Geç İşadamlarından Yaşlılar İçin Yapılan Küçük Evler Projesi ne Destek

Geç İşadamlarından Yaşlılar İçin Yapılan Küçük Evler Projesi ne Destek

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Adana Huzurevi’ndeki Küçük Evler Projesi’ne 4 ev yaptırarak katkıda bulundu.

Çukurova GİAD’ın, geleneksel etkinliklerinden biri olan huzurevi sakinleriyle yaptıkları iftar yemeğinde verilen Adana Huzurevi’ne 4 küçük ev yaptırma sözü kısa sürede hayata geçirildi. Gerekli girişimlerin ardından evlerin yapımına başlandı. 2’si Çukurova GİAD üyeleri, 2’si de Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ile ağabeyi İskender Sakarya tarafından yaptırılan 4 küçük ev 5 ayda teslim edildi.

Küçük evler, Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı’nın koordinatörlüğünde Çukurova GİAD üyelerince en küçük ayrıntıya kadar döşenip, tamamlandı. Türkiye’de ilk kez Adana’da başlatılan, her biri 45 metrekare büyüklüğünde olan, 2 kişinin yaşayabildiği 1+1 evlerden oluşan Küçük Evler Projesi, bu 4 evin yapımıyla büyümüş oldu. Tefrişat işlemleri de tamamlanıp hazır hale getirilen evlerin açılışı, 14 Kasım Cumartesi günü Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve kent protokolünün katılımıyla gerçekleşecek.

Huzurevi sakinlerine yönelik iftar yemeğinin derneğin geleneksel hale getirdiği sosyal etkinliklerden biri olduğunu hatırlatan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, her biri ayrı birikime sahip yaşlı insanların, yaşadıkları yaşlılık dönemlerinde rahat ettirilmeleri, bu özel dönemi güzel geçirmeleri, saygı görmeleri gerektiğini söyledi. Adana Huzurevi’nin sakinlerini çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Sakarya, “Huzurevi müdürümüzle yaşlı sakinlerimize yönelik ne yapabileceğimizle ilgili konuştuğumuzda Küçük Evler Projesi gündeme geldi. Derneğimizin Kadın Platformu üyelerinin de ziyaretlerinde görüp, benimsediği Küçük Evler Projesi’ne, dernek olarak biz de katkıda bulunmak istedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Üyelerimizin de katkılarıyla huzurevine 4 küçük ev daha kazandırdık. Yaşlılarımız için ne yaparsak yapalım az. Bu projeye destek veren tüm üyelerimize de teşekkür ediyoruz. Kentine çalışan Çukurova GİAD, Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olmasının sorumluluğuyla çok başarılı bir projeyi daha hayata geçirmenin gururunu yaşamaktadır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın