Geleneksel Kuvayı Milliye Şenlikleri Hafta Sonu Yapılıyor

Geleneksel Kuvayı Milliye Şenlikleri Hafta Sonu Yapılıyor

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “tüm Adanalı hemşerilerimizi hafta sonu etkinliklerimize bekliyoruz”

ADANA – Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 1 Nisan tarihinde başlattıkları kutlamalarının devamı niteliğinde Geleneksel Karaisalı Kuvayı Milliye Şenliklerinin 11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Aslan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün destekleri ile 11 Nisan 2015 Cumartesi günü Kuvayı Milliye Anıtında başlatacakları kutlamaları saat 17.00’de İlçe Stadında açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sürdüreceklerini söyledi. Protokol kouşmalarından sonra Türk Halk Müziği Korosu Konseri ve ardından sinevizyon gösteriminin yapılacağını. Kuvayı Milliye mücadelesini konu alan tiyatro gösteriminden sonra saat 20.30’da havai fişek gösterisi gerçekleştireceklerini ve ardından da Aşık Sefai ve Yıldız Çam konserleri yapılacağını ifade etti.

Aslan, 12 Nisan 2015 Pazar Günü ise, saat 10.15’te protokol konuşmalarından sonra Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekİbi gösterimi, Zeybek gösterisi, Mehteran gösterisi, Kuvayı Milliye Dernekleri ve İzci gösterilerinin ardından şİir dinletisi yapılacağını ve son olarak da Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi Sevcan Orhan konseri gerçekleşeceğini söyledi.

Geleneksel olarak yapılan Kuvayı Milliye Şenliklerine maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ekibine de teşekkür eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Tüm Adanalı hemşerilerimiz 11-12 Nisan şenliklerine bekliyoruz” dedi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 1 Nisan tarihinde başlattıkları kutlamalarının devamı niteliğinde Geleneksel Karaisalı Kuvayı Milliye Şenliklerinin 11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın