DOLAR 18,0510 0.56%
EURO 18,3004 -0.17%
ALTIN 1.020,650,37
BITCOIN 420349-0,66%
Adana
30°

AZ BULUTLU

04:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Genel Sekreter Ateş; ‘Diyanet İslami Akademilerinin kurulmasını destekliyoruz.’
  • KozanBilgi.Net
  • Güncel
  • Genel Sekreter Ateş; ‘Diyanet İslami Akademilerinin kurulmasını destekliyoruz.’
69 okunma

Genel Sekreter Ateş; ‘Diyanet İslami Akademilerinin kurulmasını destekliyoruz.’

ABONE OL
28 Kasım 2016 15:27
Genel Sekreter Ateş; ‘Diyanet İslami Akademilerinin kurulmasını destekliyoruz.’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, Diyanet İslami Akademilerinin kurulması için yapılan çalışmaları desteklediklerini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Kayseri’de eğitim binası, kursiyer lojmanı, cami, yurt binası ve kongre merkezi olmak üzere beş binadan teşekkül İhtisas Merkezinin açılışında Diyanet İslami Akademilerinin kurulması için çalışmaların devam ettiğini açıklaması üzerine “İslam âlemi için geç kalınmış bir hizmet” diyen Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, şunları söyledi: “Son yıllarda İslam coğrafyasını ateşe vererek ümmet kardeşliğimizi bozmaya, birliğimizi ve dirliğimizi yok etmeye çalışarak aramıza fitne ve nifak sokan emperyalist güçler, ne yazık ki Müslümanların Kur’an ile yolunu ayırmaya çalışıyor. İslam coğrafyasını Kur’an ilminden ve ahlaktan koparmaya çalışıyorlar. Zamanında buna engel olamazsak İslam coğrafyası bugünleri de arar hale gelecek.

Bugün İslam coğrafyası fitnenin ortasında kalmış, ekilen nifak tohumları coğrafyamızda yeşermiş ve bu coğrafyanın cayır cayır yanmasına neden olmuştur. Acı çeken Müslümanlardır. Birbirini öldüren, birbirine güvenmeyen ve dağınık bir halde ateş çemberinin ortasında yaşamaya çalışıyoruz. Bunlar, Müslümanların Kur’an yolundan ayrılmasının, ahlaktan, ilim ve irfandan kopmasının neticesinde olmuştur. İnşallah Türkiye, İslam coğrafyasını bu dağınıklıktan kurtaracak ve ümmeti bir araya getirerek İslam’ın yücelmesini sağlayacak, Müslümanların yeniden dirilişini gerçekleştirecektir. Elhamdülillah bunu sağlayacak dirayetli bir liderimiz var.

Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez’in, Diyanet İslam Akademilerinin kurulacağını açıklaması Türkiye Müslümanlarını heyecanlandırmıştır. Din-Bir-Sen olarak savunduğumuz ve daha öncede görüş bildirdiğimiz bu konunun gündeme gelmesinden son derece mutluyuz. Sayın Başkan Görmez’in de ifade ettiği gibi ‘İslam dünyasında din eğitimi veren ilim merkezleri çökmüştür.” Bunu açıkça görebiliyoruz. Âlimler tarafından farklı konularda farklı fetvalar veriliyor. İslam dünyası bu dağınıklıktan kurtarılmalıdır. İçinden geçtiğimiz zor süreçte buna ihtiyacımız var.

Diyanet İslami Akademileri, Müslümanları, uzaklaştığı ilimsizlik batağından kurtaracak bir projedir. Bu proje, İslam dünyasının cehaleti ortadan kaldırmasına ve yeniden Kur’an’ın o büyük hikmetli ilim yoluna girmesine vesile olacaktır. Diyanet’in bu hizmeti ile sadece ilim ve hikmet yolunda ilerleme sağlanmayacak, aynı zamanda diğer bilim dallarıyla yetişen Müslümanlar İslam coğrafyasını aydınlatarak yeniden bir umut ışığı doğmasına vesile olacaklardır. Diyanet İslam Akademileri gelecek için umudumuzdur. Bu proje bir an önce tamamlanarak İslam’ın hizmetine girmelidir.

Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığının bütün İslam coğrafyasına hitap eden hizmetleri bizleri gururlandırıyor.

Teşkilatımızın büyüyüp gelişmesi ve İslam’ın güçlü kurumlarından biri haline gelmesi sevindiricidir. Orta Asya’dan Balkanlara, Afrika’dan Müslümanların yaşadığı diğer coğrafyalara kadar din hizmeti götüren Diyanet İşleri Başkanlığının ümmetin umudu haline gelmesini gurur vesilesi olarak görüyoruz.”


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.