Gençlere diploma müjdesi

Gençlere diploma müjdesi

Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri lise diploması alabilecek

Yüreğir Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) Müdürü Ömer Gök, yeni uygulama ile Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinin artık kalfalık ve ustalık belgelerinin yanında lise diploması da alabileceklerini belirtti.

ADANA – Yüreğir Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) Müdürü Ömer Gök yeni uygulama ile Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinin artık kalfalık ve ustalık belgelerinin yanında lise diploması da alabileceklerini belirtti.

Gençlere çağrıda bulunan Yüreğir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Gök, “Hem meslek öğrenmek hem de lise mezunu olmaya ne dersiniz? Çalışıp para kazanırken lise diploması almak sandığınız kadar zor değil. Kayıtlar 12 ay boyunca yapılmaktadır” diye konuştu.
Yüreğir Mesleki Eğitim Merkezi’ne bu yıl 9. sınıf olarak kayıt yaptıracak olan öğrencilerin, hafta içi 1 gün merkezimizde derse girip kalan zamanını da işletmede çalışarak para kazanırken Meslek Lisesi diploması alabileceğini dile getiren Gök, “Aynı zamanda öğrenciler meslek hastalığı ve iş kazasına karşı sigorta, çalışan sayısına bağlı olarak iş yeri sahiplerine belli oranlarda verilecek olan destek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacaktır” diye konuştu.

Bilgi için: Telefon : 322 346 06 65

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN