DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Günümüzün En Gerekli Yabancı Dilini Nasıl Öğrenebiliriz?
8893 okunma

Günümüzün En Gerekli Yabancı Dilini Nasıl Öğrenebiliriz?

ABONE OL
17 Şubat 2022 09:40
Günümüzün En Gerekli Yabancı Dilini Nasıl Öğrenebiliriz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzün En Gerekli Yabancı Dilini Nasıl Öğrenebiliriz?

İngilizce diğer yabancı dillere göre daha sade ve kolay bir dildir. Gerek telaffuz açısından gerek sözcüklerin kolay anlaşılabilir oluşundan dolayı İngilizce doğru bir eğitim kurumundan alındığı sürece kolaylıkla öğrenilebilir. Evrensel bir dil olması sebebiyle birçok ülkede ana dil İngilizcedir. İngilizce sayılar, nesneler ve fiiller olmak üzere temel kavramları ilk kurda öğreneceğiniz insanı sıkmayan bir dildir. Ezberden uzak tamamen mantık üzerine öğretildiği sürece kalıcı bir dildir. Temel İngilizce kavramlar ilk kurda öğrenciye öğretilir. Genellikle bu kurda konuşmak değil cümle kurmak öğrenilir. Bu yüzden de öğrenciler bildikleri birkaç sözcük ile cümleler kurar, konuşma hazırlar ve soru cümlelerinin nasıl kurulduğunu öğrenirler. Ülke olarak İngilizce öğrenmeye karşı önyargılıyız. Alışılmış anadilin dışında başka bir dil öğrenmek birçok insana zor gelir. Ülkemiz yabancı dil konusunda oldukça pasiftir. Bu yüzden de firmalar her daim yabancı dil bilen çalışan arayışındalardır. İngilizce yabancı diller arasında sıklıkla konuşulan ve öğrenilmeye çalışılan bir dildir. Gerek gramer yapısı gerek soru cümleleri ile sizi asla yormaz. İş hayatınızda hedeflerinize daha kolay ulaşmanız konusunda avantaj sağlayan bir dildir. Öğrenmeye başladıktan sonra bilgileriniz taze kalması ve diksiyonunuzun düzgün olması açısından pratik yapılması gerekir. Pratik yapacağınız birçok kanal vardır.

İngilizce öğrenilmeye başlandıktan sonra daha çok merak edilir. Her gördüğünüz İngilizce yazıyı çevirmeye çalışırsınız. Anlamlarını öğrenmeye çalışırsınız. Özellikle İngilizce öğrenen birçok kişi yanlarında sözlük taşırlar. Bu da merak edilen her sözcüğü anında öğrenmek amacıyla tercih edilir. İngilizce yemek tarifi dahi okumaya gayret edersiniz. İngilizce konuşan ya da öğrenmeye çalışan her kişi her sözcüğe hakim değildir. Bilmediği ya da sık kullanmadığı sözcükler ile mutlaka karşılaşacaklardır. İngilizcede her sözcük aynı sıklıkla kullanılmaz. Günlük hayatınızda ya da alışkanlıklarınızda tercih edeceğiniz belli başlı sözcükler ve fiiller vardır. İngilizceyi konuşurken gramer kurallarına harfi harfiyen uymanıza gerek yoktur. Yazışmalarda bu kurallara uymak yeterlidir. Konuşurken derdinizi anlatırken zaman ekleri ya da özneyi kullanmaz iken yazışmalarda bu bilgilerin hepsinin önemi büyüktür. İngilizce konuşan kişi yazan kişiye göre daha rahattır. Derdini kolayca anlatacağı için kendini fazla kasmaz. İngilizce konuşmaya meyilli online İngilizce öğrenme siteleri son yıllarda hız kazanmıştır. Birden fazla online İngilizce öğrenme siteleri sayesinde İngilizce daha pratik ve kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Her zamanın kendine göre ekleri ve fiil değişimleri vardır. Bunları ezberlemek sizi çok yoracağı için genellikle cümle kurarak öğrenmek daha mantıklıdır. Bu sistemde hizmet veren siteler ise son dönemlerde öğrencilerin sık konuştuğu sitelerdir. Blog sayfalarında ya da forum sayfalarında online İngilizce öğrenme ile ilgili birçok öğrenci yorumları yer almaktadır. Bu yorumlara bakarak karar verebilirsiniz.

İngilizceyi akıcı konuşmak kesinlikle hayal değildir. Yeter ki hayallerinize ulaşacağınız kanalı doğru seçmeniz önemlidir. Zamanınız yoksa online İngilizce öğrenme sitelerini zamanınız varsa İngilizce kurslarına bizzat giderek İngilizce eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. İş hayatınızda hedeflerinize daha kolay ulaşmanıza da olanak sağlayacak bu dili öğrenmek için birçok imkânınız vardır. Öğrenememekten ya da konuşamamaktan kaygılanmanız bu dile olan ilginizi azaltmaktadır. İngilizceyi öğrenirken sakin olmanız çok önemlidir. Birden konuşmayı hedeflemek motivasyonunuzun düşmesine de neden olur. Bu yüzden her sözcüğünü aklınızda tutabileceğiniz şekilde cümleler kurabilir, mobil uygulamaları cep telefonlarınıza indirebilir ya da videolar izleyerek İngilizceyi istenilen akıcılık seviyesine getirebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler olan mobil uygulamalarda öğrenci merak ettiği her sözcüğün anlamını, örnek cümlede kullanımını ve telaffuzunu kolaylıkla öğrenmektedir. Aynı zamanda seviyesine uygun testler yaparak da kendini test etme şansını yakalar. İngilizceyi öğrenirken pratik yapmanın önemi büyüktür. Pratik yapılmadığı sürece sözcüklerin anlamlarını unutma ihtimaliniz vardır. Bunun dışında telaffuzlarını unutabilirsiniz. Anadiliniz harici bir dili öğrenmek ne kadar güç olursa olsun bu güçlüğü kolayca giderebileceğiniz alternatif eğitimler vardır. Buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP