DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321816-0,93%
Adana
30°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gaziköy İlköğretim Okulunda Skandal Toplantı
2213 okunma

Gaziköy İlköğretim Okulunda Skandal Toplantı

ABONE OL
03 Ocak 2015 10:11
Gaziköy İlköğretim Okulunda Skandal Toplantı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TurkesManga_20131022195724

Gaziköy İlköğretim Okulu toplantı salonunda yapılan veliler toplantısında yönetim kurulu seçiminde KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın tekrar aday olamayacağı sözleri toplantının tarafsızlığına gölge düşürdü.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Mustafa Özcan okulun hiçbir ihtiyacı ve sıkıntısı olmadığını belirtirken kantin ihalesini haziran ayında yenilediklerini söyledi. Oysa kantin işletmecisinin aidatlarını zamanında ödemediği için sözleşmesinin yenilenmediği bilindiği ve kasabada hiçbir duyuru yapılmadan tekrar ihale edilerek ayni kişiye alel acela verilmesi okul müdürünün kantinle olan ilişkisini tekrar gündeme getirdi.

Divan başkanı seçiminde Gaziköy Merkez Cami İmamı Zeynel Kurt’u tarafsız olarak başkanlık yapacağı için tavsiye eden Türkeş Manga’nın ardından okul müdürü parmak kaldıran okul aile birliği başkanını oylama yapmadan divan başkanı olarak görevlendirdi.

Kozan Gaziköy İlköğretim Okulu Aile Birliği Yönetim Kuruluna aday olan Türkeş Manga okul müdürü tarafından siz aday olamazsınız daha önce üç yıl görev yaptığınız için tekrar seçilme imkânınız yok deyince Türkeş Manga, Ben üst üste üç yıl adaylık yapmadım. İki yıldır da okul yönetimiyle hiç bir alakam yok. Ayrıca bu yönde rahatsızlığınız, sıkıntınız varsa benim aday olamayacağımı belirten tutanağınızı hazırlar imzalar tarafıma teslim edersiniz. Bende başta milli eğitim bakanlığı olmak üzere gerekli mercilerde birey olarak hakkımı arar ve yapmış olduğunuz Ali Cengiz oyununu ortaya çıkarırım. Tutun tutanağınızı dedi. Daha sonra Türkeş Manga’ya oy kullanmak isteyen kalabalık veli gurubu salonu terk edip çıktılar ve yeterli sayı yok denilerek oylama iptal edildi. Yapılacak oylamada en büyük skandal da oyların gizli olarak değil de açık olarak yapılıp velileri zor durumda bırakması olacaktı.

Bu konuda açıklama yapan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “Okul Müdürü dersine iyi çalışmış. Benim bütün usulsüzlüklerini çok iyi bildiğimi biliyor. Her zaman doğruları savunacağımı da biliyor bu nedenle konuşmasını yaparken dahi benim karşımda olduğunu açıkça gösterdi ama yasalar karşısında işlediği suçun farkında değil. 15 gün sonraki toplantıda mutlaka özür dilemesini bekliyorum” dedi. Oy pusulalarının daha önceden hazırlanarak velilere dağıtılmış olduğunu belirten Manga, Kantini işleten şaibelere karışmış bir insanı korumak adına okula yıllarca hizmet vermiş birisine karşı müthiş bir hazırlık yapılmış, kendilerine oy kullanmayacak birçok veliye davetiye gönderilmemiş. Ama oyunlarını bozduk. Listelerinde bir tane Gaziköylü yok. Gaziköylüler ve saygıdeğer öğrenci velileri 15 gün sonra onlara gereken cevabı verecek, oyunlarını bozacaktır. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

Sinirlerin iyice gerildiği toplantıda okul müdürü Mustafa Özcan’ın velileri yatıştırmak yerine oturduğu yerden olayları izlemesi de ayrıca tepki topladı. Toplantı 15 gün sonraya ertelendi.

 


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.