“Hak Temelli” yaklaşımı benimsetecek işbirliği

“Hak Temelli” yaklaşımı benimsetecek işbirliği

ADANA- Çukurova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü arasında engelli sporculara ferdi branşlarda eğitim, Çukurova ilçesinde yaşayan çocuklara ve gençlere kültür-sanat, mesleki kurslar düzenleme konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan, 5 yılda bin 500’den fazla engelsiz çocuğun ve gencin gönüllülerin desteğiyle eğitim, spor, kültür ve sanat gibi konularda atölyelere katıldığını belirterek, “Çukurova Halk Eğitim ile yaptığımız bu işbirliği engelli sporcularımızın daha profesyonel şekilde çalışmalarını sağlayacak. Diğer taraftan Çukurova ilçesindeki binlerce genç Halk  Eğitimi Merkezi desteğiyle eğitim alarak kendini geliştirerek engellilerle ilgili ‘hak temelli’ yaklaşımı benimseyecek” dedi.

genç engelliler (1)

10 yıl önce Celal Karadoğan öncülüğünde kurulan ve 5 yıldan bu yana faaliyetlerini Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde sürdüren Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü bugüne kadar yerelde kurduğu gönüllü ekibi ve uluslar arası network ağıyla ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attı.

genç engelliler (2)

Engelli/engelsiz 50’den fazla sporcusu olan Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü‘nden Mehmet Ali Atmaca geçen yılın Ağustos ayında erkekler 400 metrede Avrupa Üçüncüsü olarak bronz madalya kazandığını aktaran Karadoğan, haftanın 7 günü sporcularının antrenman yapabildiğini dile getirdi. Karadoğan “Kulüp olarak ideale yakın bir antrenman performansımız var. Bulunduğumuz alanda da Çukurova Belediyesi büyük iyileştirmeler yapacak ve antrenman alanları daha elverişli hale getirilecek ve dünya arenasına başarılı sporcular yetiştireceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kızılay’dan Başkan Özgan’a Teşekkür Belgesi

genç engelliler (4)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın