KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Gökayaz: “Adana Barosu İçin Sorumluluk Almaya Hazırım”

Gökayaz: “Adana Barosu İçin Sorumluluk Almaya Hazırım”

Adana Barosu 31. Dönem Başkan Aday Adayı Av. Semih Gökayaz KozanBilgi.Net’e basın açıklamasında bulundu.

Gökayaz’ın basın açıklaması şöyle;

Gücünü, bağımsızlığından alan bir mesleğin temsilcileriyiz. Belki de başka hiçbir meslek yoktur ki kendi kanununda o mesleğin kutsallığına atıf yapılmış olsun. Böylesine önemli bir mesleğin meslek örgütü olan Baromuzun her kademesinde görev yaptım. Baromuzun komisyonlarında görev aldım, 2010-2012 yılları arasında Saymalık görevini yürüttüm, 2016 yılından bu yana da Genel Sekreterlik ve Staj Komisyonu Koordinatörlüğü görevini yürütmekteyim. Adana Barosu’nun 31. Dönemi için Baro Başkanı olarak sorumluluk almaya hazırım…

Baro hizmetinde aslolan; insan olmaktan kaynaklanan temel hak ve özgürlükleri savunmak ve meslek sorunlarını çözmek için mücadele etmektir. Mesleğimiz için yaptığım çalışmalar sırasında hep büyük Atatürk’ün bilinen sözünü iç sesimle kendime telkin ederim; “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak.” Çalışkan olmak zorundayız; çünkü bağımsız savunmanın temsilcileri biz avukatların, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmak, korumak ve bu kavramlara işlerlik kazandırmak konusunda yasal sorumluluğumuz olduğu gibi yaşadığımız topluma karşı da borcumuz var.

Ülkemizde hukuk sistemi her zaman tartışma konusu olmuştur fakat hiçbir zaman kantarın topuzuyla bu kadar oynanmamıştır. Yasalarla ve anayasayla yargının bağımsızlığı teminat atına alınmak yerine hep güçlüler tarafından himaye altına alınmak istenmiştir. Son yıllarda da bu girişimlere karşı baromuz, en yüksek tondan refleksini ortaya koymuştur. Bir bayrak yarışı misali hukukun üstünlüğünün sağlanması konusunda baromuzun gösterdiği bu tavır ve duruş, tarafımca da çıtası yükselerek sürdürülecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suriyelilerin Türkiye'ye 10 yıllık maliyeti 45 milyar doları geçti

Önümüzde çözümlenmesi gereken sorunlar var; en başta yargı bağımsızlığını sağlamak ilk ve en önemli ödevimizdir. Yargı bağımsızlığı sağlanmadan, adaletten bahsetmeye olanak yoktur. Bölünmüş/taşımalı adliye düzeni Adana özelinde en önemli sorun olup yeni adliye binasının en kısa sürede hizmete girmesini sağlayacağız. Baro hizmet binamızın arsa tahsisi yapılmış, projesi belirlenmiş olup en kısa zamanda temelini atacağız. Arabuluculuk uygulamalarında avukatların daha etkin olması, hak kaybını önlemek için avukatla temsilin zorunlu olması konusunda çalışacağız. Her geçen gün aramıza yeni katılan genç meslektaşlarımızın büro edinme ve bağlı çalışma ile ilgili yaşadıkları sorunları daha etkin çözeceğiz, uyum bürolarını hayata geçireceğiz. Avukatların ekmeğine göz diken iş ve kaza takipçileri ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Sorunlar çalışmayla, samimiyetle, mesleki dayanışmayla ve cesaretle çözülür. Özlenen, uluslararası standartlardaki hukuk devletini biz avukatların emek, inat ve çabalarıyla hep birlikte yaratacağız.

Mesleğin sorunlarının çözümü konusunda dayanışma içerisinde, güçlü Adana Barosu ailesi olarak hep birlikte emek vermek, çaba göstermek ve bizlere yakışan bir hukuk düzenini yaratmak amacıyla 31. Dönem Adana Barosu Başkanlığı’na adaylığım sürecinde katkı ve desteklerinizi bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Demokrat Avukatlar Grubu
Adana Barosu 31. Dönem Başkan A.Adayı
Av.Semih GÖKAYAZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın