Gelebek  ‘1 Kasımda Kazanan Kozan Oldu, İstikrar Oldu.’

Gelebek  ‘1 Kasımda Kazanan Kozan Oldu, İstikrar Oldu.’

“Ak kadrolar için  kaybetme yoktur, imtihan vardır’’ diyerek çıktığımız 7 Haziran seçimlerinin ardından,yaptığımız istişareler ve değerlendirmelerle 7 Haziran’dan almamız gereken dersleri aldık ve 1 Kasım seçimleri için çok daha planlı ve proğramlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük.

Bu kapsamda da Kozan’ımızda partimizin kurulduğu günden bu yana, partimizde görevler almış ve Ak Partimizin mevcut organlarında yer almayan eski teşkilat yöneticilerimizi, milletvekili aday adaylarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerini içine alan bir heyet oluşturup, bu heyetle yaptığımız mutat toplantılarımızda Kozan’ımızda başarının yollarını aradık.

Ayrıca yine, 7 Haziranın hemen sonrasında mahalle teşkilatlarımızla yaz mevsimi ve Ramazan demeden bir araya gelerek 7 Haziranı ve sonrası gelişen durumları istişare ederek oluşabilecek seçim ihtimaline karşı hazırlıklar yaptık. Kozan’da 7 Hazirandaki seçim galibiyetimizdeki katkılarından dolayı,onlara teşekkür edip birlik ve beraberliğimizi dosta düşmana gösterdik.1 KASIM seçim kararının ardından da mahalle, esnaf ve köy gezilerimizi  sürdürdük.Vatandaşımızın sorunlarını yerinde dinleyip sorunlarına çözüm aradık.

1 Kasım seçimlerine girerken de,“Kozan’a, Adana’ya ve Türkiye’ye sahip çıkma zamanıdır.” düşüncesiyle Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak ne yapabiliriz sorusu üzerine hem Türkiye için, 1 Kasım Seçiminin tarihi önemini, hem de beyannamemizi milletimize, Kozan halkına özel, sade bir dille anlatma niyetiyle ortaya çıkan mektup çalışmamızı, son haftaya özel“40 Bin Eve, 40 Bin Ak Mektup”  parolasıyla  Kozan’ımızdaki  bütün evlerimize ulaştırdık.

Ayrıca İlçe Başkanlığımız Kozan’ın değişik yerlerinde seçim beyannamemizi ve partimizin genel politikalarını konu alan 15 çeşit bilbord çalışması ile de 1 Kasım seçimleri için gece-gündüz çalışmalarını sürdürmüştür.

1 Kasım sonuçlarıyla Kozan’ımız teşkilatımızın bu içten samimi çalışmalarına karşılık olarak iradesini Türkiyemizin istikrarından yana kullanarak, Kozan’ımızda Ak Partimizin Türkiye genelinde aldığı oy ortalamasının üzerinde oy vererek  % 50,1oy oranıyla her şeyden önce Türkiye’nin önünü açtı, umutlarının yeşermesine büyük bir katkıda bulundu.

7 Haziran öncesinde ve sonrasında bir araya gelen şer odaklarının amacı; Ak partinin önünü kapatmak değil Türkiye’nin önünü kapatmaktı ve bu karanlık odaklar için AK Parti’nin önünü kesmekten başka bunun yolu yoktu. O nedenle AK Parti’yi yıpratmak ve iktidardan uzaklaştırmak için büyük mücadeleler verdiler. Bir araya gelmez dediğimiz, ne dünya görüşleri, ne inanışları ne de yaşam tarzları birbiriyle uymaz dediklerimiz, el ele verdi ve çok gizli bir oyun içine girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

7 Hazirandan sonra geçen 5 ayda, herkes Türkiye’deki istikrarsız ortamı görerek negatif şekilde etkilenmiş ve Ak Parti kadroları olarak da 7 Haziran seçimlerinde halkın verdiği mesajı doğru okuyarak, anlayarak 1 Kasım seçimlerine hazırlandık.Halkın karşısına çıkarken boş laflar söylemedik, yapabileceklerimizi söyledik, yapamayacaklarımızı da baştan anlattık ve 1 Kasım seçimlerinde “AK Parti’nin önünü kesme planları bu büyük millet tarafından boşa çıkarıltıldı.

2 Kasım sabahı aydınlık bir   Türkiye’ye uyandık. Seçimden sonra geçen zamanda , bize oy veren, vermeyen herkesin rahatladığını görüyoruz. Çünkü bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimin  kaybedeni  terörden beslenenler, hayır siyaseti yapanlar ve blok siyaseti yapanlardır. Hangi partiye oy verirse versin, kazanan vatandaşımız oldu. Çünkü Türkiyemizin önü açıldı.

Samimiyetimize halkımız güvendi, inandı. Çünkü 14 senedir yaptıklarımızı çok iyi biliyordu ve hatırladı. Halkımız ‘İstikrar istiyoruz, güven istiyoruz, Türkiye hedeflerine ulaşsın istiyoruz. Bu hedeflere Türkiye’yi ulaştırabilecek parti, AK Parti’dir’ dedi. Bu, bizi şımartmadı. Tam tersi üzerimize daha fazla sorumluluk yükledi. Bundan şikâyetçi değiliz. Daha fazla sorumluluğu memnuniyetle karşılarız. Yeter ki Rabbimiz bizi utandırmasın ve hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin. İlk günkü aşkla ilk günkü Türkiye sevdasıyla ak kadrolarımız hizmete hazırdır.

Bu seçimin kazananı Kozan’ımız,Adana’mız, Ülkemiz, milletimiz olmuştur.Bu seçimin bir kazananı da gariplerdir, yetimlerdir, yoksullardır. Bu seçimin kazananı Arakan’daki, Filistin’deki garip Müslümanlardır, Bosna’dan Kafkaslar’a kadar ezilen mazlum insanlardır.

Türkiye kadar mazlum halklar da AK Parti’ye ihtiyaç duymuşlardır. Anlaşılan o ki  onlardan sadece dua gelmemiş. 1 Kasım seçimlerinde yurt dışındaki vatandaşlarımızdan  çok büyük de  destek geldi. Vatandaşlarımızın yüzde 56’sı AK Parti dedi.Sonuçlara en az Türkiye kadar onlar da sevindiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elektronikçi esnafından muafiyet çağrısı

Bu 1 Kasım seçim sonuçlarının kazananları olduğu kadar kaybedenleri de var. Onlar da terör örgütü ve uzantılarıdır.Milletimiz  1 Kasım seçimleriyle terörün durdurulmasını istemiştir, terörle siyasetin yan yana olmayacağına karar vermiştir. Milletimiz terör üzerinden siyaset yapanlara, terör üzerinden beslenmeye çalışanlara, yeniden vesayet rejimiyle hareket ederek eski Türkiye’deki birtakım kirli hesapları, kirli oyunları harekete geçirmek isteyenlere ‘dur’ demiştir. Bütün bunları elinin tersiyle bir kenara koyan millet, yeni Türkiye’de yeni bir kapı aralamak suretiyle istikrarlı bir şekilde güçlü bir iktidarı tercih etmiştir.

Bundan sonra da böbürlenmeden ve kibirlenmeden siyasi yolculuğumuzu sürdüreceğiz, azim ve gayretle hizmete devam edeceğiz.AK Parti’miz üzerine düşen sorumluluğu en kısa zamanda hükümet kurarak yerine getirecektir.

Bu aile bir arada hareket ettiği sürece buradan başarıdan başka bir şey doğması mümkün değil. Kozanda ‘da bütün milletvekili adaylarımız, bütün teşkilatımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, hep birlikte çok önemli bir mücadele verdik. Allah’a çok şükür hem Kozan’da hem de Türkiye genelinde verdiğimiz mücadelenin sonucunu aldık.

İnşallah seçim beyannamemizde verdiğimiz sözleri en kısa zamanda hükümet programı olarak somutlaştırıp yol haritamızı oluşturacağız. Hepsini tek tek hayata geçireceğiz. Biz zaten bugüne kadar vediğimiz tüm sözleri yaptık ve yaptıklarımızın arkasında olduk. Neyi, ne zaman yapacağımızı yakından görecek ve ona göre de bunlar iş yapılıyor mu, yapılmıyor mu diye de denetim yapıp not vereceksiniz. Biz  milletimizin yapılan hizmetlere hakkıyla karşılık verdiğini biliyoruz. Milletimiz yeni dönemde de çalıştığımızı görecek, bizi denetleyecek  ve bunun sonucunda ortaya büyük hizmetler çıkacaktır.

Bu zafer milletin duasıyla elde edilmiştir, vatandaşlarımıza bir kez daha  şükranlarımızı AK PARTİ ilçe teşkilatı olarak sunuyoruz. Ayrıca bütün kozan halkımıza da  teşekkür etmek amacıyla ilçemizdeki bütün bilbordlarımızda halkımıza şükranlarımızı sunduk. Bu vesileyle; Tüm teşkilat üyelerine bir kez daha  bütün çabaları için teker teker teşekkür ediyorum.

PARTİ KOZAN İLÇE YÖNETİM KURULU ADINA
VELİ GELEBEK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın