Gürer: “Atatürk’ün yol göstericiliğinden uzaklaşmak, tarımı da sorunlu hale getirdi”

Gürer: “Atatürk’ün yol göstericiliğinden uzaklaşmak, tarımı da sorunlu hale getirdi”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Atatürk’ün yol göstericiliğinden uzaklaşmanın her alanda olduğu gibi ülke tarımını da sorunlu hale getirdiğini söyledi.

Atatürk’ün ülkemizi tarımda da kendi kendisine yeten bir ülke olmanın yolunu açtığını belirten Gürer ancak bugün tarımın ithalatçı ve rantçı bir anlayışla yönetildiğini ifade etti.

ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak 82. ölüm yıldönümü nedeniyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andıklarını söyledi.

ATATÜRK, TARIM ALANINDA DA ÖNCÜLÜK YAPTI

Konuşmasında Atatürk’ün özellikle tarım alanında getirdiği yeniliklerden bahseden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Atatürk, her konuda öncülüğüyle ve düzenlemeleriyle örnek bir liderdi. Tarımda da ülkemizin kendi kendisine yeten ülke olmasının yolunu açmıştı. Tohumdan fidana, tarımsal alet, ekipmandan katma değerli ürüne, tarım ürünlerinin dönüşmesine yönelik çalışmalar başlatmıştı” dedi.

BİLİMSEL TARIMA YÖNLENDİRDİ

Destek sağladığı müteşebbisler için aynı zamanda yol gösterici olan Atatürk’ün aynı zamanda kamusal yatırımlar gerçekleştirdiğini de anımsatan CHP Milletvekili Gürer, “Ekim alanlarının genişletilmesi, verimin artırılması, bilimsel tarıma yönlendirilmesi, çiftçiye destek verilmesi, aşar vergisinin kaldırılarak Osmanlı’dan çiftçiye kalan yükün sonlandırılması başlıca çalışmaları oldu. Örnek çiftlikler kurarak çiftçiyi bilgiyle buluşturmayı başardı” hatırlatmasında bulundu.
TARIM BUGÜN İTHALATÇI VE RANTÇI BİR ANLAYIŞLA YÖNETİLİYOR

Ancak son yıllarda Atatürk’ün yol göstericiliğinden uzaklaşmanın, ülkemizde tarımı da sorunlu hale getirdiğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarımın bugün ithalatçı ve rantçı bir anlayışla yönetildiğine işaret etti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu

O’NUN YOLUNDAN AYRILMANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

CHP Milletvekili Gürer, konuşmasını, “Atatürk’ün yolundan ayrılmanın bedelini her geçen gün, her konuda ödüyoruz. Onu bir kez daha rahmetle anıyorum” sözleriyle tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın