Genç avukatlar geleceğe hazırlanıyor

Genç avukatlar geleceğe hazırlanıyor

Adana hukuk ve iş dünyasının yakından tanıdığı Av. Ülkü Tolunay, genç meslektaşlarını bir araya getirdi

Genç avukatlar buluştu

 “Adana Barosu’na hoş geldiniz”

ADANA – Adana Barosu’nun önemli avukatlarından, Adana’da sosyal ve mesleki olaylara duyarlılığıyla tanınan Av. Ülkü Tolunay, genç meslektaşlarını bir araya getirdi.

+-lk+- tolunay-gen+ğ avukatlar (10)
Adana Seyhan Otel’de yeni ruhsat alan ve ruhsat almaya hak kazanan genç avukatlara mesleki tecrübelerini yansıtmak, avukatlar arasında birlik, beraberlik ve kaynaşma duygusunun artması hedefiyle kahvaltılı toplantı düzenleyen Av. Tolunay, adalet dağıtan avukatların sorunlarının çözülmesi için çaba sarfedeceğini vurguladı.

+-lk+- tolunay-gen+ğ avukatlar (11)

“PASTAYI BÜYÜTMELİYİZ”
Gençlerle gelecekteki beklentiler ve hedefler konusunda bir sohbet havasında geçen toplantıda duygularını dile getiren Av. Tolunay, “Mesleğimizin sorunlarının asgari düzeye indirgenebilmesi için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Mesleğe yeni başlayan genç avukatlarımızın sadece işine odaklanabilmesi için bize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” dedi.

Baroların genç meslektaşların sorunlarına öncelik tanıması gereğine inandığını vurgulayan Av. Tolunay, “Bunun için  genç avukatlara yeni iş olanakları sağlayacak alanlar yaratırken, mesleki bilgi ve deneyimlerini arttıracak yeni projeler üretilmelidir. Çok kısa zamanda hayata geçirilebilecek danışma merkezleri, mesleğe başlarken baroların ilk adım desteği ile  yasalardan doğan olanakların uygulanması için çaba sarfedilmesi gerekiyor. Pastadaki incelen dilimi paylaşmayı değil var olan pastayı büyüterek paylaşımı artırmayı hedeflemeliyiz” diye konuştu.

+-lk+- tolunay-gen+ğ avukatlar (14)

“ADANA BAROSU’NA HOŞ GELDİNİZ”
Toplumsal, sosyal, ticari ve hukuki tüm ilişkilerin artık sosyal medya üzerinden yaşandığı gerçeğiyle, gençlerin internet, bilişim, iletişim, uluslararası hukuk ve hukuk yabancı dili konusunda bilgi ve deneyimlerinin arttırılarak, artık küçülen dünyada yerelden ulusala ve giderek dünyaya açılan bir mesleki performansı ve vizyonu yaratmak gerektiğini vurgulayan Av. Tolunay, şunları söyledi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

+-lk+- tolunay-gen+ğ avukatlar (12)

“Ayrıca, noterler tarafından yapılan vekaletname ve veraset belgesi çıkarılması işlemleri Barolar eliyle yürütülmeli. Staj eğitiminin avukat-hakim-savcı ayrımı olmaksızın tek merkezden  ve stajyerlere ücret ödenerek yapılmalı ama bunlar için yasa değişikliği gerekiyor. Bu değişiklikler için etkin kampanyalar yapılması için elimden gelen tüm gayreti sarfedeceğim.”

Konuşmaların ardından Av. Ülkü Tolunay’ın hazırlattığı “Adana Barosu’na hoş geldiniz” yazılı pasta genç avukatlar tarafından alkışlandı.

+-lk+- tolunay-gen+ğ avukatlar (13)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın