul,(DHA)

Kuruçeşme’deki Galatasaray Adası’nın gelecekteki kullanımı için yönetimin istediği yetki kongresi Türk Telekom Arena Stadı’nda gerçekleştirildi. 938 üyenin katılımıyla yaklaşık 5 saat süren kurulda delegelerin tercihi Ada’nın Galatasaray’ın bünyesinde sosyal tesis olarak kalmasından yana oldu.

Yapılan genel kurulda görüşmelerin tamamlanmasıyla, Kuruçeşme’de bulunan Galatasaray Adası ile ilgili gelecek dönemdeki kullanım şeklini belirlemek üzere oylamaya gidildi. Üyeler, Galatasaray Adası’nın kulüp üyeleri, aile bireyleri ile onların yakınları ve konuklarına, sporculara, kulüp tüzüğünde belirtilen koşullar içinde sosyal tesis olarak kullanılması veya Gelir sağlamak amacıyla, üyelerin bir kısım haklarının da saklı kalmasını sağlayarak, 11 Temmuz 2015 tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararlar dairesinde üçüncü kişilere kiralanarak, tahsis ederek veya işletme sözleşmesi ile işlettirilmesi seçenekleri üzerine oy kulandı. El kaldırma şeklinde yapılan oylama sonucunda üyelerin büyük çoğunluğu Galatasaray Adası’nın sosyal tesis olarak kullanılmasına karar kıldı.

DURSUN ÖZBEK ADAYI EN KISA SÜREDE SOSYAL TESİS OLARAK HİZMETE SUNACAĞIZ

Düzenlenen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası’nı en kısa sürede sosyal tesis olarak kullanıma sokacakların dile getirdi.

Özbek, Galatasaray Adası’yla ilgili yönetim kurulu olarak bundan sonra izleyeceğimiz yol belli olmuştur. Herkesin nasıl bir özlem içinde olduğunu gördüm. Ben ve yönetimim bu görüşün en büyük savunucusu olacağız. Adayı en kısa sürede sosyal tesis olarak hizmete sunacağız dedi.

DEMOKRATİK BİR ORTAMDA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPTIK

Özbek daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, demokratik bir ortamda olağanüstü genel kurul yaptıklarını ifade ederek, Büyük bir çoğunlukla, Galatasaray Adası’nın eski günlerdeki gibi Galatasaraylılara hizmet edecek bir sosyal tesis olması kabul edildi. Bütün Galatasaraylıların büyük bir özlemi vardı. Sosyal tesis olarak kullanılması kararı çıktı. Yönetim olarak biz şimdi bu kararın takipçisi olacağız. En kısa sürede Galatasaraylılara özledikleri Galatasaray Adası’nı hazırlayıp, bugünkünden daha da yüksek kalitede sunmak istiyoruz. Bu manada geçmişte yapılan çalışmalar var. Bu çalışmaların bir kısmında ben de vardım. 30 Kasım’da sözleşme bittiği için yeni bir gündem daha açılıyor. Biz en süratli nasıl tahliye ederiz onun peşindeyiz. Dolayısıyla onagöre hukukçularımız çalışıyor. Sadece şunu söyleyeyim, en kısa sürede bunu yapacağız. Uzun yıllara dayanan hukuki süreçler bazen amaçtan sapıyor, beklentileri karşılamıyor. Bizim görevimiz en kısa sürede burayı sosyal tesis haline getirmektir diye konuştu.

BAŞKA ÇALIŞMALAR DA DEVAM EDİYOR

Sarı-kırmızılı kulüp ile başka çalışmaların da devam ettiğinin altını çizen Özbek, Sırada kapalı spor salonumuz var. Bunun için çalışıyoruz. Yine Riva arazisiyle ilgili konular mevcut. Taçspor’da önemli gelişmeler var. Voleybolu oraya aldık. Verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Tek tek gerçekleştiriyoruz ifadelerini kullandı.

Türk Telekom Arena’nın üst hakkıyla ilgili de konuşan Özbek, O konuyla ilgili gelişme var ancak önümüzdeki 1-2 ay içinde daha doyurucu bilgi veririz. Şu anda konuyla ilgili çalışıyoruz. Her şey son derece pozitif gidiyor. İnşallah hayırlı haberler vereceğiz ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın