Gönüllerin Müdürü Çağlar Çoban’a Fetö İftirası

Gönüllerin Müdürü Çağlar Çoban’a Fetö İftirası

Kozan’ın son yıllarda yetiştirmiş olduğu çalışkan, dürüst ve yardımsever Bürokrat Çağlar Çoban’a sözde Fetö üyesi olduğu iddia edilerek soruşturma başlatıldı. 2007 yılından bu yana Kozan Devlet Hastanesinde görev yapan 2010-2017 yılları arasında Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesinin temelinden hizmete açılışına kadar Kurucu Müdürlüğü yapan Çağlar Çoban, 2007-2017 yılları arasında Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olup ayrıca Kozan Kent Konseyinde Genel Kurul, Yürütme Kurulu, Sağlık Komisyonu, Beyaz Bayrak Proje Komisyonu ve Kozan’a Doğalgaz Getirilmesi Çalışma Komisyonlarında görev almıştı.

7/24 prensibiyle Kozan ve Bölge Halkının sağlık ve sosyal hizmet alanında yanında olduğu için Gönüllerin Müdürü olarak anılan Çoban, Kozan Kaymakamlığınca iki kez Özel Başarı Belgesi bir kez de Üstün Başarısı ile taltif edilmişti. Halk tarafından sevilen, sayılan yaptığı hizmetler kadar Ak Partiye yakınlığı ile tanınan Çoban, 15 Temmuz gecesinde hain darbecilere karşı Kozan’da sokağa ilk çıkanlar arasındaydı. Bu profile sahip bir insana Fetö gibi hain bir yapıyla ilgili iftira atılması ve iftirayla ilgili işlem yapılması akıllara siyasi kumpas sorusunu getirdi.

Verdiği ifade sonrası kısa bir sürede serbest bırakılan Çağlar Çoban KozanBilgi.Net’e yaptığı açıklamada;

“2009 yılında hain Fetö’nün Zaman Gazetesinde şuanda tutuklu olan yazarı Mümtazer Türköne’nin Bebek Katili Öcalan’a af istediği yazısını, çözüm süreci kapsamında Habur Sınır Kapısında teröristleri karşılayıp seyyar mahkeme ile serbest bırakan şuanda Mümtazer Türköne gibi Fetö üyeliğinden tutuklu bulunan hakim ve savcıları eleştirerek zaman gazetesini okumayın diye arkadaşlarımı uyardığım Facebook paylaşımım için zamanında hakkımda fezleke hazırlanmış, sürecin sonunda Adalet Bakanlığının Makam Onayı ile suçsuzluğum tescillenmişti. Dolayısıyla Ben bu hain yapıyla milletin cemaat dediği yıllardan beri mücadele etmiş bir insanım. Hiçbir zaman bu hareketi ehlisünnet bir cemaat olarak görmedim. Kozanda doğdum ve büyüdüm Kozan Sağlık Meslek Lisesinden 2001 yılında mezunum. Yani 28 Şubat uygulaması olan katsayı mağduruyum. Bu yüzden hiçbir dershaneye gitmedim. Üniversiteyi Çukurova Üniversitesinde okudum. Gerek öğrencilik gerekse de memuriyet olsun hayatımın hiçbir döneminde bunlarla bir ilişkim olmadı. Bankasından kart da almadım hesabım da olmadı. Çocuklarımı da okullarına göndermedim. Ancak bunları yapan hatta açığa alındıktan sonra “Benim bank asya kartımdan ve çocuğumu okula göndermemden başka bu yapıyla alakam yok” diyerek kendini kişisel facebook sitesinden savunmaya çalışan sonra da geri silen malum kişiler ve siyasi destekçileri ile olan mücadelemi kamuoyu yakından bilmektedir. Fetö üyeliğinden açığa alınıp hakkındaki mahkeme devam ettiği halde göreve iade edilen itirafçılar ve fetö üyeliğinden hapis yatıp gizli tanık olarak geri çıkan şahısların bile gazete manşetlerinde haber yapılmayıp, ifadeye çağrılıp Adana’dan işyerinden izin olarak Kozan Emniyet Müdürlüğüne kendi arabamla gitmeme rağmen aynı anda bazı sözde gazetecilerin sosyal medya üzerinden hakkımda yaptığı karalama ve algı operasyonu manidar buluyorum. Aynı kişiler birkaç saat sonra serbest bırakıldığımı duyunca paylaşımlarını silse de başka gazeteci arkadaşlarda bir hafta sonra bu iftirayı manşete taşımıştır. Hakkımda yapılan asılsız iftirayla ilgili ifademi verdim, çıktım. Yüce Türk Adaletine sonuna kadar güveniyorum.  Zaten gerçekler ortada. 15 Temmuz’dan sonra kripto Fetöcüler tarafından bilinçli ve planlı olarak özellikle vatansever, muhafazakar, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a gönül bağı olan ve sosyal medyada aktif olarak milli iradeyi savunan insanlar hedefe konulmaktadır. Benim hakkımdaki iftarının niyeti siyasidir. Şuanda Adana Şehir Hastanesinde asli görevimi yapıyorum. Milletimize hizmet etmek için illa ki makama gerek yok. Her zaman Kozan ve Bölge Halkının hizmetindeyim. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde

Görevde bulunduğu süre zarfında sürekli olarak bazı medya organlarında Ak Partiye yakınlığı eleştirilen Çağlar Çoban 2013 yılında Adana Şehir Hastanesinin temelinin atıldığı gün Adana Valiliğinin programına katılan o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı personeliyle birlikte Türk Bayrağı ile karşıladı diye sanki siyasi parti programına katılmış gibi gösterilerek yerel basında ve Oda Tv’de “AKP Yöneticisi mi? Hastane Müdürü mü? Manşetiyle eleştirilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın