DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

83 okunma

Görmez’in Üzüldüğü Şeye Bak! 

ABONE OL
20 Eylül 2014 07:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanı, önceki yıllarda gündeme gelen ama toplumca unutulan ‘rüyet-i hilal’ meslesini tekrar ortaya atmış. Soruyor:”Neden Müslümanlar söz ve fikir olarak birbirlerine yaklaştıkları halde, farklı günlerde bayram yapmaya devam ediyorlar?”Bkz: http://www.moralhaber.net/guncel/gormez-muslumanlar-neden-hala-farkli-gunlerde-bayram-yapiyor/

Bilinmese de vardır bir sebebi!.. Ya müslümanım diyenlerin hesap kitap iticileri topluma yol çiziyordur, ya da sallana sallana Kur’an tilavet etmeyi marifet sananlar hesap-kitap unsurunu kafalarına sığdıramıyorlardır.

Mehmet Görmez’in dediğine bakılırsa bu durum Ümmet-i Muhammed’e yakışmıyormuş!..

Yakışmıyor olabilir… Öyleyse ilimadamı olarak Muhammed ümmetine yakışacak kıstasları göstereceksin.

Yakışmayan daha mühim şeyler var onları neden hatırlamıyor acaba Diyanet camiasının Başı Mehmet Görmez?

Farklı günlerde bayram yapılmasında kimsenin kimseye zararı olmaz. Bir haklının hakkının verilmemesinde, bazı haklıların Diyanet mensuplarının gözleri önünde haksız edilmesinde, Allah’ın gazabının gelmesi ihtimali vardır.

Ülkedeki bu tip uygulama Muhammed Ümmeti’ne yakışıyor mu acaba?

Tavuk üreticilerinden kimisi, tavuklara ilaç zerkedip süresinden önce gelişmesini sağlayıp, çıkan hastalıklı ürünleri piyasaya sürüyormuş. Bu durum insanların sağlığının bozulması demek.

Bu sektöre Muhammed Mümmeti dışındakiler mi etkin acaba? Bu konuda Diyanet İşleri Başkanı’ndan hiç ses seda çıkmıyor da…

İşyeri açan çok kimselerin, çalışanların hakkını vermediği, onların sosyal haklarını gaspettiği gözlemleniyor. İmam-Hatipli Başbakan’da çıt yok. Yoksa öyle mi öğretiyorlar İmam-Hatip mekteplerinde? Diyanet ise köşesine çekilmiş, ‘nedir bu rezalet’ deme gücünü kendinde bulamıyor.

Bu durumun Muhammed Ümmeti’ne yakışacağı iddiası mı var acaba?

Hem sonra… Muhammed Ümmeti’nin yöneticisi olan kişi, konuşmalarıyla durmadan tutarsızlık sergiliyor. Rakibi olan yönetime gelme meraklıları da, ellerinde tuttukları ‘Yalancı’ yazılı etiketleri onun üzerine yapıştırmaya hazır, bekliyorlar.

Tutarsızlık yönetime gelindiğinde mubah mı sayılıyor yoksa?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, lüks otellerdeki toplantılara katılıp, ayrı günde yapılan bayramlara üzüleceğine, Allahın hışmını getirecek yanlışlara üzülsün.

Son söz: Bayram gelmiş neyime Diyanet Hz. Muhammed’e yakışır meseleye eğilmedikten sonra!

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 20 Şubat 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.