Görmez’in Üzüldüğü Şeye Bak! 

Görmez’in Üzüldüğü Şeye Bak! 

Diyanet İşleri Başkanı, önceki yıllarda gündeme gelen ama toplumca unutulan ‘rüyet-i hilal’ meslesini tekrar ortaya atmış. Soruyor:”Neden Müslümanlar söz ve fikir olarak birbirlerine yaklaştıkları halde, farklı günlerde bayram yapmaya devam ediyorlar?”Bkz: http://www.moralhaber.net/guncel/gormez-muslumanlar-neden-hala-farkli-gunlerde-bayram-yapiyor/

Bilinmese de vardır bir sebebi!.. Ya müslümanım diyenlerin hesap kitap iticileri topluma yol çiziyordur, ya da sallana sallana Kur’an tilavet etmeyi marifet sananlar hesap-kitap unsurunu kafalarına sığdıramıyorlardır.

Mehmet Görmez’in dediğine bakılırsa bu durum Ümmet-i Muhammed’e yakışmıyormuş!..

Yakışmıyor olabilir… Öyleyse ilimadamı olarak Muhammed ümmetine yakışacak kıstasları göstereceksin.

Yakışmayan daha mühim şeyler var onları neden hatırlamıyor acaba Diyanet camiasının Başı Mehmet Görmez?

Farklı günlerde bayram yapılmasında kimsenin kimseye zararı olmaz. Bir haklının hakkının verilmemesinde, bazı haklıların Diyanet mensuplarının gözleri önünde haksız edilmesinde, Allah’ın gazabının gelmesi ihtimali vardır.

Ülkedeki bu tip uygulama Muhammed Ümmeti’ne yakışıyor mu acaba?

Tavuk üreticilerinden kimisi, tavuklara ilaç zerkedip süresinden önce gelişmesini sağlayıp, çıkan hastalıklı ürünleri piyasaya sürüyormuş. Bu durum insanların sağlığının bozulması demek.

Bu sektöre Muhammed Mümmeti dışındakiler mi etkin acaba? Bu konuda Diyanet İşleri Başkanı’ndan hiç ses seda çıkmıyor da…

İşyeri açan çok kimselerin, çalışanların hakkını vermediği, onların sosyal haklarını gaspettiği gözlemleniyor. İmam-Hatipli Başbakan’da çıt yok. Yoksa öyle mi öğretiyorlar İmam-Hatip mekteplerinde? Diyanet ise köşesine çekilmiş, ‘nedir bu rezalet’ deme gücünü kendinde bulamıyor.

Bu durumun Muhammed Ümmeti’ne yakışacağı iddiası mı var acaba?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enbiya Suresi 96'daki Yecüc Mecüc Nedir?

Hem sonra… Muhammed Ümmeti’nin yöneticisi olan kişi, konuşmalarıyla durmadan tutarsızlık sergiliyor. Rakibi olan yönetime gelme meraklıları da, ellerinde tuttukları ‘Yalancı’ yazılı etiketleri onun üzerine yapıştırmaya hazır, bekliyorlar.

Tutarsızlık yönetime gelindiğinde mubah mı sayılıyor yoksa?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, lüks otellerdeki toplantılara katılıp, ayrı günde yapılan bayramlara üzüleceğine, Allahın hışmını getirecek yanlışlara üzülsün.

Son söz: Bayram gelmiş neyime Diyanet Hz. Muhammed’e yakışır meseleye eğilmedikten sonra!

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 20 Şubat 2013 tarihinde yayımlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın