KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Gaziantep’te konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl

Gaziantep’te konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.29 artış gösterdi.

Gaziantep, yaklaşık olarak 2 milyona yakın nüfusuyla Anadolu’nun önde gelen şehirleri arasında geliyor. Sanayi, tekstil ve gıda sektörünün önemli yer tuttuğu Gaziantep’te son yıllarda gayrimenkul sektörü de adından söz ettiriyor. Gayrimenkul geliştiricilerin ilgi odağında olan yerlerden Gaziantep’te yatırım ve ulaşım projeleri artıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni konutların artmasıyla beraber gayrimenkul sektörünün daha da hareketlenmesi bekleniyor.

Şehirdeki konut fiyatları yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Peki, Gaziantep’te satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Gaziantep satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziantep satılık daire fiyatları…

Gaziantep satılık daire fiyatları ne kadar?

Gaziantep şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.538 TL oldu. Gaziantep satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 115 bin 329 TL, maksimum 192 bin 200 TL arasında değişiyor.

Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Anadolu’nun önde gelen şehirlerinden Gaziantep’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı 594 TL ile 990 TL arasında değişiklik gösteriyor. İlde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 16 yılı buluyor.

Gaziantep projeleriyle dikkat çekiyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Gaziantep’te hayata geçirilen Kuzey Şehir projesi, bölgedeki en önemli projelerin başında yer alıyor. Türkiye’deki 23 ilden daha büyük olacak proje kapsamında, 300 bin kişiye yeni bir yaşam alanı sunulacak. 50 bin konutlu Kuzey Şehir projesinin 2023’e kadar tamamlanması öngörülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  1.3 milyon esnafa 7 milyar, dört kişiye 18 milyar lira!

Gaziantep, “Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi” kapsamında 2023 yılına kadar “akıllı şehir” haline dönüştürülmesi beklenen üç şehirden biri olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra bölgede büyük yankı uyandırması beklenen GAZİRAY Metro projesinin, trafiği önemli ölçüde rahatlatması ve projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarının artması bekleniyor.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yeni konut projeleri artıyor!

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yeni konut projeleri artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şehitkamil’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 128 bin 210 TL ile 213 bin 685 TL arasında değişiyor. Şehitkamil ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.709 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor.

Tüm Gaziantep satılık daireler için tıklayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın