Halk Dalkavukluğu Değil Halkçı Siyaset Yapacağım

Halk Dalkavukluğu Değil Halkçı Siyaset Yapacağım

ADANA / Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Adayı Dr.Rıza Mete, “Halk dalkavukluğu değil, halkçı siyaset yapacağım” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden Milletvekili Adayı Mete, siyasette son dönemde halk dalkavukluğu şeklinde siyaset yapıldığını ve yurttaşların bu nedenlede sadaka kültürüne alıştırıldığını söyledi. Halkın, hakkı olanları istemesi gerektiğini savunan Mete, bunun en başında da, özgürlük, eğitim, sağlık, barınma ve beslenme geldiğini ifade etti.

En başta OHAL’ın kaldırılarak ülkenin demokratik parlamenter sisteme geçiş yapması gerektiğini vurgulayan CHP Milletvekili Adayı Rıza Mete, “Yap-boz tahtasına çevrilen ve gelecek nesillerin bilinçli yetişmesinin önündeki en büyük engel olan eğitim sistemi değiştirilmeli. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de açıkladığı ve partimizin üzerinde çalıştığı gibi tüm eğitim öğretim kurumlarında köklü bir reformla laik bilimsel eğitime geçilmelidir ve bizler CHP iktidarında bunu başaracağız” dedi.CHP Milletvekili Adayı Dr. Rıza Mete ile iki saate yakın sohbet eden Başkan Atilla Eker ve ADD üyeleri, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anavarza'nın ünlü Şairi Aşık Kul Gürbüz (Gürbüz Ali Güvenç)'i ziyaret ettik
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın